Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adrian.lodz

Jaki zegarek kupić do ślubu i innych uroczystości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie poszukuję jakiegoś dobrego nie drogiego, ładnego i eleganckiego zegarka, w którym mógłbym pójść na ślub i na inne uroczystości, aczkolwiek również na codzień.

Jeden mi się spodobał: http://imgs.inkfrog.com/pix/miracle/KS146-0-6.jpg, ale nie zdążyłem go kupić niestety. Raczej oglądam się za zegarkami z mechanizmem automatycznym ze zwykłej wygody, ale mechanicznym nakręcanym nie mówię nie. Ojciec nie poleca kwarcowych. Jest zegarmistrzem, więc chyba wie co mówi. A te zegarki co ma nie podobają mi się, więc nie będę go prosił o złożenie jakiegoś zegarka.

I tu prośba o radę jaki zegarek kupić? Zegarek napewno musi być na pasku. Nie zamawiam zegarków przez internet gdyż wolałbym najpierw wybrać się zobaczyć zegarek na własne oczy i dopiero się zdecydować. A mieszkam w Łodzi. Koszt zegarka myślę do ok.500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie zdążyłeś kupić tego zegarka. To wirtualna chińska marka. Jakby Ci się popsuł to myślę że nawet tata by nie naprawił. Są zrobione tak że po rozbiórce bardzo ciężko jest to sensownie poskładać do kupy. Zegarki kwarcowe są dobre pod tym względem że dobrze trzymają czas, a jak coś się zepsuje to rach-ciach, wymiana mechanizmu i śmiga jak nowy. Mechaniczne mają "duszę", nie są idealnie punktualne, wymagają serwisowania, są droższe. Zastanów się czy Ci to potrzebne. Jeśli chcesz mechanika to w tym budżecie, albo używany szwajcar, albo jakaś japońszczyzna. Jak kwarc to uważaj żeby nie przepłacić kupując jakiegoś DW czy innego kleina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budżecie nie poszalejesz. Z mechaników to może coś z radzieckiej produkcji. Można kupić w idealnym stanie za niewielkie pieniądze (zmieszczą się 2 sztuki spokojnie w Twoim budżecie), z nowych to może SEIKO 5.

Gdybyś dał radę coś dołożyć, to podjedź sobie do Tempusa (Zamenhofa 14) i tam mają trochę Orientów. Można cosik potargować i coś byś sobie pewnikiem wybrał. Jak nie będą chcieli opuścić, a coś wybitnie Ci przypadnie do gustu, to skrobnij do mnie PW i podaj sygnaturę zegarka :). Pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest. Polecam.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

teraz w tej cenie to TYLKO Orient. Sam je sprzedaję, jestem dealerem i wiem co mówię. Wysłałem Ci PW 

 

W tej cenie na prawdę można już powybierać bo zaczynają się wakacyjne wyprzedaże, jak i wchodzi nowa kolekcja lada chwila ;-) Bambino poniżej 700zł już można kupić i to w złoconej wersji ( ok. więcej...ale warto ). Tak to bardzo fajna seria fer2700 jest i do wzięcia poniżej 600zł znacznie jest spokojnie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 500zł to albo podstawowego Orienta, albo jakieś Seiko 5 - też będzie dobrym wyborem.

z drugiej strony może warto dołożyć 200-300zł na Curatora. masz od razu szafirowe szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient owszem podoba mi się, aczkolwiek nie jestem zwolennikiem dodatków typu datownik w zegarku, gdyż co jakiś czas trzeba to ustawiać. Poszukam chyba orienta bez datownika o ile znajdę.

I jeszcze pytanie do użytkownika cdk. Jakie używane szwajcarskie zegarki miałeś na myśli? Nie orientuje się w markach więc nie wiem które są szwajcarskie. W każdym razie napewno będę obserwował zegarki orienta. Ale może jeszcze będę oglądał inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FLANCUZ

Również mam ślub w sierpniu i też poszukuję zegarka :) 
Zegaryna jeśli masz coś ciekawego do zaproponowania w podobnej cenie to pisz priv lub gg 5666160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Czasami w naprawdę rozsądnych pieniądzach da się kupić bardzo fajny zegarek. Mi się udało i moim garniturowcem jest taki egzemplarz, który ma wszystko czego oczekuję od takiego zegarka :

 

20151225_224419.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś cyganem czy markizem z epoki Ludwika XVI ? :)

:D Dopiero wchodzę do taboru ;) A tak serio to ten zegarek nie nadaje się do noszenia przez wzgląd właśnie na blichtr jakim emanuje, aczkolwiek uważam że do założenia na ten jeden raz będzie w porządku. Chociaż pewnie i tak stwierdzę że mam za małą łapkę na takie bydle i założę coś normalnego (to pasówka na unitasie). Wszystko się okaże jak będzie już garnitur.

A Panowie co zakładacie? Garnitur ślubny czy smoking?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowaliśmy koledze na prezent Orienta FER2700AWO i bardzo polecam. Klasyczny zegarek casualowy, na pasku bardzo dobrze sprawdzi się do garnituru, na bransolecie na co dzień. Jako zegarek elegancki polecam raczej coś z jasną tarczą.

Co do stroju na ślub, moja pragmatyczna natura skłoniła się do czarnego garnituru, ale rzadko już widywanego trzyczęściowego oraz muchy, co pozwoliło odróżnić się od reszty gości. Frak lub smoking przystoją panu młodemu, ale zazwyczaj są jednorazowe, chyba, że często dostajesz zaproszenia white/ black tie. =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten orient bardzo ładny. No właśnie wybieram się na ślub w październiku w roli pana młodego ;)

Ze szwajcarów: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_mPrRngCbx=1&_udlo=30&_udhi=120&_nkw=swiss%20mechanical&rt=nc

Cortebert (polecam), doxa, gruen, edele (edele bardzo ładne ale nie wiem jak z jakością) - a, i większość to ręcznie nakręcane

Popatrz też sobie na bazarek - jakaś certina czy tissot się na pewno znajdą w budżecie (może nieznacznie przekraczając), polecam też zapisać się do grupy fb Kolekcjonerzy Zegarków - większość propozycji jest całkiem przyzwoitych. Jest tam np. fajna Doxa, ja też może dołożę tam dziś jakiś zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O orientach się tu zawsze dobrze myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Ojciec nie poleca kwarcowych Jest zegarmistrzem, więc chyba wie co mówi. A te zegarki co ma nie podobają mi się, więc nie będę go prosił o złożenie jakiegoś zegarka.

 

Sorki, ale muszę to napisać: to jakaś prowokacja, albo się kolega upalił czymś??!!

 

Tato produkuje z części jakieś składaki w warsztacie? Czy jakieś customy robi powyżej 500 pln  i raczej nie na Twoją kieszeń?

Nie pamięta jako zegarmistrz, co mu ludzie noszą najczęściej (czytaj: zj.....je się masowo), by odradzić Ci wyjątkowo liche marki?

 

Jakąś lipę czuję z tym zegarmistrzostwem...

 

Jeśli Ojciec zegarmistrz nie potrafi Ci nic doradzić, to co pomogą Ci nieznane osoby z internetu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 
Sorki, ale muszę to napisać: to jakaś prowokacja, albo się kolega upalił czymś??!!
 
Tato produkuje z części jakieś składaki w warsztacie? Czy jakieś customy robi powyżej 500 pln  i raczej nie na Twoją kieszeń?
Nie pamięta jako zegarmistrz, co mu ludzie noszą najczęściej (czytaj: zj.....je się masowo), by odradzić Ci wyjątkowo liche marki?
 
Jakąś lipę czuję z tym zegarmistrzostwem...
 
Jeśli Ojciec zegarmistrz nie potrafi Ci nic doradzić, to co pomogą Ci nieznane osoby z internetu?

 

Też mnie to trochę zaskoczyło... Moi zegarmistrzowie, którzy ze mną współpracują to godzinami nie potrafią się wyłączyć odradzając i polecając konkretne marki ( co mnie miło zaskoczyło...a kwestii chronografów uwielbiają chińskiego Zuana obaj za wykonanie ;-) )

 

Kolega chce też koniecznie zegarki kupić z Łodzi, w salonie...no rozumiem- można się jeszcze bać drogi wysyłkowej ( choć zaproponowałem świetne ceny na fajne sikory i ubezpieczonego kuriera ), choć chyba 99% z nas tak nabywa swoje zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez Depipi
      Post ten jest moim drugim podejściem w poszukiwaniu drugiego zegarka automatycznego.
      W poprzednim wątku zatytułowanym „automat do noszenia „na co dzień” ” poszukiwałem zegarka japońskiego, mniej formalnego z naciskiem na open heart, wskaźnik położenia księżyca, na skórzanym pasku- budżet wynosił wtedy 6500.
       
      Szukając, przymierzając, a także czytając zmieniłem preferencje dotyczące poszukiwanego zegarka.
       
      Interesuje mnie:
      ·        Zegarek „swiss made”
      ·        Napęd mechaniczny z automatycznym naciągiem
      ·        Płaskie, szafirowe szkło z mile widzianym antyrefleksem
      ·        Minimalistyczna, piękna tarcza (dopuszczam wskaźnik dnia miesiąca, rezygnuję z open heart, księżyca i wskaźnika rezerwy chodu)
      ·        Raczej skórzany, czarny pasek jednak ze względu na cel (zegarek do noszenia na co dzień do pracy, do koszuli, coś formalnego ale mniej niż moje dotychczasowe Seiko SARB065) dopuszczam bransoletę
      ·        Średnica koperty maksymalnie 41, idealnie będzie 40. Nadgarstek w obwodzie ma 18,5 cm.
       
      Zamiast tych wszystkich udziwnień i komplikacji chcę postawić na dobry, sprawdzony i trwały mechanizm.
      W czytanych testach podobają mi się:
      ·        Mechanizmy o wysokiej częstotliwości pracy (28800/h)
      ·        Rezerwa chodu wynosząca powyżej 50 godzin, blisko 70 byłoby idealnie (odkładając zegar z piątku na poniedziałek)
      ·        Zastosowanie krzemowej sprężyny balansu
      ·        Jeżeli będzie to ETA lub pochodna tego mechanizmu to mile widziana w wersji TOP lub COSC
       
      Marki zegarków, które zrobiły na mnie wrażenie podczas poszukiwań:
      ·        Longines- styl i wzornictwo, które ewidentnie do mnie trafiają
      ·        Ball- jest w nich coś wyjątkowego
      ·        Cuervo Y Sobrinos- wyglądają bardzo niepowtarzalnie
       
      Mile widziane Wasze zegarkowe propozycje oraz opinie.
      Nie rozumiem jednego. Czytając opinie o Cuervo na hiszpańskich forach oraz na reddit wszyscy piszą, że są za drogie względem mechanizmów, które oferują. Przykładowo ich mechanizm CYS 5124 oparty jest na Joux-Perret G-100, a ten z kolei kompatybilny jest z ETA 2824-2.
      Tylko… czy w przypadku innych producentów zegarków jest inaczej?
      Rzeczywiście bardziej zawyżają ceny względem np. marki Longines?
       
      Przyznam, że poszukiwania prowadziłem również od drugiej strony- szukając mechanizmów, które mi się podobają, a dopiero następnie zegarków wyposażonych w wybrane mechanizmy.
      Być może to głupie rozumowanie ale średnio patrzę na zegarki o wartości 10 000 zł widząc ten sam mechanizm w zegarku za 2100 zł nawet, jeżeli ten pierwszy jest mocno dopieszczony.
       
      Mój nieprzekraczalny budżet to 8000 zł ale nie muszę go wykorzystać w całości- równie dobrze mogę kupić zegarek za 3000 zł jeżeli poczuję, że to jest to.
       
       
       
      W załączniku przesyłam kilka zdjęć dla rozbudzenia wyobraźni.
      Jeżeli moje wymagania są zbyt wygórowane w stosunku do założonej kwoty to idę na ustępstwa stawiając na pierwszym miejscu jakość mechanizmu.



    • Przez MichTheOne
      DUŻA I OSTATNIA OBNIŻKA CENY  🐢
       
      --------------------
       
      Sprzedaję SEIKO SRPC23K1 "Turtle".
       
      Jeden z najlepszych Żółwi ever.
      Takich zegarków w takiej cenie już nie ma (i nie będzie)  
       
      Zegarek jest używany, stan 7/10. Jestem drugim właścicielem. Zestaw obejmuje zegarek, bransoletę z wszystkimi ogniwami, oryginalne pudełko. Nie mam dowodu zakupu i papierków (pierwszy właściciel wyrzucił po upływie gwarancji...). Zakupiony pierwotnie z polskiego sklepu.
       
       

       
       

       
       
       
      Ryski i ślady używania są widoczne na bransolecie i elementach polerowanych koperty. Są to rysy powierzchniowe, standardowe od trzymania nadgarstka na biurku przy pracy z komputerem. Nie ma głębszych zadrapań, poza jednym niedużym przy lewym górnym uchu (zob, zdjęcia). Szkło bez skazy. Na bezelu jakieś drobne "dotknięcia" i mikrodrapki (zob. zdjęcia). Nosiłem ten zegarek codziennie przez kilka miesięcy, także nie ma wątpliwości że jest używany. Ale jest w dobrym stanie. 
       
      Naprawdę udany egzemplarz:
      bezel ładnie centruje  chapter ring idealnie spasowany mechanizm trzyma dobrze czas   
       
      Cena: 1300 zł    1000 zł
      w tym wysyłka paczkomatem InPost
      albo odbior osobisty Warszawa i okolice.
       
      Po więcej informacji zapraszam na priv.
      Michał
       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.