Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pzb9

Omega Speedmaster, który i czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dłuższego czasu czytuję to forum, choć to mój pierwszy post. 

 

Niedawno dojrzałem do zakupu wymarzonego zegarka - Omegi Speedmastera. Zastanawiam się jednak

dość mocno nad modelem - czy jednak Professional (ze względu na historię, mechanizm i całą otoczkę),

czy może Reduced zwany też automatic.

 

Wiem, że "jedynym uznawanym" jest moonwatch, ale za tym drugim przemawia na korzyść wielkość -

to jednak 39mm, a niestety mam strasznie chude nadgarstki - 16-16,5 mm i nie wiem czy professional

nie będzie wyglądał żałośnie ;) Poza tym jakoś bezpieczniej nosi się na ręku 5k, a nie 12k :)

 

Aktualnie na allegro są dwa modele, które zwróciły moją uwagę:

 

http://allegro.pl/czarna-omega-speedmaster-chronograph-i6283814437.html

 

http://allegro.pl/omega-speedmaster-i6266225674.html

 

Różnią się mechanizmem, ale z tego co czytałem to cal. 3220 jest nowszą wersją 1140 praktycznie niezmienioną.

 

Co o nich sądzicie? Czy to oryginały i czy wszystko jest ok?

 

PS. Na moje nieszczęście Omega wycofała się kompletnie z Wrocławia, kiedyś można było spokojnie te zegarki

zobaczyć. Teraz praktycznie zniknęła, ponoć mają straszne wymagania odnośnie dystrybutorów. Może znacie

miejsce, gdzie można go przymierzyć do ręki na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych zegarków nie obejrzysz w sklepie, tylko u kogoś kto go ma. Na Twój nadgarstek będzie OK.

 

Jeśli kupować to najlepiej na forumowym bazarku i koniecznie ze znaną historią serwisową. Radzę zwracać uwagę na stan lumy na indeksach i wskazówkach, sygnowane logo szkiełko i aby w komplecie była bransoleta (czasami zegarki są sprzedawane nieco taniej na przypadkowym pasku, a koszt samej bransolety to ok. 1k).

 

Osobiście szukał bym referencji 3510.50 z mechanizmem 3220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki odnośnie zakupu. :) Poszukam też na bazarku.

 

Jeśli chodzi o ref. 3510.50 to jest to ostatnia produkowana, prawda? Orientujesz się może, czy wcześniejsze wersje różniły się od niej wyglądem (poza oczywiście edycjami specjalnymi, typu "racing")?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.