Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Strona i forum

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Koleżanki i Koledzy 

 

W ostatnim czasie zamówiliśmy audyt forum i strony internetowej obejmujący całość zagadnień związanych zarówno z częścią wizualną, funkcjonalnościami oraz całym spektrum innych aspektów.

Na tej podstawie pracujemy nad zmianami zarówno szaty graficznej jak i funkcjonalności wygodnych dla Użytkowników.

Jednak najważniejsza dla nas jest Wasza opinia, dlatego proszę uprzejmie o wszelkie głosy krytyki jak również propozycje zmian.

Wszelkie uwagi mile widziane również te dotyczące zmian moderacji, regulaminów etc

 

Mam nadzieję, że dzięki temu nasze forum stanie się jeszcze bardziej przyjaznym i miłym miejscem w którym będziecie chcieli spędzać czas

 

z góry dziękuję  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wierzę :) . Brak odzewu wynika moim zdaniem z tego, że temat jest 'głęboko schowany' i niknie w gąszczu innych, byc moze mniej waznych. Tak wiec wydaje mi się, że warto poprawic przejrzystość nawigacji, włącznie z głównym menu , aby ważne tematy mogły być łatwiej zauważone. Dla informacji starszych, np kilkuletnich dobrze by było wydzielić specjalne archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden postulat zwiększający komfort korzystania z forum. Wątków sa tu tysiące, codziennie kilka stron nowych tematów. Przydatna opcja jest mozliwosc dodawania całych tematów do listy ignorowanych.

Z gory wiadomo, ze do pewnych rzeczy wracać nie bedziemy. I przydałoby sie moc je schować.

Wtedy lista nowej zawartości bedzie krótka i przejrzysta.


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może jakieś sugestie co do strony przychodzą Wam na myśl? Co chcielibyście żeby na niej się pojawiało i co byłoby dla Was ciekawe. Z góry dziękuję za inicjatywę.

Pozdrawiam


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Według mnie załącznie plików z dysku jest ciut długim procesem. Trzeba kliknąć, aby wybrać plik, następnie kliknąć, aby go załączyć i na sam koniec już dodać do postu.

 

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam.


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy istnieje taka opcja, a ja nie umiem z niej skorzystać czy jej nie ma - chodzi o możliwość otwarcia strony głównej na dwa sposoby, czyli albo klasycznie działy/fora, albo wyświetleniem tematów w których ktoś udzielił odpowiedzi (powiedzmy odtatnich 30 tematów w układzie od najnowszej). Być może jestem odosobnionym przypadkiem,ale mam wrażenie,że wiele ciekawych tematów pozostaje niezwuważonych. Bo wystarczy, że ktoś w tym samym dziale doda odpowiedz w innym temacie i już ta poprzednia spada ze strony głównej i żeby do niej dotrzeć trzeba by było za każdzym otwarciem przekopywać całe forum. Dla przykładu weźmy Fora tematyczne-Kącik zegarmistrzowski w którym możemy stworzyć "bezpośrednio" nowy temat lub wejść w 3 subfora i dopiero tam dodać nowy temat lub odpowiedź do istniejących. Taki układ zapewnia co prawda względny porządek, jednak z drugiej strony powoduje, że trzeba otwierać wiele zakładek, żeby zapoznać się z nowymi tematami lub odpowiedziami. Natomiast wyświetlenie strony głównej lub e inny sposub umożliwić wyświetlanie w postaci układu najnowszych odpowiedzi (niezależnie czy to odpowiedź w istniejącym już temacie czy w nowo założonych) daje możliwość bycia na bieżąco ze wszystkim co nowego wydarzyło się na forum i to od razu po otwarciu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICE - nie wiem, czy dobrze odczytałem intencje, ale czy nie łatwiej skorzystać z opcji "wyświetl nową zawartość"? Ja właściwie tylko tak przeglądam forum i od razu widać, co nowego w którym wątku się pojawiło.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to, sorry za zamieszanie, ale tak jak napisałem "nie wiem czy istnieje taka opcja, a ja nie umiem z niej skorzystać, czy jej nie ma" - wyszło na to pierwsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co też oznacza, że trzeba pomyśleć o lepszym tego oznaczeniu. Tak, żeby funkcjonalność tego była oczywista. Ja sam kilka razy złapałem się na tym, że coś było wprowadzone, a ja po prostu nie wiedziałem jak z tego korzystać :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co będzie związane z odchudzeniem silnika, zwiększeniem prędkości działania forum będzie mile widziane. Nic tak nie zniechęca do użytkowania jak lagi po kliknięciu w jakąś opcję. Oby po metamorfozie znowu nie trzeba było naprawiać 160ciu rzeczy o których "ktoś zapomniał, że powinny być ustawione manualnie" Już to wielokrotnie było przerabiane przy okazji różnych ruchów na serwerze i aktualizacjach silnika forum. Radzę więc do tej operacji się dobrze przygotować bo nigdy nie jest tak że coś się da zmienić wyłącznie automatycznie. Pewne ustawienia i konfiguracje do których dochodziliśmy miesiącami potrafią się zresetować i znów będą miesiące poprawiania. Na pewno należy zrezygnować także z reklam które wyświetlają się jako tło całego forum - niemiłośniernie spowalniają pracę i sprawiają, że wiele opcji jest zwyczajnie nieczytelnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugeruję dwie małe zmiany.

1. Okienko scalania postów proponuje wydłużyć do 48 h. Rozwiąże to na zawsze problem zbyt wczesnych podbić na bazarku. Podczas normalnych dyskusji nie będzie to w niczym   przeszkadzać.

2. Dział " Przedstawiamy się" proponuje zrobić w formie jednego tematu do którego dopisuja sie nowi Użytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam jeszcze jedną rzecz. Według mnie zakaz cytowania zdjęć w postach (szczególnie chodzi mi o "Jaki zegarek masz dziś na ręku?", ale być może są inne) powoduje, że często nie wiadomo jaki zegarek jest omawiany. Zdaje sobie sprawę, że pewnie chodzi o rozmiary zdjęć i tym samym wymogi miejsca na serwerach, ale być może warto tutaj coś zmienić.

 

Pozdrawiam


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie propozycje:

1. Pozostawić i nie grzebać (poza rozsądną moderacją) przy wątku NIE JEST OK.

2. Wprowadzić system oceny pracy moderatorów.

Dziękuję za uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam jeszcze jedną rzecz. Według mnie zakaz cytowania zdjęć w postach (szczególnie chodzi mi o "Jaki zegarek masz dziś na ręku?", ale być może są inne) powoduje, że często nie wiadomo jaki zegarek jest omawiany. Zdaje sobie sprawę, że pewnie chodzi o rozmiary zdjęć i tym samym wymogi miejsca na serwerach, ale być może warto tutaj coś zmienić.

 

Pozdrawiam

Wiadomo, wystarczy klknąć ptaszek znajdujący sie po prawej u góry cytowanego postu....

2. Wprowadzić system oceny pracy moderatorów.

Dziękuję za uwagę :)

System oceny moderatorów jak najbardziej- opłacany roczną skladką z gory przez zainteresowanych uzytkownikow...np 2tyś zł :) na forumową komisję weryfikacyjną, plus comiesięczną oplatą na uposażenie dla ww...

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to kategoryczny i bezwzględny zakaz tworzenia tematów i pisania postów o charakterze politycznym, religijnym i światopoglądowym. Bez żadnych wyjątków, pobłażania, przymykania oka, obwarowany zdecydowanymi działaniami w stosunku do osób naruszających ten zakaz.

Niby regulamin na takie tematy nie pozwala, ale w praktyce jak jest, każdy widzi.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, wystarczy klknąć ptaszek znajdujący sie po prawej u góry cytowanego postu....

 

Witam,

 

Czy chodzi o ten 'ptaszek'?

 

post-81372-0-83579300-1470206880.png

 

Jeżeli tak to czy wtedy dołączy się zdjęcie omawianego zegarka? Może jest to link, czy też jakiś 'frame' do owego obrazka, czy jednak będzie to duplikat za który grozi ban?

 

Pozdrawiam

 

Piotr


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy chodzi o ten 'ptaszek'?

 

attachicon.gifCapture.PNG

 

Jeżeli tak to czy wtedy dołączy się zdjęcie omawianego zegarka? Może jest to link, czy też jakiś 'frame' do owego obrazka, czy jednak będzie to duplikat za który grozi ban?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Nie.

Teraz zacytowalem Twój post- w Twoim zacytowanym poscie po prawej jest strzalka skierowana 'skręt w lewo', gdyby ten post zawieral zdjęcie i znajdował się nawet 100 postow powyzej, to klikajać na tą strzałkę powrocimy do pierwotnego postu zawierajacego zdjęcie....

 

Zrob test w dziale 'jaki zegarek masz...." klinij strzałkę w jakimś zacytowanym poscie.....;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie - tak na pierwszy rzut. Lepiej niż zegarkiclub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się odnieść do www.kmziz.pl ? Chętnie poznamy Wasze opinie :)

Wygląda lepiej, choć zapewne rozpoznawalność tematyki strony będzie mniejsza, niż obecnie. Ale to da się nadrobić chociażby pozycjonowaniem strony. 


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejzysta, klarowna, latwo się po niej poruszać.

Ok.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Teraz zacytowalem Twój post- w Twoim zacytowanym poscie po prawej jest strzalka skierowana 'skręt w lewo', gdyby ten post zawieral zdjęcie i znajdował się nawet 100 postow powyzej, to klikajać na tą strzałkę powrocimy do pierwotnego postu zawierajacego zdjęcie....

 

Zrob test w dziale 'jaki zegarek masz...." klinij strzałkę w jakimś zacytowanym poscie..... ;)

 

 

Rozumiem teraz. Wielkie dzięki Mistrzu Yoda!

Zbieramy Wasze uwagi 

 

przy okazji - co sądzicie o www.kmziz.pl   :)

 

Według mnie wygląda lepiej. Obrazki związane z artykułami, czytelniejsza i lepsza kolorystyka. Ogólnie odcienie 'kawy z mlekiem' obecnej strony i forum nie podchodzą mi.

 

Pozdrawiam.


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Może chcielibyście stworzyć wspólnie fajny zespół redakcyjny?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/139217-zegarkiclub-w-nowej-odsłonie-poszukiwany-zespół-redakcyjny/

 

Zapraszam i proszę o pomoc zarazem :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez franek12
      Cześć,
       
      Rozglądam się za narzędziem do zmiany pasków/teleskopów i trafiłem na Beco (Link: https://www.czasownia.pl/pl/p/Narzedzie-do-zmiany-paskow%2C-Szerokie-wymienne-koncowki/4104). Jedyne co mnie zastanawia to rozmiar widelczyka. Ten w Bergeon ma 1,4mm zaś w Beco z linku 3mm. Ciężko mi stwierdzić jaki będzie odpowiedni do teleskopów jakie mam w zegarkach. Stąd moje pytanie do osób, które mają taki przyrząd, istnieje taki "uniwersalny" rozmiar widelczyka?
       
      Z góry, dzięki wielkie za odpowiedź
    • Przez KatarzynaPajkowska
      Drodzy czytelnicy strony KMZIZ.pl
       
      Z wielką radością informuję, że udało się wdrożyć stronę, która w całości poświęcona będzie Polskim manufakturom i Polskim producentom zegarków.
      W jednym miejscu znajdować się będą informację o nowościach, wywiady, relacje foto i wiele innych wiadomości na temat polskich manufaktur. Strona znajduje się w menu, w zakładce "Baza wiedzy".
       
       
      Serdecznie zapraszam, do lektury nowego materiału, przygotowanego przez Konrada i Tomka - założycieli 2gwatchblog.com.
      Materiał znajdziecie tutaj.
       
      Konradzie i Tomaszu - serdecznie podziękowania i powodzenia w dalszym odkrywaniu przed nami sekretów Polskich producentów
       
      Dla ułatwienia, nowa strona tutaj:

    • Przez KatarzynaPajkowska
      Choć Black Bay Fifty-Eight oficjalnie powstał jako hołd dla Tudora Submarinera "Big Crown" ref. 7924 ("Fifty-Eight", czyli "Pięćdziesiąt-Osiem" nawiązuje do roku z którego pochodzi ref. 7924), tak naprawdę cała linia Black Bay od dawna dzieli te same inspiracje.A jeżeli tak jak Autor szukaliście kiedyś godnej alternatywy dla Rolexa Submarinera, premiera z tegorocznych targów Baselworld ma szansę z powodzeniem zaspokoić ten apetyt.
      Więcej na naszej stronie głównej:
       
    • Przez KatarzynaPajkowska
      Z serii #wykopaliska prezentujemy dziś na łamach naszej strony recenzję opublikowaną na naszym forum 28 listopada 2009 roku. Autorem recenzji jest prezes stowarzyszenia KMZiZ - Eugeniusz Szwed.
       
      https://kmziz.pl/artykul/prezes-recenzuje-epos-3327-le
       
      ENJOY
       
    • Przez KatarzynaPajkowska
      (...)Nie ma chyba kolekcjonera czy miłośnika zegarków mechanicznych, któremu obca byłaby nazwa niewielkiego miasta Glashuette w południowej Saksonii.
       
      https://kmziz.pl/artykul/igla-w-stogu-siana-gutkaes-lange-nr-2207
       
      Publikacja autorstwa: PMWAS
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.