Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

erin7

Przycinanie tarczy do pasówki - czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam mechanizm chronografu Landeron 48 wraz z tarczą. Tarcza nie mieści się do koperty, do której chciałem go wpasować - jest za szeroka o jakieś 1,5 mm. Czy można ją w jakiś sposób przyciąć czy raczej trzeba szukać innej tarczy/koperty? Jestem wdzięczny za jakiekolwiek rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tarcza się nie mieści, tylko koperta jest za mała. Szukaj większej koperty.

Święte słowa!!! I tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że koperta jest za mała to jasne, jednak mechanizm pasuje jak ulał. Tarcze do landeronów występują w kilku rozmiarach, a moja teoretycznie ma na boku jakiś "zapas" pustego miejsca. Chciałem się dowiedzieć, czy z technicznego punktu widzenia takie zwężenie tarczy jest możliwe. Jestem laikiem i mam nadzieję, że swoim pytaniem nie obrażam zegarkowego boga czy coś w tym guście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie miałoby być możliwe? Jednak obtoczenie tarczy przeważnie wiąże się z koniecznością wykonania nowego nadruku, gdyż trudno to wykonać bez zniszczenia nadruku oryginalnego. Jakby to wyglądało w tym przypadku nie mam pojęcia, bo niby skąd.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu zmniejszyć średnicę tarczy nawet porcelanowej


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.