Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jointus

Orient Capital 2 FUG1R008B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

 

Zakupiłem niedawno Orienta jak w tytule - Capital 2. Zastanawiam się nad zostawieniem go sobie (wydaje mi się bardzo elegancki, a szukałem czegoś wpół na co dzień), bawiłem się datownikiem i nie mogę zrozumieć dlaczego są nazwy dni w dwóch językach (niemiecki i angielski - na początku wskakuje angielski, a po 3h niemiecki). Można to jakoś zmienić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co zmienić? rozbierz zegarek i wyrzuć pierścień z nazwami dni tygodnia albo długopisem popraw na polski.

2 językowy dzień tygodnia to standardowy układ, są różne konfiguracje języków, Ty masz akurat ang/niem. Możesz szukać ringa z inna konfiguracja ale po co - nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po to są dwa języki żebyś ustawiając datę mógł sobie wybrać czy chcesz mieć datę wyświetlaną po angielsku czy po niemiecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale cała rzecz w tym, że obecnie te nazwy wyświetlają się jeden po drugim w układzie ENG/DEU (a zatem we wtorek najpierw 3 godziny pojkazuje się nazwa angielska, a potem niemiecka do końca dnia). Trochę to irytujące (wrodzona niechęć do dialektu naszych wschodnich sąsiadów).
A jak oceniacie ten zegarek? Mam jeszcze niecałe dwa tygodnie na zwrot i szczerze powiedziawszy zastanawiam się czy dokonałem dobrego zakupu (cena chyba było dosyć korzystna - dałem za nowy egzemplarz 300 zł z 12 miesięczną gwarancją), moje wątpliwości wynikają z tego, że zegarek jest jednak dosyć delikatny i ... bardzo elegancki (do czego ja będę go nosił? - pracuję czasami w zestawach bardziej formalnych, ale nie tak znowu często).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali, często dni tygodnia są dwujęzyczne. Język do wyboru. Możliwe, że coś nie tak jest z zegarkiem. A do zegarmistrza nie możesz podejść? Możliwe, że nic nie weźmie za taką poradę, jak zegarek będzie zepsuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w takim razie wskaże mi, jak ustawić datownik tak by tylko angielskie nazwy dni tygodnia się wyświetlały. Ja na razie drogą dedukcji ustawiłem mechanizm tak, że niemieckie nazwy pojawiają się tylko przez pierwsze 3 godziny dnia, potem są angielskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, z zegarkiem jest jak najbardziej wszystko w porządku, zmiana daty i dni tygodnia powinna następować w nocy, więc pewnie musisz sobie przestawić wskazówki o 12 godzin, skoro Ci się zmienia w ciągu dnia. Podwójne dni tygodnia będą się zmieniać kolejno, najpierw 1 język, a następnie drugi, docelowy i wybrany przez ciebie (odstęp czasu między zmianą zależy od mechanizmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega yusuf dobrze prawi .W moim monsterze wyglada to tak samo, zmiana dnia tyg. trwa jakiś czas.

A żeby było ciekawie, ja mam angielski i arabski  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak pisze yusuf. A co do wersji językowych to już widziałem kilkanaście rodzajów. To po prostu zależy na jaki rynek wychodzi zegarek. Najczęściej jest to angielski + dodatkowy język. Ale różnie bywa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co do samego zegarka i ceny jaką za niego zapłaciłem? Jest ładny, ale bardzo elegancki - raczej rzadziej będę go nosił. Może warto zwrócić i w tej cenie poszukać czegoś bardziej casualowego (pytanie czy znajdę coś nowego i w dodatku tak solidnie wykonanego jak orient)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą niechęcią to chyba coś Ci się miesza skoro zegarek ma date angielską i niemiecką a nasi wschodni sąsiedzi mówią po ukraińsku i białorusku :lol: domyślam się, że chodzi o niechęć do niemców.

kup G-shocka tylko Japonia należała blisko 70 lat temu do państw osi, zresztą Orient też Japoński, tak czy inaczej nosisz zegarek potomków kompanów Adolfa z ekipą. A tak ogólnie to angielski też jest obrażający, jakby nie było to anglicy się na nas wypięli i zamordowali Sikorskiego. 

Z dat a jest ok tylko nie umiesz jej ustawić a z ceną jest wszędzie tak samo - coś jest warte tyle, ile ktoś jest w stanie za to zaoferować. Jak Ci się nie podoba to sprzedaj. Na forum nie robi się wycen, tym bardziej nikt nie będzie motywował Twoich wydanych pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło o zachodnich sąsiadów, ale miło mi, że na moim przejęzyczeniu udało Ci się tak setnie ubawić.
Liczyłem na radę osób które - było nie było - mają dużo lepsze rozeznanie w rynku niż ja i mogłyby (gdyby zechciały) poświęcając cenną minutę ze swojego życia ułatwić mi podjęcie decyzji.
Uwielbiam tych forumowych szeryfów :)
Tak czy inaczej - dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj, otrzymałeś potwierdzenie, że z zegarkiem jest wszystko w porządku, a że nikt nie jest w stanie ocenić, czy ten zegarek się Tobie podoba czy też nie, to chyba wydaje się całkiem naturalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na casualu się nie znam ale za te pieniądze możesz szukać czegoś też wśród Seiko czy Lorusów. Jakościowo na pewno się nie zawiedziesz, mnogość modeli jest taka, że ciężko chyba coś podrzucić.

Jeżeli nie chcesz czegoś typowo garniturowego tylko coś bardziej sportowego to może jakieś chrono?

https://www.zegarek.net/zegarki/seiko/zegarek_seiko_SNDC31P1.html

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-29570-Zegarek-Seiko-Chronograph-SSB139P2.html

 z kwarcowych Orientów nie mam żadnego pomysłu, nigdy mnie nie interesowały 

 

pomyłka każdemu może się zdarzyć, nie ma w niej nic złego. Za to bardzo ubolewam nad wszelakimi "wrodzonymi problemami", chociaż czasami ciekawi mnie jak niektóre rzeczy mogą być "wrodzone" ;)

 

troche poza tematem zegarkowym ale kiedyś osoba z którą rozmawiałem żartowała i cieszyła się z tego, że jej kilkuletni siostrzeniec (nie wnikałem), w wieku jeszcze przed szkolnym umie kilka słów po rosyjsku ale niemieckiego to by go nigdy nie uczyła mówić  :lol:  no tak, bo z ruskimi to zawsze byliśmy bratki i klepaliśmy się po plecach  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Orient zostaje, piękny zegarek - nie mam serca go oddać. Dzięki za pomoc panowie, widać, że na tym forum są świetni ludzie! 
Pozostaje mi tylko kwestia zmiany tych dni tygodnia - jak to zrobić żeby przez większość czasu wyświetlała się nazwa angielska, a niemiecka tylko przeskakiwała? Zaproponowane rozwiązanie nie działa bo język 1 to angielski (zmienia się na niemiecki). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kwarcowego Orienta, zegarki z datą i nazwą dni tygodnia to tylko Seiko w kolekcji, ale jak odciągasz koronkę to w pierwszej pozycji powinieneś móc zmieniać datę, w jedną stronę będzie się kręcić dzień miesiąca, a w drugą stronę dni tygodnia. ustawiasz w ciągu dnia nazwę angielską zamiast niemieckiej i voila! Po prostu jak zmieniasz dni tygodnia to masz dwa poniedziałki etc. ustawiasz w języku, który chcesz mieć przez większą część doby nie licząc tego przeskoku po północy bo tam to zawsze przez jakiś czas pojawi się drugi język. Z reguły w instrukcjach jest zastrzeżenie żeby nie zmieniać daty przy godzinach kiedy data przeskakuje, dla zdrowotności mechanizmu.

 

https://youtu.be/iC6RU2PP3a4?t=2m16s

Tu masz to zwizualizowane :]

 

Jak widzę na tym forum takie pytania to zawsze się zastanawiam czy to tak naprawdę ktoś o to pyta czy to tylko zwykły trolling i ktoś jaja sobie robi, nigdy nie wiem. Chociaż z drugiej strony, jak teraz na komunię zamiast zegarka dzieciaki dostają quady, a czas sprawdzają na iphonie to już sam nie wiem, może niektóre umiejętności zanikają w społeczeństwie.

 

A zegarek bardzo ładny, takie kwarcowe Bambino, ja bym się na razie nie pozbywał, można spokojnie taki zegarek imho nosić casualowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim przestaw zegarek o 12 godzin do przodu. Po prostu w południe dla Twojego zegarka jest północ. W mechaniku można przyjąć, że data zaczyna przeskakiwać od godziny 21 do 3 w nocy (nie są to sztywne godziny ale ogólnie tak jest). W twoim przypadku zmiana daty następuje między 9 rano a 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.