Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tanarg

Brixon z allegro.

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na mój wymarzony zegarek muszę jeszcze poczekać, szukam sobie jakiegoś tańszego;) i znalazłem coś takiego:

 

http://allegro.pl/zegarek-brixon-17-jewels-incabloc-sicura-swiss-i6293636543.html#imglayer

 

Mógłby mi ktoś coś o nim powiedzieć? Jest warty zachodu? Pierwszy raz spotykam się z tą marką.

 

Mam jescze jedno pytanie czy takie Seiko jest oryginalne?

 

http://olx.pl/i2/oferta/zegarek-seiko-5-automatic-CID87-IDfkswT.html#:4de548adaa

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko oryginalne.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten brixon to ładny zegarek, tylko dekiel ma od sicury. Od lombardu raczej bym nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda ok tylko szkło do wymiany czyli jakieś +60zł z testem szczelności


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ponieważ nie chcę zakładać nowego posta podbiję temat. Kupiłem sobie to sekio 5 : http://allegro.pl/ze...6301483501.html . Mam pytanie odnośnie dokładności chodu.  Jeśli moje Seiko spóźnia 18-20 sekund na dobę to jest to dobry wynik czy udać się z nim do zegarmistrza na regulację (na stronie pewnego zegarmistrza znalazłem informację, że do 40 sekund nie regulują)? A jeśli udam się na regulację to czy test wodoszczelności jest w cenie, to znaczy czy zegarmistrz jeśli otwiera zegarek to czy pozostawienie go stanie przed otwarciem (wodoszczelnym)  leży w jego obowiązku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 sekund dla piątki, to może tyle być. Zależy jaką dokładność deklaruje producent. Dziwny zegarmistrz, że ustawia do 40s. Poljot ustawia do 10. Test szczelności powiniem być zrobiony po otwarciu. Nie każdy zegarmistrz robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaplacisz za test to zrobi. Pomijam kwestie dostepnosci urzadzenia bo kazdy dobry zegarmistrz powinien je miec. Nikt za darmo nie bedzie robil testow szczelnosci.

U mnie zegarmistrz sprawdza zawsze przed otwarciem zegarka czy jest szczelny aby nie bylo ze po wymianie baterii klient zazada naprawy zegarka bo przeciez byl szczelny a wszystkie uszczelki wyciagniete jak stare gacie.

 

Aha. Seiko 5 mozna wyregulowac do kilku s na 24h wiec dziwny zegarmistrz ktory nie rusza ponizej 40s. Kto nosi tak dokladne zegarki?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tu znalazłem:

 

http://www.zegarymatkiewicza.pl/porady.htm

Na samym dole:

 

 

Przynosząc zegarek do regulacji prosimy podawać dokładne różnice, jakie on wykazuje. Zawsze oblicza się różnice w skali doby. Należy więc sprawdzić ile zegarek spieszy lub spóźnia na dobę. Niedobrze jest zawyżać różnice, bo może się okazać, że wtedy regulacja bardziej zaszkodzi niż pomoże. W przypadku najlepszych nawet zegarków mechanicznych różnica rzędu 30-45 sekund na dobę jest uznawana za NORMĘ i dlatego mniejszych niedokładności nie będziemy regulować. Zdarzają się naturalnie wyjątkowe egzemplarze, które chodzą z lepszą dokładnością, ale są to raczej dzieła przypadku, a nie efekt zamierzonej regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omijałbym szerokim łukiem zegarmistrza, który wypisuje takie głupoty.

i weź takiemu daj zegarek z certyfikatem COSC


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.