Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Omega Seamaster Planet Ocean Deep Black – “Hands-On” [zdjęcia live, dostępność, cena]

Rekomendowane odpowiedzi

Tuż po premierze, prosto ze szwajcarskiego Biel przyjechała do nas nowa odsłona flagowego nurka Omegi. I choć na polu zegarkowej futurystyki ceramika nie jest już niczym specjalnie szokującym, dla mnie to ciągle materiał "high-tech" nr 1.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Minusem pozostaje kruchość. Oczywiście spiek ceramiczny używany w zegarmistrzostwie ma bardzo niewiele wspólnego z ceramiką używaną np. w kuchni, co nie zmienia faktu, że da się ją stosunkowo łatwo ukruszyć. Jak łatwo? – tego nie wiem, ale podejrzewam, że przypadkowe zahaczenie nadgarstkiem o futrynę wystarczy, by odłupać pokaźny kawałek. O upadku z wysokości na twarde podłoże nawet boję się pomyśleć, a takiego uszkodzenia naprawić się nie da."

 

I dlatego nie rozumiem fetyszyzowania ceramiki w zegarkach. Choć na zdjęciach ta Omega wygląda ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O trwałość trzeba pytać posiadaczy ceramicznych Rado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby te koperty były aż tak delikatne. Z tego co czytałem kiedyś na temat wytrzymałości tej ceramiki to żeby ukruszyć kawałek trzeba by ją upuścić na kafelki z istotnej wysokości. W praktyce ceramika powinna wytrzymać każde typowe urazy na jakie narażony jest zegarek.

 

No i właśnie tego nie wiem, a sprawdzić - z wiadomych względów - nie bardzo mogliśmy.

 

Co nie zmienia faktu, że miałem już w ręku ceramiczny zegarek z odłupanymi rogami - także nie byłbym pewien tej twardości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.