Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lawnowerman

Pytanie o ubezpieczenie w leasingu vs. zniżki żony?

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku małżeństwa [14 lat] mamy samochody w domu. Mam 60% zniżek.


Samochody zawsze rejestrowane na mnie. Żona nigdy nie dopisana jako współwłaściciel.


Nie mamy rozdzielności majątkowej. Żona ma jednoosobową działalność gospodarczą.


3 lata temu nasze domowe auto zostało do tej działalności wciągnięte.


 


Teraz żona kupuje w leasingu auto. Roczne. Nie od dealera.


Czy nabyła jakieś zniżki?


Czy ubezpieczenie można wrzucić w koszty leasingu?


Jak się ubezpieczyć?


W zewnętrznej agencji?


Czy leasing może mieć swoje ubezpieczenie?



 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kolei

- to czy Twoje zniżki honorowane są u żony zależy od ubezpieczyciela, u każdego jest inaczej, w dodatku to się zmienia. Jest podobnie jakby żona kupiła samochód, leasing nic nie zmienia.

- tak, ubezpieczenie idzie w całości w koszty, jednorazowo (chyba, że żona prowadzi pełną księgowość, wtedy 1/12 co miesiąc w koszty)

- fundusz leasingowy będzie Cię usilnie namawiał, żebyś ubezpieczył samochód za ich pośrednictwem. Ale jak się domyślasz, jest to z reguły najdroższy wariant. Natomiast na ubezpieczenie samemu musisz mieć zgodę funduszu (z reguły jest za to jakaś opłata) i polisa musi spełniać szereg warunków, ubezpieczyciele z reguły wiedzą jakich. Ważne, żebyś tą zgodę zdobył przed rejestracją auta, bo inaczej samochód zostanie automatycznie ubezpieczony przez fundusz.

 

Pytaj dalej, jakby było niejasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po kolei

- to czy Twoje zniżki honorowane są u żony zależy od ubezpieczyciela, u każdego jest inaczej, w dodatku to się zmienia. Jest podobnie jakby żona kupiła samochód, leasing nic nie zmienia.

- tak, ubezpieczenie idzie w całości w koszty, jednorazowo (chyba, że żona prowadzi pełną księgowość, wtedy 1/12 co miesiąc w koszty)

- fundusz leasingowy będzie Cię usilnie namawiał, żebyś ubezpieczył samochód za ich pośrednictwem. Ale jak się domyślasz, jest to z reguły najdroższy wariant. Natomiast na ubezpieczenie samemu musisz mieć zgodę funduszu (z reguły jest za to jakaś opłata) i polisa musi spełniać szereg warunków, ubezpieczyciele z reguły wiedzą jakich. Ważne, żebyś tą zgodę zdobył przed rejestracją auta, bo inaczej samochód zostanie automatycznie ubezpieczony przez fundusz.

 

Pytaj dalej, jakby było niejasne.

nie zgodze sie ze ubezp przez leasing to najdrozszyvwariant. Czesto maja dobre pakiety ale to juz mysisz sam sprawdzic. Plus jest taki ze w razie stluczki czy uzycia AC to nie ty tracisz znizki bo ubezp jest na leasingodawce.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

nie zgodze sie ze ubezp przez leasing to najdrozszyvwariant. Czesto maja dobre pakiety ale to juz mysisz sam sprawdzic. Plus jest taki ze w razie stluczki czy uzycia AC to nie ty tracisz znizki bo ubezp jest na leasingodawce.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

Przy samochodzie używanym, tak jak napisał Tommaso, z reguły jest to wariant wyraźnie droższy…co innego przy zakupie auta nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie ze ubezp przez leasing to najdrozszyvwariant. Czesto maja dobre pakiety ale to juz mysisz sam sprawdzic. Plus jest taki ze w razie stluczki czy uzycia AC to nie ty tracisz znizki bo ubezp jest na leasingodawce.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ale zawsze dopiero po negocjacjach. Jeśli nic wcześniej nie uzgodnisz, to dostaniesz polisę do opłacenia i po ptakach. Z doświadczenia wiem, że pierwsza propozycja ze strony funduszy jest horrendalnie wysoka. Ale jak przedstawisz kontrofertę, to nagle cena spada.

W wypadku mojego ostatniego ubezpieczenia używanego auta oferta brokera była dokładnie dwukrotnie niższa, niż pierwsza oferta EFL.

 

Z nowymi samochodami, tak jak pisze kolega Passero, jest inaczej. Tu oferty EFL i brokerów są zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus jest taki ze w razie stluczki czy uzycia AC to nie ty tracisz znizki bo ubezp jest na leasingodawce.

 

Nie do końca, ostatnio po naprawie leasingowanego auta z AC, polisa poszła w gorę ze względu na szkodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie zmienia ubezpieczyciela. Przynajmniej jeszcze 3 lata temu tak moxna bylo w RL

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.