Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawidowo

co to za JLC ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Panowie i Panie :)

nie bylo mnie tu, ze tak powiem dlugo podejrzewam iz nawet za dlugo :)

 

Zwracam sie z prosba. Otoz kolega znalazl u siebie w garazu zegarek.

O ile wiadomo ze to JLC to ciezko doszukac sie co za model...

Zegarek manualny i o dziwo da sie nakrecic i raczej chodzi....

Sa przypuszczenia, ze byl to zegarek otrzymany przez jego niezyjacego dziadka pilota RAF-u ale  tego nie wiadomo na 100 %

 

Dziekuje Wam za jakakolwiek odpowiedz w temacie :) moze cos sie uda okreslic!

 

pozdrawiam serdecznie,

Dawid

post-55687-0-30755800-1467905027_thumb.jpg

post-55687-0-14381400-1467905039_thumb.jpg

post-55687-0-89978200-1467905047_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @cytochrom, On zdaje się specjalizuje się w marce..

 

 

P.S Witaj :)- poznajesz?:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie, nie bede jeszcze do odpowiedzi wywolywal @cytochroma :) moze sam zobaczy:) 

 

ps. po zdjeciu profilowym ciezko bedzie ... :) poprosze wiadomosc to bede wiedzial :)

pozdro:)

p.s pamietam jednego takiego co pochodzil z Lublina...zobaczymy czy zgaduj zgadula sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) super! dobrze ze sie nie zmieniles :)

 

a wracajac do tematu... ktos cos wie nt w/w zegarka ??

p.ss Szanowny Pan Cytochrom zostal juz poinformowany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm z z przełomu 1937-38, kalibru nie znalazłem, ale zegarki z tym mechanizmem są oferowane czasem do sprzedaży.  Z wyglądu zewnętrznego, na moje oko to któryś kaliber z rodziny JLC 4**, ale potwierdzenia żądnego mnie mam.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm z z przełomu 1937-38, kalibru nie znalazłem, ale zegarki z tym mechanizmem są oferowane czasem do sprzedaży.  Z wyglądu zewnętrznego, na moje oko to któryś kaliber z rodziny JLC 4**, ale potwierdzenia żądnego mnie mam.

Panie Piotrze, dziekuje za informacje. Czy mozna cos dopowiedziec na temat dostepnosci tego zegarka w tamtych latach jak i popularnosci ? Kolega mowil, ze jego dziadek mogl go dostac w prezencie bedac pilotem. Tylko troche mi sie gryzie ze bedac pilotem dostalby zegarek typu ''pilot'' ...chyba, ze po prostu w podziece taki mu dali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też patrzyłem wczoraj na cal.411 i pokrewne...trochę się róznią, i podobnie jak Piotr nic innego nie znalazłem :)

 

Z wojskiem to raczej nic wspólnego nie ma, raczej jako jakaś nagroda, to prędzej :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępność zegarka w tamtych latach nie jest mi znana, ale jak mechanizm się pokazuje obecnie to unikatowy jakiś pewnie nie był.

http://tinyurl.com/za6995q

http://tinyurl.com/hy43zy7

A jeżeli chodzi o dziadka pilota, to najpierw trzeba by się dowiedzieć od kogo go dostał. Może od sympatii... ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, dzieki !

 

Dobrze wiedziec, ze nie tylko mechanizm byl uzyty w zegarkach JLC...ale rowniez i innych firm...

 

pewnie byla to nagroda (mozliwe ze otrzymana z wojska) no a od kogo otrzymal to raczej sie nie dowiemy gdzyz poniewaz juz go na tym swiecie nie ma.

 

Jesli cos by sie udalo Wam Panowie dodac to bede wdzieczny za kazda informacje !

pozdrawiam  i raz jeszcze dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b.ładny, lata prod. 30', 40', cal. 438, w pełni oryginalny, genialna 3-częściowa koperta waterproof stalowa , chyba nawet koronka oryginalna

rzadki model....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b.ładny, lata prod. 30', 40', cal. 438, w pełni oryginalny, genialna 3-częściowa koperta waterproof stalowa , chyba nawet koronka oryginalna

rzadki model....

A były różne 438?

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle mi wiadomo :) 

base calibre H= 3.35mm:
410: sub second
411: sweep second
412: sub second, date
base calibre H= 3.5mm:
11LO, 424, 438: sub second
437: sweep second
436, 486, 806: sub second, date
base calibre H= 3.9mm:
413: sub second

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! 

 

aczkolwiek w/w werki sie odnosza do 17 kamieni a niestety na tym moim nie widac oznaczenia ze jest 17 kamieni.. .


A mnie tyle:

 

attachicon.gifJLC 438.JPG

no wlasnie, ten moj wyglada dosc mocno ubogo w porownianiu z tym podanym przez Pana Piotra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, napisałem 438 bo w tym modelu taki występował, ten natomiast wygląda na cal.412 z kalendarzem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i konotacje tego zegarka to bardziej Marine niż RAF.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i konotacje tego zegarka to bardziej Marine niż RAF.... 

Czyli co, bo nie rozumiem?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej w formie przypomina model 'reverso", czyli do gry w polo :) ( ten z pewnoscią był zegarkiem do codziennego użytku z nawiązaniem do ww linii)

http://www.chrono24.com/en/jaegerlecoultre/reverso--id3853900.htm

 

A tak w ogóle to ciekawy egzemplarz ze świetną kopertą.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, bo nie rozumiem?

dolaczam sie do pytania :)

Mnie bardziej w formie przypomina model 'reverso", czyli do gry w polo :) ( ten z pewnoscią był zegarkiem do codziennego użytku z nawiązaniem do ww linii)

http://www.chrono24.com/en/jaegerlecoultre/reverso--id3853900.htm

 

A tak w ogóle to ciekawy egzemplarz ze świetną kopertą.

Forma tarcza mi tez podchodzi pod reverso, natomiast nie jest to reverso z 'teraz'....byly moze jakies modele Pre Reverso?

stan zegarka z tego co mi wiadomo jest b dobry i kumpel go wyslal do JLC zeby mu powiedzieli co jest co...Ciekawi mnie jaka sobie zarzadaja cene za restauracje tego zegarka. przelezal lat x a nakrecony dziala :) ta koperta to taka dosc gruba jest, albo moze lepiej to ujac solidna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta linia powstala w 1931 roku ( Reverso) a więc w okresie w którym powstał rzeczony egzemplarz.

 

Reszta jak pisałem wyzej :)

 

Cena restauracji u producenta pewnie przekroczy zdrowy rozsądek...

Wg mojej opini, takowa mija się z celem, pełen serwis u dobrego zegarmistrza ( mycie, oliwienie, regulacja, polerka koperty, odświezenie tarczy i wskazówek, pasek) załatwi sprawę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie reverso.

Kolega chce go sprzedać, że renowacje robi?

z chęcią zobaczyłbym na żywo.... skąd jesteś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zosltal wyslany zeby zobaczyli czy to faktycznie ich wyrob :) ...

Mysle, ze raczej nie bedzie na sprzedaz. A i to nie jest moj zegarek:)

 

Kolega jak dostanie wycene, zapewne wyskoczy z trampek i prawdopodobnie bedzie mnie prosil zeby zawiezc zegarek do WWA (skad pochodze ale nie mieszkam aktualnie) do renowacji.

 

Tez mi sie zdaje,  ze to nie rewerso. Ale mozna powiedziec co to jest (dokladnie ?) bo w necie ciezko znalezc z takim werkiem i taka tarcza.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motacie się panowie :), nikt nie twierdzi ze Reverso-tylko ze ksztaltem koperty i grafika tarczy je przypomina-te wczesne i te wspólczesne ;)

 

To elegancki zegarek marki JLC z lat 30 ubieglego wieku, bez wodotryskow, tyle ;)

 

 

P.S Zegarkowi potrzebny jest serwis, nie renowacja.( jest w bardzo dobrym stanie)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez agat_x1
      Chciałbym skorzystać z szerokiej wiedzy forumowiczów. Otóż chodzi mi o identyfikację mechanizmu oraz lata produkcji zegarka zamieszczonego na tym ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-a-mouser-wojskowy-zegarek-kolekcjonerski-CID87-IDUl04M.html?reason=observed_ad . Nie wnikam, czy to jest zegarek wojskowy czy też nie, lecz interesuje mnie tylko rodzaj werku - na moje niedoświadczone oko chyba ETA 390 (788)?. Proszę o uwagi i Wasze przemyślenia. 
    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim!
      Szukałem na naszym Forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, jeśli coś przeoczyłem to proszę o usunięcie tego tematu/wątku. 
      Jeśli jednak okazałoby się, że nie ma nic podobnego, to zachęcam Forumowiczów do pokazania czy też pochwalenia się indeksami w Waszych ulubionych czasomierzach i co w nich Was urzekło.
      Na początek mój stary Atlantic Master Mariner z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Uwielbiam vintage, a szczególnie tą markę. W zasadzie od właśnie tej starej, szwajcarskiej manufaktury zaczęła się moja przygoda i pasja z zegarkami. Po wielu latach odkryłem, że właśnie w tych "szalonych" latach siedemdziesatych, projektanci też poddali się temu trendowi i zaczęli iść dalej, szybciej jakoś inaczej niż dotychczas... odchodząc od klasycznych modeli, tym samym prześcigając się w swoich pomysłach. Jednym z elementów są między innymi właśnie indeksy godzinowe, niby nic specjalnego, niektórzy prawie wcale nie zwracają na nie uwagi i tak naprawdę służą im jedynie do odczytu godziny, chociaż też nie zawsze 😉. Jednak dla większości z nas, fascynatów zegarkowych to dość istotny element każdego zegarka, a szczególnie tych z duszą. 
      Tak więc na początek przedstawiam Atlantic'a Master Mariner'a z lat siedemdziesiątych z indeksami 3D w kształcie...no właśnie "małych samochodzików"???😉


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.