Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ghostdog

Zegarek w stylu Vratislavia poszukiwany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję weekndowego zegarka (na początku pewnie będzie noszony częściej), w casualowym stylu, typu lata 70 jak Vratislavia (S6 najlepiej), z jasną białą lub niebieską tarczą (ciemnych mam już sporo), może być chrono, nie musi, może też mieć daty w formie zegarów chrono. 

Generalnie muszę go kupić, bo jest to zaległy prezent i osoba która mnie chce nim obdarować już mocno suszy mi głowę

 

oczekiwania:

mechanimz: kwarc

szkło: najlepiej szafir

tarcza: biała, jasna, ew. niebieska, zegary chrono mogą mieć inny kolor.

pasek/bransoleta - obojętne, byleby jakieś standardowe rozwiążanie, a nie specyficzne paski/gumy
funckje: chrono może być, nie musi, data podobnie

 

Najbardziej mi odpowiada Vratislavia S6, ewentualnie styl S3 (niebieski), S2 (tylko że żółty strasznie ostry), ale Vratislavia poza budżetem, a na forum też nic nie ma taniej na bazarku)

Wpadł mi w oko Adriatica 1132 (wersja z niebieskimi obramowaniami),

tylko nie mogę nigdzie znaleźć na żywo (wycofany model), ale 46 mm mnie przeraża (mam victorinoxa 44 i jest jak ogromny)
do tego ma niestety nietypowy pasek (więc skazany byłbym na wyroby adriatici (~80 zł), a w drugim victorinoxie mam już taką gumę co to jej sprowadzenie kosztuje kolo 80$ i padły mi już dwa, nie jest to więc dobre rozwiązanie)

 

 

Z góry dzięki za jakieś sugestie

 

post-76942-0-28514300-1468490678_thumb.jpg

post-76942-0-87999600-1468490693.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy, że Vratislavie za 650 - 790 są "poza budżetem"? Przecież ta Adriatica kosztuje ok. 550 - 650 zł? Jeżeli dołożysz nieuniknione koszty zakupu firmowego paska (lub cudowanie z docinaniem innego), co zresztą sam zauważyłeś, to budżet dopiero Ci się sypnie :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak pisałem to ma być prezent, nie bardzo mam jak przekonać osobę, żeby dała mi pieniadze i dołożę sobie do Vratislavi - bo to by mnie najbardziej satysfakcjonowało.

 

Rozważam też opcję - kupić i potem oddać zegarek i kupić ww.
Tylko może być problem jak darujący będzie chciał za jakiś czas zobaczyć sobie go na ręce.

Szukam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Ty dołóż tej osobie pieniądze do swojego prezentu, proste :) Chyba lepiej jak dołożysz i będziesz szczęśliwszy niż dostać substytut wymarzonego prezentu. Myślę, że przekonasz darczyńcę takim argumentem.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Ty dołóż tej osobie pieniądze do swojego prezentu, proste :) Chyba lepiej jak dołożysz i będziesz szczęśliwszy niż dostać substytut wymarzonego prezentu. Myślę, że przekonasz darczyńcę takim argumentem.

popieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwana mało używana Vratislavia za 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez Petru23
      Zegarek Adriatica 1046.515.3 Tytanowy w stanie jak nowy z kompletem wyposażenia (pudełko, dokumentacja podbita, poduszeczka).
       
      Cena 200zł
      Wysyłka PP. DPD, Paczkomat
      Odbiór osobisty w Kielcach
      Mogę dowieźć do Warszawy przy przedpłacie
      Płatność blik, przelew, gotówka przy odbiorze własnym.
      Kontakt PW
       
      zegarek kupiłem z portalu aukcyjnego kilka dni temu, jednak bransoleta okazała się na mnie za ciasna. Brakuje ogniwa, sprzedający nic o tym nie wiedział. Historia jest nieznana, jest pieczątka z 2008 roku z salonu z Leszna. Nie mam pewności, czy numeracja się zgadza ale model po zdjęciach w sieci tak (albo nie widzę różnicy, zweryfikujcie proszę sami). Sprzedawca twierdzi, że wymienił baterię.
      Trafia w indeksy sekundnikiem w zakresie 7-12h
       
       
      Stan zegarka wg regulaminu dobry (7/10) ze względu na brak jednego ogniwa bransolety. Tak to posiada kilka drobnych przetarć od przekładania czy przymierzania, na deklu i zapieciu. Widoczne na zdjecich. Więcej nie widzę ale wzrok nie jest jakiś wybitny. Stan dałbym 9/10 gdyby nie ferelne ogniwo.
      Obwód mojego nadgarstka to prawie 19cm, szerokość ok 5,5-6cm. 
       
       
      37mm szerokość
      7mm grubość 
      Tytanowa bransoleta bez jednego ogniwa, max 18-18,5cm nadgarstek.
      Szafirowe szkło
      5ATM
      Biała tarcza (żona mówi, że lekka perła)
      Indeksy liniowe oraz rzymskie (przy krawędzi tarczy)
      Datownik
       
       
       
       













    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.