Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PiterM

Panerai PAM000 ‘Logo Base’ – recenzja po wieloletnim używaniu

Rekomendowane odpowiedzi

No nie ukrywam, że trochę już we mnie ten tekst dojrzewał... a tak na koniec fotka z Jez. Bełdany, tydzień temu. Tak dla jasności. Moje ZERO nadal na nudę nie narzeka ;)

 

pam_mazury16_900.jpg

 

(sorry za jakość ale aparat padł drugiego dnia i z komórki jechałem)


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja. Doskonale się czytało i czuć w niej Twoją miłość do marki :)

Dziękuję za poświęcony czas i przekazanie swojej opinii na temat tego zegarka.

Ps. zgadzam się w 100%, że recenzje zaraz po odbiorze zegarka są niemiarodajne, a wręcz nie mają większego sensu.

Najlepsza była recenzja jednego użytkownika odnośnie jakiegoś Steinharta, gdzie po odbiorze był to najlepszy zegarek na świecie, a po bardzo krótkim czasie wręcz zmieszał go z błotem :lol:

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recenzja :) Chyba najlepsza jaką tutaj czytałem. Tym bardziej, że podzielam pogląd autora na temat funkcjonalności zegarka. Ma pokazywać czas - tylko i wyłącznie ;)

 

EDIT: Dodam jeszcze, że gdybym miał się pozbyć mojej kolekcji zegarków i zostawić sobie jeden uniwersalny to właśnie byłby to PAM

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalna recenzja! Zdecydowanie najlepsza jaką czytałem na forum. Do tego doskonałe zdjęcia, naprawdę świetne ujęcia :) Chyba każdy chciałby znaleźć podobnego kompana dnia codziennego  ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie będę oryginalny, jak napiszę, że piękne zdjęcia, doskonała recenzja pisana z prawdziwą pasją do tego jedynego zegarka - to jest właśnie zaleta bycia jednozegarkowcem :). Jeszcze jeden element który widać podczas czytania tej recenzji, to doskonałe dopasowanie typu zegarka do właściciela, jego charakteru i zainteresowań. Jeszcze raz gratuluję świetnej racenzji przesyconej prawdziwymi emocjami odczuwanymi w związku z posiadaniem wyjątkowego zegarka jakim jest Panerai i przede wszystkim używaniem go zgodnie z przeznaczeniem. Ja również uważam, że codzienne użytkowanie zegarka daje o wiele więcej przyjemności niż trzymanie go w pudełku i zakładanie tylko sytuacjach w których prawdopodobieństwo zarysowania jest znikome - codzienne obcowanie z zegarkiem, zawieszenie na nim wzroku podczas odpoczynku w trakcie górskiej wspinaczki, spojrzenie na niego podczas nurkowania gdy jest razem z tobą pod wodą itp. Masz w 100% rację, żadna ryska (a w zasadzie jej uniknięcie) nie jest ważniejsza od tych niezapomianych, ulotnych doznań. I to jest prawdziwa pasja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się czytało - dziękuję

 

mam jednak 3x ale:

- jest sporo zegarków, które dadzą radę przez 10 lat i dłużej, zwłaszcza jeżeli dobrze trafi się w stosunek jakości do ceny czyli nie mam tu na myśli przesadnie budżetowych zegarków (te też dają radę), ale Ameryki nie odkryłem większość wie, że świat vintage istnieje ...

Ty natomiast sprawdziłeś zegarek, który nie każdemu będzie dany a nawet jak będzie to niekoniecznie będzie miał odwagę na takie użytkowanie o czym wspomniałeś - to in plus!

 

- wyliczenia autora odnośnie kosztów posiadania tego zegarka są dla mnie mocno naciągane, a może nie tak, nie naciągane, ale subiektywne - należałoby dzielić całą kwotę, bo pominięty został kapitał początkowy (niby do odzyskania ;) )..., ale dobra zostawmy to w spokoju - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - nie ma sensu ...

 

- jest to druga (naj)lepsza recenzja na forum - pierwszą była, ale nie wiem gdzie jest (nie mogę znaleźć - może ktoś inny podlinkuje) zegarek Glycine na górze 7000m nazywała się jakoś w stronę chmur, albo w stronę Słońca ( będą jaja jak to ta sama osoba je pisała  :P )

 

PozdrawiaM i raz jeszcze dzięki

 

EDYTA: znalazłem: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/94268-z-airmanem-w-stron%C4%99-stratosfery-%E2%80%93-d%C5%82u%C5%BCsza-opowie%C5%9B%C4%87/?hl=%2Bmuztagh+%2Bata

 

ufff - jednak inne Osoby

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż wszyscy napisali już chyba wszystko ;) , dodam tylko od siebie , że nieprzypadkowo jak widać  temat w Galerii o mojej 312-tce ubrałem w zdjęcia robione przez kolegę PiterM :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ilość komentarzy w tak krótkim czasie wcale nie dziwi po TAKIEJ recencji- ależ się fajnie czytało. Dziękuję Ci pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Świetnie się to czytało, super zdjęcia…mocno czuć w tym wszystkim pasję- wielkie dzięki :)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieter jesteś nr 1

Pozdrawiam

A tak nawiasem jak tam nowy ludt MT. Widziałem że masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto się do tej pory wahał i nie był zdecydowany do końca...czy chce Pama czy nie,to ta recka na pewno mu pomogła i ukierunkowała jego decyzyjność(na jedyną słuszną drogę... ;):D ).
Świetnie napisane a zdjęcia jak zwykle klasa Piotrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny opis-recenzja!

Pięknie ją udokumentowałeś zdjęciami.

Chylę czoła.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto się do tej pory wahał i nie był zdecydowany do końca...czy chce Pama czy nie,to ta recka na pewno mu pomogła i ukierunkowała jego decyzyjność(na jedyną słuszną drogę... ;):D ).

5 tys. $ za zegarek na Unitasie - tanio nie jest...

 

Historia, solidność, wygląd - OK, ale szkoda że w środku nie siedzi coś własnego. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś własnego to kupujesz Pama z własnym werkiem, nikt przecież nie zmusza do kupowania Base.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - moje najlepsze kilkanaście minut spędzonych na tym serwisie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się to czytało. Marka mnie nigdy nie przekonywała, chociaż kilka tych zegarów na ręce miałem, ale świetnie było przeczytać świetną recenzję z genialnymi zdjęciami.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie recenzja zegarka typu EDC/ pl - do pracy / wykonywana przez bardzo bardzo majętnych osobistości/e. 

 

Osobiście poza zegarkami lubię fotografię, nie da się nie zauważyć że zdjęcie ta mega górna pólka trochę smutne, zamienię mój dw-290 na twój PANARAI ciekawe ile wytrzyma pracując jako mechanik w warsztacie gdzie chyba NIGDY na niego nie zarobie a na pewno na taki aparat. Widać czas i dużo wolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część tych zdjęć pochodzi z Nikona D70 (nie "s"!), którego wraz z obiektywem 18-70 (słynne swego czasu super kitowe szkło) za 5-6 stówek na allegro kupisz. To tak gwoli ścisłości.


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jesteś snobem Piter, nie przeskoczysz.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie recenzja zegarka typu EDC/ pl - do pracy / wykonywana przez bardzo bardzo majętnych osobistości/e. 

 

Osobiście poza zegarkami lubię fotografię, nie da się nie zauważyć że zdjęcie ta mega górna pólka trochę smutne, zamienię mój dw-290 na twój PANARAI ciekawe ile wytrzyma pracując jako mechanik w warsztacie gdzie chyba NIGDY na niego nie zarobie a na pewno na taki aparat. Widać czas i dużo wolnego.

 

Jest na forum założony specjalny temat "Nie jest OK" - tam można wylewać swoje smutki.

Piter gratulacje - pisząc ostatnio do Ciebie nie sądziłem, że mam do czynienia z takim Pasjonatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sokoleoko, przekładając Twojego posta na nasz ojczysty język (co nie jest takie proste), można wywnioskować, że nie oceniasz recenzji zegarka, tylko masz pretensję do autora, że "ośmielił się" używać na codzień jako EDC zegarka, na którego nie stać przeciętnego Kowalskiego. Trochę mnie zastanawia, czy nie zrobiłeś sobie krzywdy, rejestrując się na takim forum. Autor tej recenzji nosi taki zegarek, na jaki go stać i nikomu nie musi się z tego faktu tłumaczyć, tak samo jak wielu innych forumowiczów - nie twierdził przy tym, że zegarek jest tani, tylko wyliczył koszty jego użytkowania. Napisał bardzo ciekawą recenzję, zaprezentował bardzo ładne zdjęcia, podzielił się z nami swoimi przeżyciami i odczuciami i to powinniśmy skomentować. Więc jeżeli nie masz gdzie wylać swoich żali to najlepiej zrobić tak jak zaproponował KonradR - skorzystać z tematu "Nie jest OK". A uprzedzając pytania i insynuację wyjaśniam, że mnie również nie stać na takiego Pama i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić, co nie znaczy, że nie mogę dzielić mojej pasji z innymi.  Jednak to, że nie stać mnie na taki zegarek, nie uprawnia mnie (Ciebie również) by innych krytykować tylko dlatego, że mogą pozwolić sobie na zegarki o wiele droższe niż np. mój samochód.

Przepraszam za OT, ale jakoś tak ciężko się powstrzymać.  

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ICE za bardzo przytomny komentarz. Obserwuję ze smutkiem od jakiegoś czasu w wielu wątkach tego forum jakąś nagonkę na posiadaczy drogich zegarków.

Sam mam w głowie kilka modeli które się podobają ale mnie nie stać i nigdy nie przyszło mi do głowy krytykowanie ludzi którzy je noszą albo domaganie się od nich potwierdzenia czy tańsza "identyczna alternatywa" nie jest " lepszym rozwiązaniem" ...to jest forum miłośników zegarków a nie publiczny pręgierz "drodzy" inkwizytorzy...łapcie się na krucjatę w jakieś lepszej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.