Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Seeban

Atlantic Varldsmastarur

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z "głupia frant" zostałem posiadaczem tego zegarka. Otóż wczoraj kolega widząc mojego worldmastera , stwierdził, że ma jakiegoś popsutego atlantica i jak chcę to mi go da :)

Oczywiście chciałem :)

Tak więc..

Posiłkując się opracowaniem Wojciecha Kutermankiewicza ustaliłem że w środku jest AS 1188. 

wałek naciągu i koronka jest do wymiany, bo mimo że zegarek można nakręcić i chodzi :D, to nie da się ustawić godziny.

Koperta jest stalowa więc bez problemu da się wypolerować. Wskazówki są oryginalne, luma oczywiście wykruszona.

Niestety tarcza jest mocno zniszczona. 

I tu moje pytanie , jak myślicie ile trzeba by było zainwestować , aby zegarek można było ocalić od zapomnienia?

Pewnie "uderzę" do Chronostara w Łodzi bo mam najbliżej. A może lepiej kupić tarczę w lepszym stanie?

Będę wdzięczny za sugestię

 

post-89601-0-55079600-1468511997_thumb.jpg

post-89601-0-00820600-1468512000_thumb.jpg

post-89601-0-54830500-1468512001_thumb.jpg

post-89601-0-67471500-1468512003_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pozostaje malowanie. Nigdy nie widzialem zeby ktos sprzedawal taka tarcze w dobrym stanie.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pozostaje malowanie. Nigdy nie widzialem zeby ktos sprzedawal taka tarcze w dobrym stanie.

Przed malowaniem można spróbować umyć cyferblat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopertę doprowadziłem już do "stanu używalności" reszta już w rękach fachowców, bo delikatnie na rożku próbowałem mycia, ale wżery są głębokie i wszystko schodzi. Także malowanie będzie. Zegarmistrz powiedział , że mechanizm jest kompletny i w dobrym stanie więc gra warta świeczki. Wałek, koronka i szkiełko to grosze, jedynie muszę się zastanowić gdzie tarczę odnowić. Mam nadzieję, że wkrótce zegarek zagości na moim nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To melduj gdzie odnawiałeś i jak to wyszło bo też się zbieram do malowania ale jeszcze nie wiem gdzie i za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowania poszly w cene ale fachowcow raczej brak... Pochwal sie "po robocie" jak to wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do Chronostara , zobaczymy co z tego wyjdzie, nie omieszkam wrzucić zdjęć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem przesyłkę zwrotną :)

Musze tylko fajny pasek wybrać

zegarek po renowacji wygląda tak:

post-89601-0-50425900-1471504710_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wyszło.

Wniosek z tego, że nie należy sie bać zegarków w takim stanie.

Jaki koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszło, zegareczek jak nowy.

Niektórych može razić, że zegarek stracił vintydžowy charakter, lecz z drugiej strony można się pochwalić starym nowym zegarkiem na solidnym werku. Zresztą niektórym nie pasuje brudna pożółkła tarcza w zegarku do białej koszuli ;)

 

ps. Wskazówka sekundowa nie powinna mieć po środku zgrubienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wskazówką to nie wiem.Zegarek był tak zniszczony że nawet vintage już nie był. Mnie to nie przeszkadza, że jest odmalowany. Lepszy taki niż miałbym go wyrzucić:)

Zresztą zegarek to przedmiot użytkowy więc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250zł to koszt samej tarczy czy zrobienia wskazówek też?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo dobrze. Do noszenia na co dzien zrobil sie teraz z niego bardzo fajny zegarek. Do detali mozna sie przyczepic np. to V no i kolor Tarczy taki "bardzo bialy". Mogli dobrac troche inny bo to jest Vintage. Najwazniejsze, ze ty jestes zadowolony no i kolejny trupek uratowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo dobrze. Do noszenia na co dzien zrobil sie teraz z niego bardzo fajny zegarek. Do detali mozna sie przyczepic np. to V no i kolor Tarczy taki "bardzo bialy". Mogli dobrac troche inny bo to jest Vintage. Najwazniejsze, ze ty jestes zadowolony no i kolejny trupek uratowany.

Otóż to. Najważniejsze zadowolenie właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250zł to koszt samej tarczy czy zrobienia wskazówek też?

Tarcza + koronka+ czyszczenie i wypełnienie wskazówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko? ile kosztował cię wałek do tego mechanizmu czyli AS1188. Sam szukam takiego do mojego zegarka i muszę przyznać, że ciężko o taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko? ile kosztował cię wałek do tego mechanizmu czyli AS1188. Sam szukam takiego do mojego zegarka i muszę przyznać, że ciężko o taki.

Hej, okazało się, że nie było potrzeby wymiany bo wystarczyło oczyszczenie z rdzy. Wymieniona była tylko koronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.