Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: BALTICUS - nowy model „Gwiezdny pył” - kulisy powstawania!

Rekomendowane odpowiedzi

O nowej, polskie marce Balticus pisaliśmy jakiś czas temu: Balticus – nowa marka na polskim rynku zegarkowym! Wówczas także wspominaliśmy, iż marka w planach ma stworzenie zegarka o roboczej nazwie „Gwiezdny Pył”. Projekt przechodził różne modyfikacje – producent położył m.in. nacisk na to, aby pasek tego modelu był

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lalka, jestem pod wrażeniem.

 

Filip fajne zdjęcia robi.

 

Czy bransoleta będzie miała jakąś szybką regulację?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek piękny i spójny. Czapki z głów.  Brałbym.  Jedno co martwi to mechanizm. Ten zegarek jest jak mercedes z silnikiem trabanta.  Jeśli celują w trochę wyższą półkę to wypadałby włożyć jaką wyższą miyote 9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się tam wiele mechanizmem nie przejmował. Jest to dobry jakościowo werk. Zegarek się podoba. Koperta świetna.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wygląda genialnie i nie ukrywam, że mam niego chrapkę (koperta rzeczywiscie robi robotę) tyle że  mechanizm nie pasuje do zdania: <<Wszystkie elementy czasomierza tworzą bardzo spójny obraz zegarka z ambicjami, który aspiruje do tego, by trafić na „wyższą półkę”. >>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli celują w trochę wyższą półkę to wypadałby włożyć jaką wyższą miyote 9...

 

"Wyższą półkę" - po co? Balticus bardzo rozsądnie, powoli wchodzi na rynek. Lepszy werk podwyższyłby cenę detaliczną. Przy obecnych parametrach stosunek cena/jakość wydaje się być atrakcyjna i jestem pewien, że ten projekt wypali, a pierwsza partia rozejdzie się jak ciepłe bułki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile by podwyższył?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, o ile... Myślę ze każdy by chętnie dołożył te trzy (?) stówki do naprawdę fajnego werku..., ale oczywiście nie wątpię z powodzenie tego projektu. Tak się czepiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Każdy, piękne słowo.

Każdy kto zna różnice między tymi werkami.

A każdy potencjalny nabywca zna?

Bo każdy potencjalny nabywca zna różnicę, jeśli coś jest tańsze o 300 zł.

Więc nie pisz, że każdy chętnie dopłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można? Pewnie że można zrobić zegarek w naszym kraju bez narzucania cen z kosmosu bez krypto szwajcaryzmu :)

Gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy, piękne słowo.

Każdy kto zna różnice między tymi werkami.

A każdy potencjalny nabywca zna?

Bo każdy potencjalny nabywca zna różnicę, jeśli coś jest tańsze o 300 zł.

Więc nie pisz, że każdy chętnie dopłaci.

Hm wydaje mi się, że Balticusy są skierowane do grupy świadomych nabywców/koneserów, stąd moje stwierdzenie. Więc może nie ,,każdy", ale ,,duża część", choć oczywiście moje stwierdzenie nie jest poparte badaniami rynku. Oczywiście można przypuścić że w firmie Balticus przeprowadzono takie badania i stąd taki, a nie inny wybór. Nie mniej jednak podtrzymuję, że pomiędzy piękną obudową a siermiężnym wnętrzem istnieje duży rozdźwięk. Gdyby koperta i tarcza tak mi się nie podobały, nie przyczepiłbym się do werku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Tudora też uchodzą za przyzwoicie wykonane, często na poziomie zbliżonym, bądź tożsamym z jakością wykonania Rolexa, jednak umieszczona w środku klasyczna ETA sprawia, że fajny zegar poprzez brak in-house'a nie musi kosztować tyle co droższy krewny. Jest to oczywiście spore uproszczenie, ale myślę, że kolega Bartosz poszedł właśnie w podobnym (moim zdaniem bardzo dobrym) kierunku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Tudora też uchodzą za przyzwoicie wykonane, często na poziomie zbliżonym, bądź tożsamym z jakością wykonania Rolexa, jednak umieszczona w środku klasyczna ETA sprawia, że fajny zegar poprzez brak in-house'a nie musi kosztować tyle co droższy krewny. Jest to oczywiście spore uproszczenie, ale myślę, że kolega Bartosz poszedł właśnie w podobnym (moim zdaniem bardzo dobrym) kierunku :)

No tyle że z Tudorem to właśnie chodzi o coś innego a mianowicie że zegarek ze "zwykłym" mechanizmem kosztuje tyle co Omega in-house ;) a to już bynajmniej w porządku nie jest... :D

 

Wracając do tematu - "Gwiezdny pył" świetnie się zapowiada, ciekawy projekt i bardzo się cieszę że ma być wersja bez daty...i będzie bransoleta - w końcu WR 20ATM zobowiązuje  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle że z Tudorem to właśnie chodzi o coś innego a mianowicie że zegarek ze "zwykłym" mechanizmem kosztuje tyle co Omega in-house ;) a to już bynajmniej w porządku nie jest... :D

 

Wziąłem pod uwagę tylko relację Tudor - Rolex :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta robi robotę, szkoda że nie pomyśleli również o trzeciej wersji- chronografie z jakimś budżetowym mechanikiem w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ pomyśleli. 30 szt sprzedało się w godzinę w cenie 3500zł.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i nikt nie zwrócił uwagi na mocowanie paska/bransolety. Nie wiem jak dla innych potencjalnych nabywców tego zegarka, ale dla mnie takie podcinane paski to poważna "wada konstrukcyjna" i poniekąd dyskwalifikacja tej konstrukcji. Jedną z zalet posiadania kolekcji zegarków i pasków jest możliwość niemalże dowolnej konfiguracji. W przypadku tego zegarka się tak nie da ;(. Szkoda, bo koperta bardzo fajna, tarcza również. Mam mieszane uczucia i chyba odpuszczę sobie ten model Balticusa. Mam 2 szare foki, gwiezdny pył niech cieszy kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i nikt nie zwrócił uwagi na mocowanie paska/bransolety. Nie wiem jak dla innych potencjalnych nabywców tego zegarka, ale dla mnie takie podcinane paski to poważna "wada konstrukcyjna" i poniekąd dyskwalifikacja tej konstrukcji. Jedną z zalet posiadania kolekcji zegarków i pasków jest możliwość niemalże dowolnej konfiguracji. W przypadku tego zegarka się tak nie da ;(. Szkoda, bo koperta bardzo fajna, tarcza również. Mam mieszane uczucia i chyba odpuszczę sobie ten model Balticusa. Mam 2 szare foki, gwiezdny pył niech cieszy kogoś innego.

 

Trochę racji masz ALE to zależy jak ktoś podchodzi do "tej choroby" - u mnie jest tak ze każdy zegarek który mam ma swój własny zestaw pasków - raczej nimi nie mieszam, no może poza dwoma czy trzema paskami "dyżurnymi" - tak że takie uszy mogą być też zaletą...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle że z Tudorem to właśnie chodzi o coś innego a mianowicie że zegarek ze "zwykłym" mechanizmem kosztuje tyle co Omega in-house ;) a to już bynajmniej w porządku nie jest... :D

 

Tudor na Ecie w cenie Omegi na in-housie - a który to model konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor na Ecie w cenie Omegi na in-housie - a który to model konkretnie?

Cal. 2500 to omegi mechanizm? jeśli tak to porównaj cenę Seamaster'a "Diver 300 M Co-Axial 41 mm" z ceną "Heritage Black Bay" i Ci wyjdzie minimalna różnica...

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 to nie Omegi mechanizm, tylko wspomniana ETA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 to nie Omegi mechanizm, tylko wspomniana ETA :)

Aaaa to przepraszam - i dziękuję bo jeszcze bym kupił i by się dopiero narobiło... :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji masz ALE to zależy jak ktoś podchodzi do "tej choroby" - u mnie jest tak ze każdy zegarek który mam ma swój własny zestaw pasków - raczej nimi nie mieszam, no może poza dwoma czy trzema paskami "dyżurnymi" - tak że takie uszy mogą być też zaletą...

No ja właśnie mam pudełko pasków 22mm i preferuję zegarki o takim rozstawie uszu. Wiadomo, że nie każdy pas nie do każdego zegara, ale jest moc :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Jestem na urlopie ale czasem sledze watek, co do paskow - myslalem o tym aby byly uniwesalne, robilismy przymiarki/projekty ALE

20-22mm mocowanie paska - zmieni koperte na tyle mocno ze straci swoj urok

20-22mm ale ukryte jakby od spodu aby zachowac ksztalt uszu - mocno nadwyrezy pasek i bedzie w mega szybkim tempie sie rozpadal

 

i tak samo z mechanizmem..... jak juz pisalem, musze wazyc koszty/projekt/klientow itd itd itd tak aby powstal projekt jak najlepszy ale i dostepny w miare szeroko.

Gama pasków oraz tarcz zapewne szybo sie poszerzy, jest bardzo duzy "odzew" na Gwiezdny Pył" dlatego uruchomię opcje pre-order po powrocie z urlopu. Oraz zacznę pracować nad poszerzeniem dystrybucji - Balticus jest dostępny w Gdyni, Warszawie oraz Zielonej Gorze.

 

Pozdrawiam,

Bartosz Knop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.