Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Przejście z Win7 na Win10. Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem to dzisiaj po raz drugi. Przed rokiem zainstalowałem Win10 na netbooku, ale efekty były tragiczne. Touchpad utracił wszystkie dodatkowe funkcje, filmy *mkv nie dały się odtwarzać itd, itp. Po tygodniu walk (system bez pytania aktualizował sterowniki do touchpada itd) wróciłem do 7.

Dzisiaj, molestowany ogłoszeniami o mijającym terminie bezpłatnej aktualizacji, zainstalowałem 10 na komputerze stacjonarnym, dość już leciwym (komputer z 2008, Win7 64, Pentium I7, 6 GB RAM).

Tym razem jest lepiej, wszystko chodzi (nawet Age of Empires III). Ale (...) nie urywa. Po pierwsze - system uruchamia się dłużej niż 7 (mniej więcej 1,5 minuty vs 2 - 2,5 minuty do pulpitu + jeszcze ze 2 minuty wolnej pracy).

Warto było to robić, czy wracać do 7?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się uda wyłączyć automatyczne aktualizacje to tak.

Inaczej możesz włączyć kompiter a tu automatyczna aktualizacja się ładuje i tak np. Z 10min.

 

Mam w laptopie i do pasji mnie to doprowadza bo mimo ustawienia trybu nocnego i w trybie uśpienia to komputer włącza się w nocy!!!

Specjalnie wyłączam wifi aby w nocy nie ładował aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć trudna sprawa. Z poprzedniej instalacji pamiętam tylko, że lepiej wyłączyć udostępnianie komputera w sieci do udostępniania aktualizacji innym użytkownikom.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam nowego notebooka od nowości z Win10 i działa wyśmienicie. Na 9 letnim komputerze zrobiłem aktualizację z 7 na 10. Uruchamia się tak samo, ale działa szybciej i to zdecydowanie. Niestety mam ostatnio problemy, bo dysk uległ uszkodzeniu ale sam system moim zdaniem nieco ożywił mojego staruszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 29 dni na podjęcie decyzji jeśli chodzi o uniknięcie instalacji 7 od zera (ponoć też można wrócić do 10 po 29 lipca, o ile miało się ją zainstalowaną wcześniej).

Rażą mnie te kanciastości i brak możliwości zmiany kolorystyki w tak szerokim zakresie, jak było to możliwe pod 7. Ale to detale.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Skoro zmieniłeś to znaczy, że '7 w czymś uwierała. '10 też uwiera ale jakoś inaczej ;) . Skoro jednak ją już postawiłeś to jej używaj, za dwa tygodnie będziesz wiedział czy uwiera bardziej czy też mniej? Tyle zwykle dostraja się system do swoich potrzeb.

Zwykle nie powinno się dokonywać rewolucji na komputerze, na którym został postawiony system "za nowości". Jedno z drugim jest w pewien sposób spasowane, przynajmniej w przypadku "Okienek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety do tej pory miałem niekorzystne doświadczenia po upgrade do Windows 10 dla kilku komputerów z Windows 7.

 

Przestały działać programy specyficzne dla danego komputera, nie działała drukarka fiskalna, nie działały starsze drukarki, problem ze sterownikiem karty graficznej…

 

Wsparcie dla Windows 7 jest przewidziane do 2020 roku, dlatego nie widzę przeciwskazań, aby używać tego systemu nadal tym bardziej jeśli wszystko działa bez problemu.

 

Trzeba spojrzeć na argumenty za i przeciw:

 

Przeciw: stare urządzenia / problem ze sterownikami

 

Nowy system operacyjny to konieczność instalowania nowych sterowników do większości posiadanych urządzeń. Dla starszego sprzętu, który nie jest już wspierany, instalacja nowej wersji systemu może uniemożliwić korzystanie z niego.

 

Przeciw: Microsoft czasami sam decyduje czy aplikacja jest dobra czy nie…odinstalowując „niezgodne”

 

Wiele aplikacji, plików i ustawień podlega migracji w ramach uaktualnienia, jednak w przypadku niektórych aplikacji lub ustawień migracja może się nie powieść.

Niektóre aplikacje pochodzące od producenta OEM mogą zostać usunięte przed uaktualnieniem.

W przypadku niektórych aplikacji innych firm Windows 10 przeprowadza skanowanie pod kątem zgodności. Jeśli występuje problem, który uniemożliwia uaktualnienie, pojawi się odpowiednie powiadomienie z listą aplikacji ze znanymi problemami. Możesz wybrać opcję akceptacji i aplikacje te zostaną usunięte z systemu przed uaktualnieniem.

 

Przeciw: Prywatność

 

Niestety zastanawiająca jest nachalność Microsoft w temacie udostępniania i zmuszania Klientów do instalacji tego systemu „za darmo”…

 

Nie ma nic za darmo, płacimy swoimi danymi. Świeżo zainstalowany Windows 10 zbiera olbrzymią ilość danych o użytkowniku, tym co robi na komputerze, z jakich programów korzysta, czy jakie witryny internetowe odwiedza. Wszystko to oczywiście w celu "najlepszego dopasowania treści" do naszych preferencji, chociaż tak naprawdę dużo ważniejsze jest tu dopasowanie nas do sprzedanych reklam. Do tego jednak Microsoft ostrzega, że w "uzasadnionych przypadkach" może te dane i przechowywać na własny użytek, a nawet ujawniać osobom trzecim.

 

Można spróbować konfigurować ustawienia prywatności i ograniczyć niepożądane działania systemu…ale nie wiem czy jest to do końca skuteczne.

 

 

Za: Zwiększenie bezpieczeństwa

 

Nowy system to nowe funkcjonalności zwiększające bezpieczeństwo min. Device Guard potrafi dodatkowo ochronić jądro systemu przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania. W swoisty sposób wydziela ona część oprogramowania, odpowiedzialną za ochronę, i uniemożliwia dostęp do niej atakującym programom.

 

 

Decyzja należy do Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wszystkie stare lapki po przejściu na W10 nagle odżyły, wcześniej W7 muliły sie strasznie, jedynie co na jednym HP nie mogę uruchomić czytnika linni papilarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wszystkie stare lapki po przejściu na W10 nagle odżyły, wcześniej W7 muliły sie strasznie, jedynie co na jednym HP nie mogę uruchomić czytnika linni papilarnych.

Robiłeś upgrade z 7 czy czysta instalka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrade a sprzęt jest leciwy Lenovo R60 i R61 oraz HP EB 8440p, najbardziej zyskały na wydajności stare Lenovo miałem je już dawać na allegro ale teraz dalej zostaną ze mną mimo 9 lat na karku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonie Win10 zamordował w laptopie sterownik od bluetootha. Po powrocie do 7 nie udało się (mi, więc poziom mizerny) ich odtworzyć. Pal sześć, i tak nie używa.

A drugi dzień z 10? Może trochę szybciej się włącza, ale dalej daleko do 1:30 na 7. A na początku (pełna instalacja od zera była w lutym 2014) 7 włączała się poniżej minuty. Wiadomo, mułu przybyło. Ale żeby było gorzej niż na 7???? Miało to cudo mniej obciążać komputer...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po przejściu na Win10, czasem system ten nie jest darmowy tylko przez jakiś czas? Gdzieś tak słyszałem, więc chciałbym sobie to ułożyć jak sprawa wygląda, bo to "darmowe" mnie troche zastanawia  :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System jest "darmowy" bez ograniczeń czasowych. Ale chodzą sluchy że Microsoft moze przejść za jakiś czas na abonamentowy system opłat za kolejne poprawki rozbudowywujące funkcjonalność windy. Ale to na razie tylko mniej lub bardziej wiarygodne plotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W10 w wersji enterprise ma być płatny abonamentowo chyba 7$/miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaktualizowałem system z 7 na 10 wtedy kiedy go wprowadzili i bardzo sobie go chwalę. Na początku były niewielkie problemy ale po jakimś czasie wszystko się unormowało 

Właśnie przed chwilą sprawdziłem jak długo się uruchamia. :)  

Od momentu włączenia do pełnego uruchomienia przeglądarki internetowej mój laptop potrzebuje 48 sekund, w tym czasie wpisuję jeszcze hasło i klikam w przeglądarkę.

W tym czasie loguje mi się również Internet w Play. 

No i mam antywirusa. Podobno jak się wyłączy antywirusa to może startować jeszcze szybciej.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Moja 10 włącza się w 9 sekund :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem zaktualizowac drugi raz tego samego lapka i chyba nie da sie. Stoi na 99% od dobrych kilku godzin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby porównywać czas uruchamiania trzeba prócz ilości sekund podawać jaki ma sie rodzaj dysku bo przy SSD dyski magnetyczne nawet z win 189 nie nadgonią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, bez spiny typowo dla beki ale musiałem  :lol:

994ab700e453edbd16be44804c7462b8.jpg

499647d930c5163897ee937c35b27629.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem zaktualizowac drugi raz tego samego lapka i chyba nie da sie. Stoi na 99% od dobrych kilku godzin.

 

Zapewne nie może doinstalować jakiegoś dodatku.

 

Jak przechodziłem z 8 przez 8.1 na 10 to na którymś etapie też mi nie chciał aktualizować. Trzeba było jakiś katalog przmianować na inną nazwę aby stworzył sobie jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem zaktualizowac drugi raz tego samego lapka i chyba nie da sie. Stoi na 99% od dobrych kilku godzin. 

Leave the Windows 10 Setup window as is and try this:
 
1. Go to Services (Press Windows+R. This will prompt run dialogue box. In here, type services.msc) and stop the Windows Update Service.
 
2. Go to C:\Windows\SoftwareDistribution and delete all of its contents.
 
3. Restart the Weindows Update Service.
 
4. Go back to the Windows 10 Setup window and you should see the process continue.
 
U mnie zadziałało. Stanęło na pobieraniu poprawek przy instalacji na 22% i koniec...parę godzin mielenia...a trzeba było użyć google ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokonałem problem z wolnym uruchamianiem się. W Win7 wyłączyłem kiedyś z wiersza poleceń hibernację (nie wybudzała się po niej zawsze karta audio, poza tym plik z treścią zahibernowaną zajmował dużo miejsca). Okazało się, że po instalacji 10 te ustawienia pozostały. Nie mogłem włączyć ani hibernacji ani szybkiego uruchamiania w panelu sterowania (w ogóle nie było tych okienek), ani przez edytor rejestru (było odznaczone że jest włączona...). Trzeba było znowu wpisać powercfg.exe /hibernate on. I włączyła się hibernacja oraz szybki start, który też korzysta z jakiejś formy hibernacji i tak właściwie jest lekkim oszustwem ;) .


Teraz wszystko, włącznie z gadżetami pulpitu (wiem, wiem, to jest zło) jest po 45 sekundach.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Leave the Windows 10 Setup window as is and try this:
 
1. Go to Services (Press Windows+R. This will prompt run dialogue box. In here, type services.msc) and stop the Windows Update Service.
 
2. Go to C:\Windows\SoftwareDistribution and delete all of its contents.
 
3. Restart the Weindows Update Service.
 
4. Go back to the Windows 10 Setup window and you should see the process continue.
 
U mnie zadziałało. Stanęło na pobieraniu poprawek przy instalacji na 22% i koniec...parę godzin mielenia...a trzeba było użyć google ;)

 

 

Zdecydowałem się jednak na czystą instalację bo i tak miałem robić format siódemki.

System jak system. Przez dwa dni nie zauważyłem żadnych problemów. No może dziesiątka trochę dłużej startuje, ale to raczej wina mojego leciwego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - a jak jest po aktualizacji z programami zewnętrznymi. Księgowość, graficzne itp?

Mam 2 lapki na siódemce - no i się zastanawiam nad 10-tka w ostatnie dni darmochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.