Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arkadiusz_16

Jak ustawić wychwyt w zegarze kominkowym?

Rekomendowane odpowiedzi

Brat podrzucił mi zegar kominkowy. Niestety nie bardzo orientuję się w tego typu mechanizmach. Ale diagnozę udało mi się postawić dość szybko. Ktoś go ruszał przy założonym wahadle. Efekt był taki, że przesunęła się kotwica względem osi wahadła. Naciągnąłem ją tak na oko. Jak jednak ustawić położenie osi wahadła względem kotwicy, by wszystko grało jak w zegarku?:)

 

Widzę, że wahadło mocniej wychyla się się w prawo. Mam dążyć do tego, by w obie strony wychylało się tak samo? 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. 

post-91672-0-79964300-1469449653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

Tak to ogólnie można określić :) Poszukaj, o ustawianiu wychwytu na tulejce łączącej oś kotwicy z drążkiem było już wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na słuch. Jak już zawiesisz zegar w docelowym miejscu to wsłuchaj się w jego cykanie. Jak robi równomierne cyk-cyk to znaczy że jest dobrze. Nie wiem jak to dobrze wytłumaczyć więc spróbuje jeszcze graficznie ;) Niech "-" będzie ciszą, a "o" cyknięciem:

o--o-----o--o-----o--o-----o--o-----o--o-----o--o  - żle

o---o---o---o---o---o---o---o---o---o---o---o---o - dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na słuch. Jak już zawiesisz zegar w docelowym miejscu to wsłuchaj się w jego cykanie. Jak robi równomierne cyk-cyk to znaczy że jest dobrze. Nie wiem jak to dobrze wytłumaczyć więc spróbuje jeszcze graficznie ;) Niech "-" będzie ciszą, a "o" cyknięciem:

o--o-----o--o-----o--o-----o--o-----o--o-----o--o  - żle

o---o---o---o---o---o---o---o---o---o---o---o---o - dobrze

 

:)

 

Ustawiłem tak:

o--o---o--o---o--o---o--o---o--o---o--o

 

I to jedyna opcja, kiedy zegar chodzi i nie staje, wiec wydaje mi się, że jest ok. Próbowałem ustawić, żeby cykanie było równiutkie, ale takiej pozycji po prostu nie znalazłem:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak troche pokombinujesz to się uda ;) Możesz też podłożyć coś pod którąś nóżkę żeby pochylić zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.