Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lordpinki

Prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam tej maszynki, ale według mnie jest to raczej frezarka niż szlifierka, jednak tak bez "macania" tylko z tych zdjęć trudno coś pewnego powiedzieć.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej maszynki, ale według mnie jest to raczej frezarka niż szlifierka, jednak tak bez "macania" tylko z tych zdjęć trudno coś pewnego powiedzieć.

 

Dziękuję. To może być trop!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to piła ramowa ;)

Całkiem fajna - chyba Janusz takiej poszukuje.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to piła ramowa ;)

Coś w tym jest, może być blisko, tyle że nie piła, tylko piłka. :) Jak dla mnie przerost treści nad formą, ale czemu nie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jassssne - może być nawet piłeczka ramóweczka  :)

Gdyby to miała być forma dłutownicy to pewnie miast imadła by był jakiś suport - tak mnie się widzi ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zobaczyć jak to pracuje (jaki skok, posuw itp.) oraz co by tam można zamontować do tej ramki, ale i tak piłeczka jak na obecną wiedzę najbardziej prawdopodobna.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam na środku podstawy jest chyba znak wytwórcy. Można zobaczyć z bliska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co to jest :-) Wig-wag, czyli ulepszacz do rollera do polerowania czopów.

 

maszynka2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam na środku podstawy jest chyba znak wytwórcy. Można zobaczyć z bliska?

71b3f3000bdbe18bdabbc1efcb94a1df.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli napęd tego jest z ręki , jak w normalnym rollerze :(


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Przełożenie ruchu posuwisto-zwrotnego na obrotowy, innymi słowy komplikacja "smyka", tyle że obroty są w jednym kierunku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Przełożenie ruchu posuwisto-zwrotnego na obrotowy, innymi słowy komplikacja "smyka", tyle że obroty są w jednym kierunku.

Zapytam z pewną nieśmiałością.

A w której maszynie są obroty w jednym kierunku?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z pewną nieśmiałością.

A w której maszynie są obroty w jednym kierunku?

A czemu z nieśmiałością? :) Chciałem znaleźć jakiś sens w tej maszynce, ale faktycznie na kole jest strzałka w obie strony. Czyli w zasadzie to się w działaniu nie różni niczym od "smyka", więc jednak przerost formy nad treścią jak dla mnie. A może chodzi o to, że polerowanie wykonuje siętu jedna ręką?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby ktoś się uparł, to moim zdaniem można na tej podstawie zbudować polerkę taką prawie profesjonalną i taką która będzie miała obroty w jednym kierunku. :)  

 

post-28411-0-72782000-1470864880_thumb.jpg

 

post-28411-0-91254600-1470865047_thumb.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym widzę inny problem - jedną ręką nadajesz obrót i docisk do polerowanego/utwardzanego czopa.

Mogą być problemy ze zgraniem tego.

Może to jednak urządzenie wielofunkcyjne ...


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znalazłem w opisach to frezarka(w mojej brakuje frezów)ale już do czego to nie znalazłem ;) no i ten pędzelek.....narzedzia.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne! bez zdjęć jak założyć bigiel kombinowałbym długo.A jeszcze ta twarda i krótka szczoteczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie do usuwania punktowej korozji, moim zdaniem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sama ale z kompletem frezow, nie wiem co to bigle :) ale po angielsku nazywa sie toto bow milling tool do frezowania koncowek "uszek do kopert' (czyli watch case bow po angielsku). Szczotka jak nie ma metalowych wlosow to zakladam ze to czyszczenia frezow z opilkow ktore zawsze sie czepiaja tych frezow. Na zdjeciu nie widze ale powiniej byc jeszcze bolec blokujacy kolo z frezami na lancuszku podpiety do tego malego kolka ktore widac przy podstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigiel to to uszko z drutu przy zegarkach kieszonkowych :D szczotka ma twarde włosy metalowe i faktycznie ładnie wybiera punktową rdzę,bolec jest faktycznie słabo widoczny na zdjęciu ,ale wisi na łańcuszku i ładnie wygląda w gablotce,bo raczej nie będę dorabiał bigli ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie mam kilka bigli do wstawienia :). Twoja maszynka bez frezow to faktycznie do gablotki, nigdy nie widzialem ich do dokupienia, ciezka sprawa bedzie z dostaniem ich. Mialem wiecej szczescia i moja jest w calkiem dobrym stanie, kompletna, nawet oryginalne pudelko jest :). Niedawno zakupiona, pare dni temu zrobilem przeglad, czyszczenie i smarowanie oraz testowy bigiel i dziala bez problemu. A moze ktos ma instrukcje do tego narzedzia? Jakos sobie poradze ale czasem warto miec/zerknac hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.