Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JamTomasz

Ernst Vogdt Juwelier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Taki zegarek jest w posiadaniu mojej mamy. Pamiątka po tacie (moim dziadku). Za dużo o nim nie wie tylko tyle , że jest niemiecki. Stan jak na zdjęciach. Koperta złoto , mechanizm niekompletny , na pewno brak tarczy, wskazówek i szkiełka. Kręcąc kluczykiem widać pracujące elementy niestety po wyjęciu kluczyka po chwili wszystko ustaje. Pudełeczko oryginalne, napisy na nim to Ernst Vogdt Juwelier , BRESLAU Ohlauerstr. 60. Google nie jest za pomocne. Znalazłem na ebayu jakieś monety/medale tegoż pana datowane na 1913 rok TUTAJ oraz jakieś katalogi datowane na 1906 TUTAJ.
 
Poniżej zdjęcia mojego autorstwa:

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 1.jpg
 
Może ktoś miał styczność ?
Czy jest możliwość przywrócenie takiego zegarka do działania ? Może jakieś namiary na specjalistów ? Ewentualne koszty ?
Wartość sentymentalna o sprzedaży nie ma mowy.
 
Z góry dziękuje za odpowiedź. 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niemiecki, jak Breslau to Wrocław? Pan Ernst nie produkował zegarków a jedynie był dystrybutorem najprawdopodobniej. Mechanizm słabiutki z wychwytem cylindrowym Lepine kaliber IV, przywrócenie w żaden sposób nie opłacalne, no chyba, żeby gdzieś kupić cały sprawny mechanizm, co nie powinno być zbyt trudne, bo to popularny werk, tyle tylko żeby pasował do tej koperty, bo były rożne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przekazała mama , nie wnikałem zbytnio w pochodzenie zegarka tym bardziej , że jedyne informacje to właśnie o Vogdt'cie. Niech mi Pan jeszcze uprzejmie powie w takim razie , jeśli chciałbym mamie zrobić niespodziankę , to na jaki koszt musiałbym się szykować ? Szukać specjalisty czy z uwagi na dużą popularność i słabiutki mechanizm poradzi sobie z tym każdy zegarmistrz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym specjalistą właśnie może być problem, zegarki cylindrowe około roku 1925 ustąpiły miejsca zegarkom kotwicowym, miedzy innymi z powodu trudności w naprawie, a obecnie mało kto ma części zamienne i umiejętności, również dlatego, ze zainteresowanie takimi zegarkami jest niewielkie. A ten zegarek pochodzi jeszcze z XIX w, więc tym bardziej, a ten  mechanizm jest zwyczajnie "trup" nie do ożywienia moim zdaniem. Faktyczne koszty naprawy może podać tylko ten zegarmistrz, który podejmie się naprawy i obejrzy zegarek w realu, ale jak dla mnie sprawa jest raczej nieopłacalna, a zegarek może przecież być pamiątką nawet w takim stanie jak obecnie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

...zegarek może przecież być pamiątką nawet w takim stanie jak obecnie...

 

I tak też chyba się stanie ;)

 

Bardzo dziękuję za szybką reakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Gość
      Przez Gość
      Mechanizm 15 kamieniowy - sygnowany CORTEBERT-15 JEWELS-
      CAL 532-SWISS MADE, koperta z alpaki (chińskie srebro) o średnicy
      48,0 mm, dwa dekielki okrywające mechanizm.
    • Gość
      Przez Gość
      kieszonka PKP
    • Przez Danierzyk
      Witam , chciałbym dowiedzieć się więcej o tych zegarkach , byłbym wdzięczny za pomoc .


















    • Przez OniStarePojazdy
      Witajcie,
      natknąłem sie w sklepie z meblami na zegarek orawdopodobnie marki Thiel. Prosilbym o opinie o tych zegarkach,danych i wszystko,co moze mi pomoc przy podjęciu decyzji o zakupie
      Zegarek nie na chodzie, koronka działa prawidłowo. Oprocz zegarka nic więcej nie ma - ani dewizki ani pudelka itp. Koperta w stanie średnim, tarcza wyglada zachęcająco. Zdjecia w załącznikach
       
      Przeznaczenie zegarka - noszenie na co dzień do pracy. Coś się orientuje o mechanicznych zegarkach, posiadam Longinesa, Junghansa i Zenitha jako kieszonkowce, jest mi ich żal nosic do pracy - raczej okazyjnie używane.
      Za wszelkie porady z gory dziękuję




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.