Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
yacajackowski

Megir 3006 - krótki opis i wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić mój pierwszy oryginalnie chiński zegarek  – Megir 3006. Inspiracja chińskiego producenta jest aż nazbyt widoczna i wyraźnie wzoruje się na znanych zegarkach Officine Panerai. Zegarki Homage to idealny przykład funkcjonowania tej „marki” – na przykłąd Megirr 3012 to oczywiście SevenFriday a model 3002 to homar Hublota Big Bang.

 

Wracając do mojego egzemplarza to został on zakupiony na allegro, wylicytowany jako nowy za przysłowiową paczkę gwoździ. W praktyce kosztował nawet mniej niż ten sam zegarek kupiony na zatoce czy alliexpress. Mam go na ręku od tygodnia wiec co nieco można o nim napisać.

 

Tarcza zegarka – moim zdaniem świetnie wygląda, poza fatalnym logiem producenta:

 

c83af5df35f1.jpg

 

Po wyciągnięciu z koperty pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo fajnie wykonana i zaprojektowana tarcza. Indeksy, podobnie jak małe subtarcze są „zatopione” w czarnym cyferblacie co dodaję pewnego efektu 3D. Po wzięciu do ręki czuć, że zegarek jest kwarcowy – nie ma tej wagi co zegarki automatyczne. W porównaniu do mojego Nauteca Divera nie czuje go kompletnie na ręce. Koperta wykonana solidnie, w kolorze chromu, za czarną tarczą i na czarnym pasku prezentuję się bardzo dobrze mimo, że to szajsmetal a nie stal.

 

Zegarek na NATO – oryginalny pasek od razu wyleciał:

 

547468183438.jpg

 

Największy minus tego zegarka to pasek. Sztywny, twardy, wykonany chyba z węża strażackiego został w 5 minut po pierwszym ubraniu wymieniony na moje stare NATO i wyrzucony na śmieci. A po zakupie kupiłem i założyłem pomarańczową gumę która moim zdaniem świetnie wygląda z tym zegarkiem. Szerokość zegarka to 43 mm bez koronki (50 mm z koronką i osłoną), grubość 13 mm. Szerokość mocowana paska to 24 mm. Mechanizm kwarcowy, chronometr działa bardzo dobrze. Wskazówki trafiała w indeksy zaskakująco precyzyjnie. Szkiełko mineralne, wypukłe.

 

Na moim 17,5 cm nadgarstku prezentuję się bardzo dobrze:

 

cbd580e27dc5.jpg

 

Na pomarańczowej gumie:

 

05a42db75987.jpg

 

e1c120b06b08.jpg

 

Zalety:

 

- Ładny wygląd,

- Świetna tarcza (dzięki temu, że nie jest płaska, wydrukowana),

- Niska cena mojego egzemplarza,

- Chronograf działa bardzo dobrze,

- Dwa miejsca montażu teleskopów,

- Zaskakująca dobra luma – po naświetleniu mocno daje po oczach, co prawda szybko zaczyna blednąć ale po ponad 8 godzinach nadal można w ciemnościach odczytać godzinę. Niestety luma ma też wadę…

 

Wady:

 

- …mianowicie brak lumy na indeksach – świecą tylko wskazówki – duże i małe na subtarczach,

- Lekkość – kwesta przyzwyczajenia ale po noszeniu automatu Nauteca jest duża różnica,

- No właśnie – to kwarc, nie automat. Na szczęście jest też wersja automatyczna – Megir 3206 – może kiedyś…

- Fatalny pasek nadający się tylko na śmieci,

- Przyciski chronografu działają bardzo ciężko

 

Podsumowując – jestem zadowolony i jednocześnie zaskoczony że zegarek za 50 zł może dostarczyć tyle radości. Wykonany jest dobrze, jak na swoją cenę, wygląda na droższy. Na pewno będzie gościł na ręce często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądem przypomina PANERAI, ciekaw jestem ile taki zegarek wytrzyma jeżeli chodzi o użytkowanie.

Tak czy inaczej, miłego noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądem przypomina PANERAI, ciekaw jestem ile taki zegarek wytrzyma jeżeli chodzi o użytkowanie.

Tak czy inaczej, miłego noszenia.

Sam jestem ciekawy. Po 3 tygodniach wyglada i dziala jak nowy. Zobaczyny po 3 miesiacach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomina Panerai bo taka jest polityka większości ( nie wszystkich ) tych chińskich firemek

czyli podróbka ale bez użycia znaku, żeby się nie można było prawnie przyczepić..

Wg mnie szkoda na to czasu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

przypomina Panerai bo taka jest polityka większości ( nie wszystkich ) tych chińskich firemek

czyli podróbka ale bez użycia znaku, żeby się nie można było prawnie przyczepić..

Wg mnie szkoda na to czasu 

 

Pani Prezesie troszkę bardzielj liberalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomina Panerai bo taka jest polityka większości ( nie wszystkich ) tych chińskich firemek

czyli podróbka ale bez użycia znaku, żeby się nie można było prawnie przyczepić..

Wg mnie szkoda na to czasu 

 

Nie tylko chińskich i nie tylko firemek - choć faktycznie jeśli chodzi o "gardę" koronki Panerai to głownie Chińczycy idą w tą stronę, Europejczycy - czyli również Szwajcarzy - wola stukać podróbki Rolex'a, Omegi, IWC itd. bo to łatwiej zrobić  ;)

 

Ale czy ja coś napisałem nieliberalnego ? prawdę :)

 

No i teraz mamy prawdę ;):)

 

yacajackowski niech się dobrze i długo nosi :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pełna świadomościa zakupiłem ten zegarek, nie spodziewam sie cudów, jak na razie działa więc jest OK. Czy madal będzie OK to sie okaże po dłuższym okresie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc minęło 18 tygodni odkąd zakupiłem zegarek. ponad 4 miesiące jako EDC. I oto ten chińczyk zniósł to lepiej niż dobrze. Co prawda widać, że to zegarek za kilka dolców i nie jest wykonany jakoś mega dobrze. Ale jak na 4 miesiące bardzo częstego i aktywnego noszenia wytrzymał to dzielnie. Co prawda jest już na nim miliard włosowatych rys i w sumie jedno poważne uszkodzenie szajs metalu (syn upuścił zegarek na podłogę) ale poza tym zegarek działa. Jest punktualny, chronograf jak działał tak działa, datownik przeskakuje aż miło. Szkło czyściutkę, bez żadnej ryski. Super wygląda na różnych paskach na tą chwilę mam trzy róże ubranka dla niego: czarna skóra, militarne NATO i pomarańczowa guma. W sumie na paski wydałem więcej niż na sam zegarek ale jak na tą cenę która za niego zapłaciłem nie mam prawa narzekać. Nie będę polecał bo raczej to nie forum miłośników podjebek z Chin ale jak komuś wpadnie przypadkowo na rękę to wstydu nie ma. Jako tako.

 

Najpoważniejsze uszkodzenie koperty:

 

80be99619f45.jpg

 

Miliardy włosowatych rysek które trochę psują efekt:

 

e8fad8867d18.jpg

 

Na łapie na Moro NATO:

 

95a7cdff7559.jpg

 

 

Ogólnie zegarek godny polecenia dla ludzi który mają 100 zł i ani grosza więcej. Są te zegarki na allegro po 200 zł ale IMO nie warto kłaść takich pieniędzy za ten zegarek. Ja kupiłem go za 1/4 tej ceny więc moim zdanie było warto. Więcej niż 100 zł bym za niego nie dał.

 

Po świętach będzie recenzja kolejnego taniego zegarka z Chin. Brat zamówił mi na prezent jeden z cudów tamtejszego zegarmistrzostwa więc na pewno pochwalę się co za cing ciong przypłynął. Sam nie wiem co, ile kosztowała i jak wygląda ale już się cieszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś też przymierzałem się do zakupu tego zegarka - po tej jego recenzji - chęć zakupu odżyła - a co do tych "chińskich firemek" - ciekaw jestem ile rocznie zegarków taka firemka produkuje...w porównaniu do tych "uznanych' ...pamiętam czasy jak śmiano się z japońskich aut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uda Ci sie go wylicytowac/kupic za mniej niz 100zl to bierz. Oczywiscie trzeba sie pogodzic z tym, ze taki zegarek zostaje z Toba na zawsze bo nikt go nie odkupi. Przymknac oko na srednia jakosc, maly prestiz itp i mozna sie cieszyc z fajnego zegarka.

 

Lepsza anogia byly by koreanskie auta, kiedys z Kia czy Hyundaia wszyscy darli łacha a teraz 3/4 Polakow by sie dalo pokroic za nowego Sportage czy innego Tuscana ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, czy coś jest chińskie czy nie tylko po co robić zrzynkę jota w jote z Panerai? przecież jest masa innych firm chińskich ,które nie udają niczego a przedstawiają dobrą relację cena/jakość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru bronić Megira czy innych, że jest zrzynką z Panerai czy innych marek. IMO lepiej nosić Megira niż "replikę' Omegi, Taga czy innego Rolexa których pełno na olx... Tutaj przynajmniej wiem, że to Megir, poza kształtem koperty nie udaje, ze jest Panerai, używa swojej nazwy, swojego (paskudnego) logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tematy nizej sa same zachwyty nad nie podroba parnis ultimate i nikt nie marudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bardzo fajny, a za 50zł (jak sugerujesz) to wręcz rewelacyjny. Ja też uważam że fajnie jest czasem nabyć coś chińskiego, bo za śmieszne pieniądze można mieć coś co ucieszy oko i duszę, a że nie podziała 100 lat- no i co z tego :) sam noszę się z zamiarem kupna czegoś chińskiego po wypłacie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50zl fakt jest rewelacyjny, ale ja mialem szczescie bo za tyle udalo mi sie go wylicytowac. Teraz na allegro z reguły kosztuja ok 100zl chociaz widzialem takie aukcje gdzie wisil za ponad 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Aliexpress jest bezpiecznie kupować, bez jakiegoś ryzyka że kasa wsiąknie a zegarek nie przyjdzie ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Aliexpress jest bezpiecznie kupować, bez jakiegoś ryzyka że kasa wsiąknie a zegarek nie przyjdzie ? :huh:

Jeśli chodzi o coś co nie jest drogie a przypomina O. P. to na polskim znanym portalu aukcyjnym jest tego dużo za kwotę kilkadziesiąt zł. z firm infantry i skmei np. Przy tej kwocie nie bawiłbym się w zakupy na taką odległość.

Edytowane przez markali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2016 o 09:51, yacajackowski napisał:

Chciałbym przedstawić mój pierwszy oryginalnie chiński zegarek  – Megir 3006. Inspiracja chińskiego producenta jest aż nazbyt widoczna i wyraźnie wzoruje się na znanych zegarkach Officine Panerai. Zegarki Homage to idealny przykład funkcjonowania tej „marki” – na przykłąd Megirr 3012 to oczywiście SevenFriday a model 3002 to homar Hublota Big Bang.

 

Wracając do mojego egzemplarza to został on zakupiony na allegro, wylicytowany jako nowy za przysłowiową paczkę gwoździ. W praktyce kosztował nawet mniej niż ten sam zegarek kupiony na zatoce czy alliexpress. Mam go na ręku od tygodnia wiec co nieco można o nim napisać.

 

Tarcza zegarka – moim zdaniem świetnie wygląda, poza fatalnym logiem producenta:

 

c83af5df35f1.jpg

 

Po wyciągnięciu z koperty pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo fajnie wykonana i zaprojektowana tarcza. Indeksy, podobnie jak małe subtarcze są „zatopione” w czarnym cyferblacie co dodaję pewnego efektu 3D. Po wzięciu do ręki czuć, że zegarek jest kwarcowy – nie ma tej wagi co zegarki automatyczne. W porównaniu do mojego Nauteca Divera nie czuje go kompletnie na ręce. Koperta wykonana solidnie, w kolorze chromu, za czarną tarczą i na czarnym pasku prezentuję się bardzo dobrze mimo, że to szajsmetal a nie stal.

 

Zegarek na NATO – oryginalny pasek od razu wyleciał:

 

547468183438.jpg

 

Największy minus tego zegarka to pasek. Sztywny, twardy, wykonany chyba z węża strażackiego został w 5 minut po pierwszym ubraniu wymieniony na moje stare NATO i wyrzucony na śmieci. A po zakupie kupiłem i założyłem pomarańczową gumę która moim zdaniem świetnie wygląda z tym zegarkiem. Szerokość zegarka to 43 mm bez koronki (50 mm z koronką i osłoną), grubość 13 mm. Szerokość mocowana paska to 24 mm. Mechanizm kwarcowy, chronometr działa bardzo dobrze. Wskazówki trafiała w indeksy zaskakująco precyzyjnie. Szkiełko mineralne, wypukłe.

 

Na moim 17,5 cm nadgarstku prezentuję się bardzo dobrze:

 

cbd580e27dc5.jpg

 

Na pomarańczowej gumie:

 

05a42db75987.jpg

 

e1c120b06b08.jpg

 

Zalety:

 

- Ładny wygląd,

- Świetna tarcza (dzięki temu, że nie jest płaska, wydrukowana),

- Niska cena mojego egzemplarza,

- Chronograf działa bardzo dobrze,

- Dwa miejsca montażu teleskopów,

- Zaskakująca dobra luma – po naświetleniu mocno daje po oczach, co prawda szybko zaczyna blednąć ale po ponad 8 godzinach nadal można w ciemnościach odczytać godzinę. Niestety luma ma też wadę…

 

Wady:

 

- …mianowicie brak lumy na indeksach – świecą tylko wskazówki – duże i małe na subtarczach,

- Lekkość – kwesta przyzwyczajenia ale po noszeniu automatu Nauteca jest duża różnica,

- No właśnie – to kwarc, nie automat. Na szczęście jest też wersja automatyczna – Megir 3206 – może kiedyś…

- Fatalny pasek nadający się tylko na śmieci,

- Przyciski chronografu działają bardzo ciężko

 

Podsumowując – jestem zadowolony i jednocześnie zaskoczony że zegarek za 50 zł może dostarczyć tyle radości. Wykonany jest dobrze, jak na swoją cenę, wygląda na droższy. Na pewno będzie gościł na ręce często.

Jeśli mogę spytać jak ma się Megir? Czy Dykiel jest na wpych? Czy zakręcany? Z góry dzięki za info. P.s. czy szajsmetal się wytarł i czy uczula?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo sprzedałem jakiś dłuższy czas temu ale koperta i szkło wyglądało jak nówka. Dekiel wciskany. Jakbym miał kupować Megira znowu to tylko jedna rzecz bym zrobił inaczej - kupiłbym z niebieską tarcza.

Edytowane przez yacajackowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Z niebieską tarczą nie widziałem. Może być ciekawy. Z białą wygląda też dosyć fajnie, ale najbardziej pasuje mi kolorystycznie czarny cyferblat i żółte indeksy w srebrnej kopercie. Niestety nie spotkałem takiego Megira. Widziałem innej marki z małym sekundnikiem i bez chrono. Chrono bym przeżył, ale jakoś nie pasuje mi ta mała sekunda na pustej tarczy. Łot taka fanaberia 😉 .

Edytowane przez Darek p
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta.... masz racje. Poszukalem i faktycznie z niebieska tarcza jest bardzo ciekawy. To tez czekam na niego :-). Dzięki za podpowiedź. 

 

Bardzo jestem ciekaw jak można zrobić zegarek w sumie niezle wyglądający, działający i z chrono w cenie 80 zł z wysyłką .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.