Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Protrek sgw-300

tanie protreki Protrek Casio

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomaliusz

tomaliusz
  • Użytkownik
  • 13645 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 06:42

OK, Ale w takim razie gdzie w tej specyfikacji pisza o roznicach w dokladnosci sensorow czy solidnosci obudowy?

A co mają napisać? ... że są do dooopy i żeby ich nie kupować?
Nie piszę się o takich rzeczach w specyfikacji produktu.
Naprawdę nie widzisz różnic?
Po pierwsze to jakość użytych materiałów. W tańszych casio bezele, obudowy, paski są z gorszej jakości poliuretanów bez ulepszaczy/domieszek lub wręcz tanich substancji urateno-podobnych.
Tańsze plasitki są malowane (dlatego farba złazi) a droższe są barwione na etapie wytopu z formy.
Paski są tak sztywne że pękają po roku użytkowania a nawet krócej.
Szkiełko to zwykły plastik - heksalit który rysuję się od samego patrzenia a jak nawet trafi się minerał to maks klasy 4+.
A cała masa dodatków, jak np, klamerka???
For the poor protrek SGW-100 - plastik
Protrek prawdziwy - stal
Dodatkowo cała staranność wykonania i normy jakościowe odbioru.
No ale wiadomo że już nikt Cię nie przekona bo Ty już swoje wiesz i będziesz miał swojego protreka za 1/5 ceny a tutaj jeszcze tylko szukasz akceptacji ;)
Cały ten wątek przypomina mi temat na forum o homarze Rolka kisielu (Tisellu), zegarka za 1k. którego właściciel od kilku tygodni trolluję w temacie Rolexa i nie tylko próbując przekonać wszystkich że ma lepszy zegarek niż Rolex za 36k. :D

Użytkownik tomaliusz edytował ten post 23 sierpień 2016 - 07:42

• 0

#22 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 6566 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 23 sierpień 2016 - 10:04

OK, Ale w takim razie gdzie w tej specyfikacji pisza o roznicach w dokladnosci sensorow [...]?

Najwidoczniej nie umiesz czytać :)

Nie będę podawał ci wszystkiego na tacy. To nie przedszkole.

I zmień tytuł wątku.

SGW nie jest Protrekiem, tylko zegarkiem sportowym z sensorami.

• 0

#23 piowa

piowa
  • Użytkownik
  • 3177 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 11:00

MSZ temat do zamknięcia. 

pozdrawiam, Piowa

• 0

#24 starzec

starzec
  • Użytkownik
  • 779 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 17:57

nie wiem jakie sensory sa w protrekach, ale sgw 300h mam ponad 5 lat i z moich empirycznych obserwacji porownujac  barometr/ z danymi stacji meteo oddalonej odemnie ok 1.5 mili nigdy nie bylo roznicy w odczytach on line i na wyswietlaczu, temperatura i wysokosciomierz to kwestia pierwszej kalbracji, jedynie wysokosciomierz trzeba czesciej kontrolowac, podejrzewam,ze podobnie jest w protrekach, roznica w cenie bierze sie z roznicy materialow, sgw to czysty zywy plastik po dluzszym noszeniu ma tendencje do nabierania wiekszego polysku, scieraja sie napisy o dziwo ale tylko z samego paska, ktory wytrzymuje okolo 3 -4 lata, swoj juz raz wymienilem, cena paska w stosunku do ceny samego zegarka uwazam ze jest zbyt wysoka,ale ...nie dam zlego slowa powiedziec na ten model, fajnie lezy na reku /przegub ok. 17cm/  jest bardzo lekki, nie przeszkadza przy swetrach, i jeszcze cos grubosc cyfr i kontrast wyswietlacza bije o kilka dlugosci np. moj Dw5600, poza tym timer, stoper, drugi czas z innej strefy i kilka chyba 5alarmow, tego nie jestem pewien, musialbym sprawdzic,ale w kazdym razie kilka, czy jest fajny?? powiem tak na bodajze 12 zegarkow jakie mam to najczesciej nosze trzy, sgw300, dw5600 i kwadrat lorusa, ta trojka wygrywa u mnie nawet z citizenem ecodrive, wersja military..

• 0

#25 Szczurax

Szczurax
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 18:57

A co mają napisać? ... że są do dooopy i żeby ich nie kupować?
Nie piszę się o takich rzeczach w specyfikacji produktu.
Naprawdę nie widzisz różnic?
Po pierwsze to jakość użytych materiałów. W tańszych casio bezele, obudowy, paski są z gorszej jakości poliuretanów bez ulepszaczy/domieszek lub wręcz tanich substancji urateno-podobnych.
Tańsze plasitki są malowane (dlatego farba złazi) a droższe są barwione na etapie wytopu z formy.
Paski są tak sztywne że pękają po roku użytkowania a nawet krócej.
Szkiełko to zwykły plastik - heksalit który rysuję się od samego patrzenia a jak nawet trafi się minerał to maks klasy 4+.
A cała masa dodatków, jak np, klamerka???
For the poor protrek SGW-100 - plastik
Protrek prawdziwy - stal
Dodatkowo cała staranność wykonania i normy jakościowe odbioru.
No ale wiadomo że już nikt Cię nie przekona bo Ty już swoje wiesz i będziesz miał swojego protreka za 1/5 ceny a tutaj jeszcze tylko szukasz akceptacji ;)
Cały ten wątek przypomina mi temat na forum o homarze Rolka kisielu (Tisellu), zegarka za 1k. którego właściciel od kilku tygodni trolluję w temacie Rolexa i nie tylko próbując przekonać wszystkich że ma lepszy zegarek niż Rolex za 36k. :D

Nie zgodzę się ze wszystkim z panem tomaliuszem ponieważ:

Użytkowałem CASIO SGW 100 1B - przez 5 lat od 2011r - wersja z parcianym paskiem:

- wodoszczelność WR200 - wciskałem przyciski pod wodą na basenie i wszystko działało nic nie zaparowało,

- szkiełko mineralne nie złapało żadnej rysy przez cały okres użytkowania - dość głęboko schowane w bezelu,

- bateria trzymała 5 lat choć producent pisze 3 lata - sensory i podświetlenie używane średnio 2 razy w miesiącu,

- plastiki co prawda są śliskie ( w porównaniu do mojego obecnego casio PRG 300) ale nie powstały żadne przebarwienia i po 5 latach wyglądały jak nowe nie ma mowy o żadnym pękaniu,

- detale piękna stalowa zapinka z logo casio - trwalsza niż w obecnym prg 300 też stalowa ale z farbą imitującą tytan po tygodniu zaczęła się wycierać,

- sensory tylko 2 kompas i termometr - dokładność identyczna jak ta w moim obecnym protreku.

- oring z aluminium miał lekkie wgniecenia ale nie widać tego na pierwszy rzut oka - lekko zagłębiony w bezelu,

- pasek wymieniony na nowy - ze względu na złuszczone elementy skuro-podobne,

- sprzedany przed zakupem pro teka za kwotę 120zł w 2017r  obecna cena nowego to ok 290zł.

Podsumowując po 5 latach użytkowania CASIO SGW 100 1B (basen przez ok 1 rok - 2 razy w tygodniu potem co dziennie na ręku bez niedziel i świąt wtedy SEIKO 5) - niezawodny towarzysz  piszę z własnego doświadczenia opinia pana tomalisza iż sądo "dooopy" jest krzywdząca dla serii SGW .

Dlaczego zamieniony na Pro trek PRG 300 - brak zasilania solarnego w sgw 100 - teraz nie muszę oszczędzać baterii o do woli wykorzystuję potencjał sensorów i podświetlenia. Poza malowaną klamerką jakość plastików wydaje się być lepsza ( milsza w dotyku) ale czas pokaże jak będą wyglądać za parę lat.

Poniżej fotki ze stycznia 2017r - ze zmienionym paskiem:

Załączone miniatury

• casio sgw100.jpg
  • casio sgw100 1b.jpg

• 0

#26 tomaliusz

tomaliusz
  • Użytkownik
  • 13645 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 20:35

Trochę już czasu minęło od tego posta  ^_^

Nie napisałem że są do d..., tylko że producent tego nie napiszę.

Odnosiłem się do różnic jakościowych tych produktów i próbowałem wytłumaczyć że cena idzie z jakością.

Sam posiadałem SGW-100 i złego słowa nie powiem ale porównując go do Protreka to nadużycie  ;)

• 0

#27 Admof

Admof
  • Użytkownik
  • 1775 postów

Napisano 18 maj 2017 - 05:32

Ej, dostanę złotą łopatę, ale tu jakieś kocopoly koledzy wypisywali SGW-100 ma mineralne szkiełko, a nie hesalit. To, że PROTREK droższy lepszej jakości to oczywiście prawda, ale to szkiełko muszę sprostować.
  • 0

#28 tomaliusz

tomaliusz
  • Użytkownik
  • 13645 postów

Napisano 18 maj 2017 - 06:20

A jakiej twardości jest tam użyte szkło mineralne w skali Mohsa?

• 0

#29 starzec

starzec
  • Użytkownik
  • 779 postów

Napisano 18 maj 2017 - 06:33

Trochę już czasu minęło od tego posta  ^_^

Nie napisałem że są do d..., tylko że producent tego nie napiszę.

Odnosiłem się do różnic jakościowych tych produktów i próbowałem wytłumaczyć że cena idzie z jakością.

Sam posiadałem SGW-100 i złego słowa nie powiem ale porównując go do Protreka to nadużycie  ;)

to prawda, seria sgw jest tylko tania wersja protrekopodobna,szkielko i pasek to jej najslabsze miejsca,

• 0

#30 X-Ray

X-Ray
  • Użytkownik
  • 3168 postów

Napisano 18 maj 2017 - 07:34

Co do szkła to zgadzam się, że to marna jakość.
Iskra z ogniska zostawiła ślad lekkiego przytopienia.
Normalnie szkła w G poddają się dopiero od iskier ze spawarki :)
  • 0

#31 starzec

starzec
  • Użytkownik
  • 779 postów

Napisano 18 maj 2017 - 11:50

sgw300h nosilem ostatnie 3 lata najczesciej, ale teraz stwierdzilem,ze jednak pasek jest za sztywny i za cienki wiec jego krawedzie juz mnie uwieraja co w polaczeniu z gruba harmonijka na pasku jest malo komfortowe, ostatnio przerzucilem sie na dw5600 jest mistrzem jesli chodzi o wygode na reku, mocna strona sgw 300h jest jego modul i nie mam do niego zadnych zastrzezen.Reasumujac ten model traci wiele przez najgorsze szkielko plastikowe jakie spotkalem w roznych modelach casio i ten nieszczesny pasek, wymiana jego to kwestia najdalej roku badz dwoch.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Protrek, Casio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych