Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jorguś77

Zakup zegarka używanego na Flohmarkcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś ma doświadczenia w kupowaniu zegarków używanych oczywiście na niemieckich Flomarktach ?

Będę miał okazję być w niedzielę w Niemczech i zastanawiam się czy warto takowy Flohmarkt odwiedzić ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że jakieś tam mam  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podzielisz się, i udzielisz jakiś rad żółtodziobowi ?

Na co mam zwrócić uwagę, i czy warto pójść na takowy Flohmarkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto 

- w Niemczech jest jak z samochodami - jak były serwisowane to tylko na oryginalnych częściach (dotyczy to droższych zegarków) a wszystko robione porządnie nic na skróty 

- sporo zegarków jest w doskonałej kondycji 

- duży wybór 

- jak giełda zaczyna się o 6 rano to bądź o 5.45  i buszuj do 8 wtedy pojawiają się okazje a te co zostają tanieją dopiero na koniec giełdy 

- jak Niemiec powie 50 euro to zaproponuj 20 nie obrazie się tylko powie że za 30 odda - oni walą ceny bo większość się nie zna i czekaja jak zareaguje kupiec na cenę

- zakup hurtem najbardziej korzystny

- omijaj stoiska tylko z zegarkami tam okazje tylko czasem

- o Glashutte, Ruchle nawet nie pytaj u nas kupisz trzy krotnie taniej bo to ich marki jak nasze Błonie 

itd..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo dziękuje za podpowiedzi.

Jak wrócę to się pochwale,jeżeli coś oczywiście kupie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polazic po Flohmarku zawsze warto. Coraz trudniej nietety cos kupic bo jest spora konkurencja turecko - arabska ( kupuja "na sprzedaz z zyskiem"). Najlepiej z samego rana wyruszyc na polowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj miałem okazje być na flohmarktach dwóch w Salzburgu, niestety bez sukcesu.

Flohmarkt zaczynał się o 7 mej, wiec byłem przed 7 ma , na jednym i oprócz lipnych kwarcow nie znalazłem nic, na drugim byłem jakieś 40 minut pózniej i była tylko z zegarków jakiejkolwiek znanej marki tylko Festina,

Tak wiec chyba się zbyt bardzo napaliłam, myślałem ze znajdę jednak coś ciekawego,

Może ktoś ma sugestie gdzie ewentualnie można by poszukać

Pozdrawiam

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną - nie załamywać rąk bo w jednym dniu będzie kicha a następnym razem będzie co oglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda, tylko że w moim przypadku wizyta na takim Flohmarkcie to nie codzienność, a z drugiej strony wyjazd tylko na flohmarkt z polski też jest bezsensu, 

gdyby u nas coś takowego istniało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gieldy w calej Polsce, ponizej kalendarz

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.kochamantyki.pl/kalendarium/caloroczne-kalendarium-gield.html&ved=0ahUKEwidk5GIhufOAhVmCZoKHQgBA7sQFggaMAA&usg=AFQjCNHa4yRUjBJL7SXTSLXtvoGUXj4f2A

 

Inna sprawa ze okazje to już przeszłość, w większości to albo podrobki, albo skladaki, rzeczy godne uwagi mają ceny z Marsa.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu Yoda, mądrość przemawia przez Ciebie i dzięki za kalendarz, już mam na oku jedną giełdę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest takich giełd w Polsce wiec na prawdę można trafić na okazje a co do cen z Marsa to ja bym powiedział ze zalezy od giełdy i od osoby, na niektórych (np. Rzeszów) giełdach to ceny sa ale z dalszych okolic ... Ale na tym polega handel i na cale szczęście można sie targować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się uda podjechać na jakiś bazar u nas to napiszę, może tam będę miał szczęście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.