Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SurferTM

Citizen Promaster Altichron Cirrus - mała recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Citizen Promaster Altichron Cirrus

 

W roku 2013 Citizen reanimował nazwę zegarka, który był hitem w 1989 roku - Citizen Altichron, pierwszy Promaster, model mechanizmu C040.

 

480094d1346530461-citizen-promaster-alti

 

Jak ktoś ciekawy, to tu można obejrzeć oryginalną instrukcję dla tego zegarka: http://www.thewatchsite.com/files/Citizen%20Technical%20Manuals/C040.pdf

 

Potem przyszedł rok 2013 i Citizen pokazał nowego Altichrona, zgodnego z ostatnim japońskim trendem w zegarkach kwarcowych „zamień co cyfrowe na analogowe” czasami z pogorszeniem łatwości odczytu ale za to z ładniejszą formą i zapewne również - stanowiącą jakieś wyzwanie techniczne. Oferowany jest w dwóch mechanizmach: J280 - z systemem metrycznym i J290 - z pomiarami wyrażonymi w stopach.

 

Upakowanie na jednej tarczy wskazań dla odczytu czasu, wysokości, kompasu oraz pomocniczych informacji dotyczących poziomu naładowania baterii, korekt dla wskazań (zarówno dla kompasu jak i wysokościomierza) plus obrotowa luneta - z daleka dało efekt, jakby ktoś strzelił w tarczę sztucerem, gdzie zamiast śrutu były kulki z farbą…

 

1774-Citizen-Watch---Men-s-Eco-Drive-Wat

 

Rok później, w 2014 roku Citizen prezentuje nowe „opakowanie” dla mechanizmów znanych sprzed roku - ta wersja nazywa się Cirrus, od pewnego rodzaju chmur. Inna stylistyka, którą chyba po raz pierwszy Citizen pokazał w przypadku ich słynnego Citizen Eco-Drive Satellite Wave:

 

032711_citizen_satellite_eco_drive_11.jp

 

Mocno „trójwymiarowy” układ tarczy, z logiem Citizen nadrukowanym od wewnętrznej strony szafiru, przez co wrażenie głębi się powiększa.

 

Cirrus nawiązuje do tych koncepcji - to co w modelu z 2013 roku „leżało płasko” na tarczy - teraz podniesiono na kilka warstw powyżej. W efekcie ma się wrażenie, że kolejność nakładania wskazówek musiała w połowie zakładać instalację pośredniej warstwy a potem dokończenie nakładania wskazówek minutowej i sekundowej, które są ponad jedną z warstw.

 

Zegarek sprzedawany jest w dwóch wersjach - bez limitacji (ciemnografitowy bezel) i z limitacją (jasny bezel):

 

lhCQzT6.jpg

 

Limitacja zapewne odnosi się do 500 sztuk w wersji metrycznej i 500 sztuk w wersji imperialnej.

 

 

Wrażenia z użytkowania:

 

- wykonanie w jakiś sposób przypomina mi wykonanie Apple Watch. Ta sama „bezduszna” dbałość o jakość powierzchni - czyli dobre wrażenie „nieskazitelności”.

- spojrzenie na zegarek pod jakimś wielopunktowym źródłem światła (np. w jakiejś galerii handlowej) daje efekt „cygańskiego amuletu” - światło odbija się w tym pierdylionie szczegółów jak opętane :D

- wiele kolorów wskazówek i elementów tarczy daje wrażenie jajecznicy z kawałkami papryki i z czymś jeszcze.

- zerkanie na ten zegarek pod kątem, ten efekt 3D tarczy i wskazówek, profile tych ostatnich - łącznie daje to efekt stylu i smaku jak jakiejś innej cywilizacji. „Kochanie, wróciłem z planety XYZ i tam mają zupełnie inaczej wyglądające zegarki, więc kupiłem na pamiątkę!”. Dosłownie ma się wrażenie, że jak się przyciśnie odpowiedni guzik, to nad tarczą pojawi się hologram obracającej się kuli ziemskiej - tak to właśnie się kojarzy.

- grawerunek na deklu jest w stylu „to jest droższy model” i zadbano o efektownie wyglądające logo Eco-Drive

- guma z której zrobiony jest pasek, nazwana przez Citizena „liquid rubber” jest bardzo wygodna i miękka. Nie obłazi kurzem za bardzo i nie poleruje (dotąd nie pojawił się żaden błyszczący znak od np. klamry). Jedyne co wkurza to fakt, że tarcie pomiędzy szlufkami a końcówką paska jest tak duże, że aby komfortowo rozpiąć pasek - muszę włożyć nadgarstek pod bieżącą wodę. Serio. Inaczej nie mogę wyciągnąć paska spod szlufek - tak się trzymają.

- elementy luminescencyjne dają radę i są zdecydowanie lepsze od tych, które mam na Citizen Skyhawk AT. W zasadzie bez porównania.

- obudowa tytanowa, więc zegarek jest lekki - waży dokładnie 100,9 grama

- mechanizm zmienia wskazanie daty powoli, od godziny 22:30 do 00:00. W instrukcji jest nawet ostrzeżenie przed zmienianiem daty w tych godzinach ze względu na możliwość uszkodzenia elementów przesuwających tarczę daty. Czyli jak w zegarkach mechanicznych :D

- działanie kompasu (nieco wolne) oraz wysokościomierza - w zasadzie bez zastrzeżeń. Kalibracja jest łatwa na tyle, że po drugim razie testów z udziałem instrukcji - można sekwencję działań potrzebnych do kalibracji łatwo odtworzyć.

- generalnie, zegarek pełen radości - jest tak inny że odświeżający

 

Myślę, że to dobry moment na dużo zdjęć w różnym oświetleniu:

 

HdUF5Fz.jpg

WKJOwEY.jpg

AwgVfJC.jpg

DT7oh3m.jpg

2Rjgvv1.jpg

N3GZON3.jpg

q690Ghz.jpg

EK5sBkf.jpg

X0MuFAL.jpg

DtjQELz.jpg

MCDeazQ.jpg

5ybc5Qo.jpg

JUjvOBo.jpg

sdg7E57.jpg

15nATgU.jpg

Acts0hx.jpg

1ibFP7X.jpg

 

I dwa filmiki:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i brakujące zdjęcie w mroku :)

 

AgSmBU7.jpg

 

ponad 100 wejść... zero komentarzy... dziwne? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze, że kolorystyka wyjęta z tęczy, za dużo na tej tarczy, zagmatwane ale z chęcią bym przymierzył. :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w sklepie spożywczym obok kas widziałem takie zabawkowe "zegarki" dla dzieci, z kolorowymi cukierkami w środku. To tak mniej więcej wyglada.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, tak brzydki, że aż ładny. Ciekawa bestyjka.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kolorowy przez co dla mnie mało czytelny.

Wolę prostsze tarcze.

Skojarzenie z applem i zabawkami jak najbardziej słuszne :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dla klauna.

A to dobrze? Źle? Kwestia gustu?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie SUPER choć chyba bardziej podoba mi się zwykły Altichron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze? Źle? Kwestia gustu?

 

Przynajmniej nie jest nijaki. Kojarzy mi się bardziej ze smart-gadżetem niż z zegarkim.

Ale charakteru mu odmówić nie mogę, mimo mało czytelnych wskazań i krótkich wskazówek. A może właśnie to nadaje mu charakter...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nijakość to jeden z większych grzechów projektantów zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest dla Tych co lubią się wyróżniać....

Mam działa i tyle.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jest gdzieś potwierdzone że jedna jak i druga seria jest wersji limitowanej ?

Każdy salon w Polsce mi odpisuje że nie ma możliwości zamówienia go w Pl. Może zdradzisz gdzie go zakupiłes? Zegarek piękny


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale chciałem go kupić w polskim sklepie


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SurferTM możesz napisać, jak się sprawia wysokościomierz w Altichronie? Używałeś go może w górach? Ja trochę chodzę i ciekawi mnie, czy czy funkcja faktycznie działa i czy pomiary są dokładne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa perfekcyjnie korzystam osobiście


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa perfekcyjnie korzystam osobiście

 

No to może się skuszę na altichrona przed następnym sezonem letnim  :)

 

Myślałem o takim jak ten: http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-bn4044-15e-promaster-eco-drive-professional-altichron-multifunction-watch

 

Tylko dosyć wielgachne są (47mm), a ja mam raczej mały nadgarstek, więc wpierw bym gdzieś musiał przymierzyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ka też mam mały nadgarstek ale ten model Cirrus jest lekki i super się układa naprawdę teraz mój ulubiony no i przyciąga uwagę


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój Cirrus

post-74783-0-73264700-1505765299_thumb.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chyba trochę za bardzo "zabawkowy". Ale musiałbym na żywo zobaczyć, żeby wyrobić sobie zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem bo w polskich salonach nie ma tego modelu


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma, a trochę za drogi jest, żeby brać w ciemno. Jak będziesz miał chwilę, wrzuć jakąś fotkę na nadgarstku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodałem na 1 wszej stronie jest :) jak coś zapraszam do siebie do przymiarki :)


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.