Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bazant

Klub Miłośników Zegarków Baume & Mercier

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyk. Też mi przypadł do gustu. Zdaj relację jak już go przymierzysz :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracam z wiadomością dotyczącą renowacji wizualnej i mechanicznej mojego Baume & Mercier Chronograph. O problemie ze znalezieniem odpowiedniego fachowca do remontu tego czasomierza pisałem na początku października 2019. Długo to wszystko trwało, ale ostatecznie udało się.

Poddałem gruntownej renowacji sfatygowaną kopertę (naprawa i nowe złocenie: koperta, przyciski i wskazówki). Za renowację koperty odpowiedzialny był p. Andrzej Wojenka - polecam tego fachowca w 100 procentach.

Drugim problemem była mechanika, ale tutaj również pełny sukces. Udało się naprawić zepsuty chronograf, trzeba było dokupić części zamienne (przyleciały aż z Wysp Brytyjskich) i tutaj okazał się nieoceniony p. Leszek Szumlas ("Kwestia Czasu" z Krakowa). Pan Leszek wyszukał brakujące części, profesjonalnie naprawił mechanizm i poddał go gruntowanemu serwisowi.

Teraz mój B&M nie tylko chodzi idealnie, ale też pięknie wygląda. Tarczę zostawiłem w oryginalnym, niezmienionym stanie. 

Dokupiłem również nowy pasek, bo okazało się, że założony był 18 mm, a tutaj potrzeba 19. Znalazłem nawet jeden oryginalny pasek B&M, ale był czarnym i w niezbyt dobrym stanie. Kupiłem więc nowy pasek Brossa, brązowy - naturalna jaszczurka, bo taki mi się podobał. Zawsze mogę dokupić oryginalny pasek jak się trafi lub poszukać ewentualnie samej klamerki B&M. Przedstawiam kilka zdjęć obrazujących przemianę mojego B&M Chronograph. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Dawno nie nosiłem.

 

2D5545D2-7B0C-4BCA-A346-2D87860982F2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

To i ja się pochwalę :)

Jestem na samym początku drogi zwanej kolekcjonowanie zegarków.

Na samym początku, byłem przekonany że chcę IWC albo Omegę ale po chwili okazało się, że jednak bardziej przemawiają do mnie niszowe marki i tak od tygodnia jestem posiadaczem:

 

IMG_20211208_172950.jpg

IMG_20211208_172937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś taka cisza we wątku, podbijam zatem:)

Bez zdjęcia jednak;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i wpisuje sie do klubu z moim nowym nabytkiem. 
 

Zegarek “phi”. Baume Et Mercier Clifton Club

 

Zlota liczba byla znana juz starozytnym Grekom. Jest ona scisle zwiazana z tak zwanym zlotym podzialem. Ow liczba ma ponadto niezwykle walory estetyczne. Starozytni architekci korzystali z niej konstruujac takie budowle jak chociazby Partenon. Znajduje ona zastosowanie ponadto w malarstwie, muzyce, forografii czy praktycznie kazdej dowolnej dziedzinie sztuki.

 

Wspomnialem o tym dlatego ze logo marki nawiazuje wlasnie do niej. Zawsze chcialem miec zegarek z grupy Richemont. Najtansza ich marka jest wlasnie Baume Et Mercier. W koncu marzenie sie spelnilo. 
 

Zalozeniem bylo miec luksusowy zegarek sportowy typu EDC - grab n go. Czyli kwarc. Oficjalna cena to £1500 funtow, ale mozna kupic o kilka stowek taniej w promocji. W Polsce oficjalnie sprzedaje marke grupa “Apart”. 🙂 

 

Zegarek jest wykonany wysmienicie, indeksy i wskazowki sa rodowane. Tarcza robi trojwymiarowe wrazenie. Wskazowki sa indywidualne dla B&M. Szkielko oczywiscie szafirowe z antyrefleksem oraz fasetowane przy krawdzi, co daje ciekawy efekt, szczegolnie przy lumie. Wszelkie szlify i polerka stoja na bardzo wysokim poziomie. Bransoleta jest bardzo wygodna, linki sa indywidualne (mozna je nakladac na siebie), maja miekkie krawedzie. 

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i smialo moge polecic ta lekko niedoceniana marke z ogromna historia w zegarmistzostwie.

IMG_4906.jpeg

IMG_4907.jpeg

IMG_4908.jpeg

IMG_4911.jpeg

IMG_4910.jpeg

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno się nad nim zastanawiałem jak były na ashford za bodaj 3200, ale ostatecznie nie zdecydowałem się wtedy dać tyle za kwarca. Bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krygo To miales go w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest wart wydania nawet pelnej RRP. Co prawda nie jest to super kwarc jak moj Farer, ale calosciowo zegarek robi duze wrazenie. Automat jest rowniez bardzo fajny, choc juz stylem idzie w kierunku slim divera. 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się zatem dobrze nosi :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DawidM86 jesteś chyba jedynym co posiada zegarek marki BM :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To

2 hours ago, pk_kamil said:

@DawidM86 jesteś chyba jedynym co posiada zegarek marki BM :)


To sie nazywa elite club 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2023 o 14:03, DawidM86 napisał(-a):

To


To sie nazywa elite club 😃

No nie, Elite Club to Ci od Zenithów 😉

A Twój B&M piękny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Christo said:

No nie, Elite Club to Ci od Zenithów 😉

A Twój B&M piękny!


Masz racje :D Niech bedzie wiec Clifton Cub, od zegarka. 

Dzieki, w sloneczny dzien zyskuje jeszcze bardziej. Wlasnie zamowilem do niego oficjalny gumowy pasek. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym rozważył pogrubianą granatową płaczkę z białymi zrogowaceniami na środku przy teleskopach. Coś w tym stylu:

 

IMG_0220.jpeg
 

albo takim:

 

IMG_0221.jpeg

Edytowane przez Christo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gumowy pasek to tez pod to zeby dostac orginalne zapiecie. Majac juz je, potem mogle myslec o innym pasku. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na wyciecze w Jubitomie taki oto zegarek mierzyłem. Ciekawy design, może nie do końca mnie przekonał, ale tarcza lekko transparentna i rezerwa 5-dniowa na plus

8fcc910af24c373d42eb2e12ef09ad4d.jpg


5dd65203e7c91689e8a0c7241d3fd5c8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał zagara.


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez OmegaDeVille
      Cześć,
      Bardzo Was proszę o ocenę oryginalności tego egzemplarza. Będę także wdzięczny za informację, czy według Was jest odnawiany.
      http://www.ebay.com/itm/Vintage-Baume-Mercier-Chronograph-18kt-Solid-Gold-Case-/181493057589?pt=Wristwatches&hash=item2a41d44835
       
      Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    • Przez Jan M. Krawczyk
      Zastanawiam się nad prestiżem/opinią na temat marki Baume & Mercier.
       
      Przeglądnąłem większość postów na jej temat i zauważyłem, że raczej należy do grupy mniej lubianych. I zastanawiam się dlaczego tak jest oraz czy są jakieś konkretne powody dla których tak się dzieje? Bo szczerze mówiąc ich kolekcja w przedziale cenowym 5 - 10 tys. zł wygląda ładnie. Elegancie tarcze, ładne niebieskie wskazówki, delikatne i przemyślane detale.
      Moja wiedza na temat mechanizmów jest na razie dość słaba, ale chyba inne marki z tego poziomu (Maurice Lacroix, Longines, Epos, Oris itp.) również mechanizmy mają głównie kupowane i ewentualnie modyfikowane? Nawet ubóstwiana Stowa to przecież głównie ETA, a z postu na post tylko widać, że obsługa klienta jest coraz gorsza, a ceny coraz wyższe. Więc dlaczego to Baume & Mercier jest uważany za markę o słabym stosunku jakości do ceny?
       
      Chciałbym to zrozumieć, ponieważ na razie ich Hampton Small Seconds jest na liście do kupienia, ale może błądzę i powinienem być naprostowany przez dużo lepiej znających się na temacie? Czyli Was.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i informacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.