Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tanarg

Zakupy na watcheszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Chciałbym kupić zegarek na http://www.watcheszon.com

i tam jest mowa o jakimś limicie dla Polski np tu. pod zdjęciem:

http://www.watcheszon.com//nixon-mens-a386000-sport-bnib-us-watch-p-218987/

To mam rozumieć, że nie kupię za pierwszym razem zegarka za więcej niż 110 dolarów? Czy mam się nie przejmować i kliknąć i zapłacić? Kupował może ktoś już tam? A jeśli kupię to wybieram "Ship by Duty Free Registered Mail" opcję bez pudełka i wysyłkę mam za free, i tylko czekam czy nie złapią celnicy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sierpniu kupowałem po raz pierwszy za ok 150$ płacąc paypal'em i płatność poszła bez problemu, czekam na przesyłkę. ostatnio dostałem też wiadomość na skrzynkę, że jest  do wyboru nowa opcja przesyłki, gdzie paczka idzie do sortowni w europie i dopiero do adresata, przesyłka za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak dojdzie. Też zamówiłem tam, jak dojdzie to też podzielę się z opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek doszedł dokładnie po dwóch tygodniach od zamówienia, bez dodatkowych opłat i jakiś przykrych niespodzianek :) W pudełku zawinięty w folię zegarek, karta gwarancyjna sklepu i papierowa instrukcja formatu A4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, leci do mnie zegarek z Warcheszon, z tym, że zamiast wysłać go zwykłą pocztą, to wysłali go DHL-em. I tu pytanie: jak wygląda procedura oclenia w takim przypadku? Zgłosi się do mnie kurier czy urząd celny? Czy wydruk z PayPala im wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie do Ciebie żadnym kurierem tylko niemiecką pocztą. Usługi kurierskie świadczy dla nich FedEx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie do Ciebie żadnym kurierem tylko niemiecką pocztą. Usługi kurierskie świadczy dla nich FedEx.

Dzięki, zawsze myślałem, że DHL to po prostu kurier. W takim razie czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie do Ciebie żadnym kurierem tylko niemiecką pocztą. Usługi kurierskie świadczy dla nich FedEx.

dokładnie, właśnie odebrałem przesyłkę i wygląda jakby była nadana w DE

obyło się bez janosikowego :)

czas dostawy dokładnie 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zamówiłem u nich parę dni temu.

 

pisałem żeby wysłali przez:

 

Duty & Tax Paid (DTP) service to EEA countries and China (Hassel FREE to buyers)

We have just added a new option to allow buyers to buy our item with Duty Free Shipment to EEA and China.
Item will be shipped to our warehouses in UK, Germany and China; where we will pay for the duty and tax, and then send by Royal Mail / DHL packet or local courier to the buyer.

 

ale dostałem pytanie:

should we lower the declare value or declare as per amount you paid?

 

nie bardzo wiem co zmieni zaniżenie wartości.

 

ale nie wiem jak to pójdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegarek szedł 2 tyg i 2 dni, ponieważ zamawiałem w sobotę. Też myślałem, że wysłali Dhl, ale (pewnie chodzi o to, że Dhl jest własnością Deutchepost) okazało się, że był to zwykły polecony dostarczony przez listonosza. Numer przesyłki jest między narodowy i wykrywa go każda poczta kruje przez, którą jest rejestrowany. Zamawiałem bez oryginalnego pudełka, z deklarowaną zzawartością bodajże poniżej 50 $ z ubezpieczeniem za 1 $. W wiadomości do sprzedającego napisałem zapobiegawczo też o moim wyborze ( bez pudełka itd.) W Paypalu zapłaciłem opcja, w której mój bank przelicza kurs dolara i tak było taniej. Do zegarka, który przyszedł nie ma się do czego przyczepić:) Pozdrawiam

P.s. janosikowego nie płaciłem, a zegarek na Wer Warszawa (według trackingu Poczty Polskiej) przebywał mniej niż 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziwna sprawa - dostałem właśnie maila, że zegarek mają uszkodzony i nie nadaje się do wysyłki. Moge wybrać inny albo zwrot. Jeszcze wczoraj patrzyłem mieli 16 szt. dziś juz 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem kolejny raz. Przyszedł mi po około 1,5 tyg. z singapuru do DE z DE do PL - dhl. Brak cla, vatów czy innych opłat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 sztuki na celnym. co najśmieszniejsze napisali, że paczki są z NIEMIEC. wysłałem deklarację i zapytałem czy Niemcy są poza UE - zobaczymy jak będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak jest teraz z trackingiem ?

W zeszłym roku jak zamawiałem, dostałem od razu trackid. 

 

Teraz mam zamówienie z 25/10 i nie dostałem nic póki co, a chętnie bym sobie pośledził.

 

@sokołow zamawiałeś z pudłami czy bez ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, upomniałem się, zegarek kupiony 25/10 ma opóźnienie ale dotrze. 

 

Dodatkowo za dwa zegarki, które kupiłem sobie w tą niedzielę kazali sobie dopłacić:
 

Thank you for your recent purchase.
 
We regret to inform you that due to a system error, we have had listings showing the wrong quantity and pricing over these few days.
 
We are incredibly apologetic about this matter and hope to seek your understanding.
We are currently looking into the problem.
 
We would have to cancel your order and refund you, OR
 
If you would like to proceed with your order, kindly note that you would have to top up 
 

Tak więc niefajnie, okazuje się, że weekendowe okazje, które ostatnio mieli (ceny z rabatami 77%, między innymi żółw za 210$) to była zwykła ściema i reklama sklepu.

Co do dopłat najpierw napisali, że ma być 68$ za jeden i 50$ za drugi, a potem jeszcze ktoś napisał, że może być 44$/szt, czyli niezły burdel mają.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w marcu też przydarzył się taki "error". Przyjęli zamówienie, które zostało opłacone po czym stwierdzili że było za tanio (była to dobra oferta, ale nie podejrzanie niska - chodziło o dopłatę ok. 25USD).

Miałem takie same odczucia, a fakt że zdarzyło się to nie tylko mi, utwierdza mnie w przekonaniu że to nie "błąd" - złapać klienta na niską cenę, a potem zaproponować mu trochę wyższą, która nadal będzie niezła, ale jednak wyższa.

W żadnym innym sklepie nigdy nie przytrafiła mi się taka przygoda, a był to dopiero mój drugi zakup w watcheszon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 sztuki na celnym. co najśmieszniejsze napisali, że paczki są z NIEMIEC. wysłałem deklarację i zapytałem czy Niemcy są poza UE - zobaczymy jak będzie ;)

 

 

i jak się skończyło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne owatowaniem :). To że idzie pocztą niemiecką z niemieckim trackingiem nie znaczy że przesyłka jest z Niemiec :). A to że piszą glupoty na żądaniach przesłania dokumentów to inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dotarła kolejna przesyłka do mnie

czas oczekiwania 13 dni

i znowu bez janosikowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, który rodzaj wysyłki polecacie?

 

The shipping options are:
1.  Ship by Duty Free Registered Mail     8-15 working days   $10-$20.88
2.  Ship by Standard Registered Mail      8-15 working days    Free Shipping
3.  ** Ship by FedEx Express 3-7 working days excluding Customs Delays (ok 10$)

 

Czy dopłata 3$ do pudełka = cło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika że:

 

Ship by Standard Registered Mail      8-15 working days    Free Shipping - to jest najlepsza opcja ale skorzystasz z niej tylko dla zakupu poniżej 200$, brałem bez pudelka i nie było opłat.

 

Ship by FedEx Express 3-7 working days excluding Customs Delays (ok 10$) - powyżej 200$ będziesz musiał wybrać to i nie licz, że paczka przyjdzie w 3dni :). Zegarek pójdzie na celny z automatu, jak wybierzesz opcje bez pudełka zapłacisz jakieś grosze od wartości jaką deklarują (~35$)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Wpłaciłem specjalnie kasę na konto PP i miałem klikać żółwia, ale czekała mnie niemiła niespodzianka bo nigdy nie kupowałem u nich nic powyżej 200$ Klops... Napisałem maila i zobaczymy, ale pewnie po zakupach.

 

EDIT:

 

Szybko odpowiedzieli:

 

"Hi Sir,

Thank you for your mail,
If you want we can do a manual order for you this time only or if you would like we can continue doing this.
Just please do note that when anything happens with the parcel, Lost or delayed or Stolen, you are responsible for this cases and we are not responsible for it, once the parcel is trackable on the shipper's tracking site.
Kindly follow this format.
Please send us the payment for the watch like this.
*SKU of the watch* / Price / With or without Box.
Then input via Note "I am responsible for the delay or any circumstances that will happen with this order"
Send the payment to [email protected]
Once done, email us so we can create the order for you.
Kind regards,
Paul
WatchesZon"
 
Czyli mam im najpierw wysłać kasę bez żadnego rachunku w PP i zrzec się jakichkolwiek ewentualnych roszczeń. Dziękuję, dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja mam z nimi średnie doświadczenia i radzę uważać.

 

Kiedyś może wszystko działało ok, ale teraz z tego co widzę, to jest coraz więcej problemów.

 

19 Listopada kupiłem u nich Seiko SKX007. Ostatni ślad po nim to sortownia w Singapurze 21 listopada i słuch o nim zaginął. Zbywany przez Watcheszon czekałem i czekałem, na trackingu nic się nie zmienia. Sklep średnio poczuwa się do oddania mi pieniędzy, więc założyłem im w zeszłym tygodniu spór na Paypal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.