Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 4 / 2016

Rekomendowane odpowiedzi

...tak mnie te warsztaty zachęciły, że przez noc ;) udało mi się nazbierać kilka budzików właśnie z mechanizmem 5671. Zarówno najstarsza Дружба jak i Мир pochodzą z drugiego kwartału 1956 roku, a najmłodsze Slavy to lata dziewięćdziesiąte. Jako ciekawostkę podaje fakt, że pierwsza Drużby miały słonika na tarczy skierowanego trąbą w lewą stronę, a po 1956 trąbą na prawo. Rodacy od razu to zauważyli i powstawały żarty tupu"...po 56 nawet słonie z budzików chciały uciekać na zachód i wypięły się zadem na wschód" :D Jeśli któregoś z kolegów warsztatowców zaciekawiły te budziki to zapraszamy do wątku o Slavach.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61974-odnowione-budziki-slava/page-33 

post-57210-0-17925300-1476009467_thumb.jpg

post-57210-0-10530500-1476009488_thumb.jpg

post-57210-0-22567000-1476009510_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim uczestnikom sobotnich warsztatów bardzo dziękuję za 100% frekwencję i aktywny udział. Było nas dwadzieścia cztery osoby ! Wszyscy się pomieścili i wszyscy mieli co robić. Atmosfera warsztatowo-naukowa fantastyczna :) Cieszy fakt, że aż tyle osób było zainteresowanych rozbieraniem i składaniem mechanizmu  budzika. 

Oczywiście poza głównym wątkiem warsztatów była to okazja do rozmów towarzyskich jak zwykle dotyczących ... zegarków :)

 

Nasz sobotni wykładowca Damian Roncoszek jest czynnym zegarmistrzem. Na co dzień zajmuje się naprawą i serwisowaniem różnych zegarów i zegarków. Prowadzi od wielu lat zakład zegarmistrzowski w Mysłowicach gdzie mieszka. Ma ogromne doświadczenie zawodowe o czym nie muszę Was przekonywać. Na sobotę przygotował budziki, ale też część teoretyczną w postaci ciekawej i rzeczowej prezentacji. Do tego jest wyjątkowo spokojną i skromną osobą. 

Po zajęciach gdy wszyscy już się rozeszli dostałem zapewnienie od Damiana, że jeśli znajdą się chętni na powtórkę tych zajęć, jest gotowy przyjechać do Warszawy jeszcze raz :) i może jeszcze raz ... 

 

Dobrze się dzieje, że na warsztaty przychodzą "starzy" klubowicze / Piotr, Filip, Władek, Janek, Leszek, Karol, Staszek / mający dużo pokory, dystansu do siebie i mądrości zawodowo-życiowej. Dzięki temu wszyscy "młodsi" klubowicze zdobywają klubowe szlify. Uczą się zegarków od najlepszych :)

 

Damian w nagrodę za swój występ i przekazaną nam wiedzę, miał okazję samodzielnie złożyć na prezent dla swoich synów scyzoryki VICTORINOX. Zrobił to całkowicie samodzielnie bez udziału jakiegokolwiek instruktora. Z Igorem byliśmy pod wrażeniem jego umiejętności. Robił to po raz pierwszy nie mając nigdy wcześniej do czynienia ze stołem   montażowym Victorinoxa.  

 

Oto kilka fotek, które zrobiłem podczas zajęć:

 

post-24159-0-13620100-1476105503_thumb.jpegpost-24159-0-82901100-1476105567_thumb.jpegpost-24159-0-72670300-1476105597_thumb.jpegpost-24159-0-16137000-1476105627_thumb.jpegpost-24159-0-28131200-1476105652_thumb.jpegpost-24159-0-38453500-1476105673_thumb.jpegpost-24159-0-25709700-1476105695_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za warsztaty - super organizacja jak zwykle i świetny wykładowca, a do tego miłe towarzystwo - było bardzo fajnie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Również bardzo dziękuję za warsztaty. Eugeniuszowi za zorganizowanie tego wszystkiego i kolegom za miłą rozmowę.

Igorowi za to, że poświęcił mi chwilę czasu i opowiedział o scyzorykach :)

Damianowi za pomoc przy składaniu budzika (nigdy bym się nie spodziewał, że go złożę i jeszcze będzie chodził) :)

Robiłem to pierwszy raz i sprawiło mi to wielką przyjemnością i frajdę.

Bardzo fajnie było się z Wami spotkać!

A tu nasz warsztat ;)

 

6329076_20161008_124239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak mnie te warsztaty zachęciły, że przez noc ;) udało mi się nazbierać kilka budzików właśnie z mechanizmem 5671. Zarówno najstarsza Дружба jak i Мир pochodzą z drugiego kwartału 1956 roku, a najmłodsze Slavy to lata dziewięćdziesiąte. Jako ciekawostkę podaje fakt, że pierwsza Drużby miały słonika na tarczy skierowanego trąbą w lewą stronę, a po 1956 trąbą na prawo. Rodacy od razu to zauważyli i powstawały żarty tupu"...po 56 nawet słonie z budzików chciały uciekać na zachód i wypięły się zadem na wschód" :D Jeśli któregoś z kolegów warsztatowców zaciekawiły te budziki to zapraszamy do wątku o Slavach.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61974-odnowione-budziki-slava/page-33 

Piękna kolekcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, choć nie umywa się do Twojej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.