Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Qurter

Pranie g-shock'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisałem kiedyś już taki temat ale został usunięty, a nie zdążyłem napisać, że mówię na serio. Czy można prać g-shocka? Skąd taki pomysł, a stąd, że gdy napisałem do G-shock Polska jak wyczyścić zegarek to dostałem odpowiedź aby go uprać i gwarantują, że nic mu się nie stanie. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawa koncepcja. Ciekawe jak przejdzie wirowanie na 1000 obrotów :)

A tak BTW to już od dawna chodzi mi po głowie taka koncepcja żeby kupić jakiegoś zjechanego G po taniości i przeprowadzić na nim serię eksperymentów: a to zamrozić, a to zrzucić z 20-ego piętra, a to uderzyć w niego młotkiem... Ale szczerze mówiąc pranie nie przyszło mi do głowy :)


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z kotem.

Możesz prać, tylko nie wyrzymać


W sumie ciekawa koncepcja. Ciekawe jak przejdzie wirowanie na 1000 obrotów :)

A tak BTW to już od dawna chodzi mi po głowie taka koncepcja żeby kupić jakiegoś zjechanego G po taniości i przeprowadzić na nim serię eksperymentów: a to zamrozić, a to zrzucić z 20-ego piętra, a to uderzyć w niego młotkiem... Ale szczerze mówiąc pranie nie przyszło mi do głowy :)

 

 

Kiedyś prałem 5600 i nic nie było.

Przecież go wrzucasz z ciuchami a nie samego do pralki.

 

Drugie pytanie - - po co ?

NIe domyjesz go ręcznie?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie pomysl że logicznie.

Nie słuchaj wszystkiego co Ci się mówi.

Jakie pranie?!!!!

Zegarek możesz rozebrać(zdjąć) bezel,pasek włożyć to wszystko do ciepłej wody z płynem do naczyń wziąć jakaś stara szczoteczke może być do zębów i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zmywarki najlepiej, podobno efekt gwarantowany a i będzie się dodatkowo błyszczał jak psu jajca na wiosnę.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz do YT "gx-56 pranie". Są 4 filmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tylko "G-SHOCK Polska" ? (nie wiem co to za twór, chyba, źe chodzi o grupę na FB) czy udzielają gwarancji pisemnej na pranie :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczotka, detergent, ciepła woda i 5 min. Ja swoje shocki pod kranem szczotą szoruje. To wystarczy. Nie zabija się komarów bronią termojądrową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz prałem ale się mocno gniecie i ciężko wyprasować

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy pralka przeżyję taki SHOCK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to wcale nie taka zła koncepcja.

Nie zużywasz dodatkowego detergentu, ani wody i nie tracisz czasu ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

NIe dziękujcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam 2 minuty, co to za pranie. Na Bio niech wrzuci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

No jak 2 minuty :) jak są 4 części :) Po nim to nawet Solaris jeździł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Shock Polska jest to oficjalny profil na FB (Zibi Polska). Zapytałem ich z ciekawości gdyż kiedyś przeglądając forum jakiś użytkownik też takie coś napisał do nich i odpisali tak jak mi :P Pisałem do nich czym czyścić G-Shock'a i odpisali, żeby go prać tylko z czymś ewentualnie owiniętego w ścierkę :D
Normalnie swojego G myję ciepłą wodą, mydłem i gąbką i jak na razie wszystko schodzi :)
PS. Mam pytanie czy jeżeli sam wymienię bezel to nic się nie stanie tzn. chodzi mi o to czy będzie nadal taki szczelny bo przy wymianie baterii czytałem, że najlepiej wymieniać w autoryzowanym salonie bo zakładają nową uszczelkę i robią testy na wodoszczelność czy wszystko jest dobrze założone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Shock Polska jest to oficjalny profil na FB (Zibi Polska). Zapytałem ich z ciekawości gdyż kiedyś przeglądając forum jakiś użytkownik też takie coś napisał do nich i odpisali tak jak mi :P Pisałem do nich czym czyścić G-Shock'a i odpisali, żeby go prać tylko z czymś ewentualnie owiniętego w ścierkę :D

Normalnie swojego G myję ciepłą wodą, mydłem i gąbką i jak na razie wszystko schodzi :)

PS. Mam pytanie czy jeżeli sam wymienię bezel to nic się nie stanie tzn. chodzi mi o to czy będzie nadal taki szczelny bo przy wymianie baterii czytałem, że najlepiej wymieniać w autoryzowanym salonie bo zakładają nową uszczelkę i robią testy na wodoszczelność czy wszystko jest dobrze założone. 

Wymiana bezela/paska nie wpływa na szczelność zegarka :)

NIe dziękujcie 

Te filmiki mój kolega kręcił z którym zakładaliśmy stronę o G na twarzo książce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana bezela nie ingeruje w otworzenie zegarka. Są to zewnętrzne elementy i nie mają wpływu na szczelność zegarka.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie to chętnie mogę przeprowadzić test :D Robię pranie 15 minutowe co drugi dzień i raz w tygodniu godzinowe, ale potrzebuję ofiary ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka bezeli od styranych lombardowych G więc jak nie zapomnę to dorzucę je do jakiegoś dłuższego prania. Trzymam je właśnie, żeby na nich eksperymentować natchniony eksperymentami na uszczelkach ale nie mam czasu się za to zabrać.

Zobaczymy czy zejdą brud i przebarwienia.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-9052 regularnie prany zachowuje wygląd jak nowy.

 

Jeden z najlepszych, moich ulubionych G.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-9052 regularnie prany zachowuje wygląd jak nowy.

 

Jeden z najlepszych, moich ulubionych G.

Napisy nie poschodziły? Bezel z pasekiem nie porysowały się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pisałem kiedyś już taki temat ale został usunięty, a nie zdążyłem napisać, że mówię na serio. Czy można prać g-shocka? Skąd taki pomysł, a stąd, że gdy napisałem do G-shock Polska jak wyczyścić zegarek to dostałem odpowiedź aby go uprać i gwarantują, że nic mu się nie stanie. Co o tym sądzicie?

 

Oczywiście, że można prać.Nic mu się nie stanie.Kumple prał swojego DW 5600 i żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można prać.Nic mu się nie stanie.Kumple prał swojego DW 5600 i żyje.

 

A jak się ma zegarek? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja się udała, pacjent zmarł :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.