Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szuwar_ek

GW-7900B-1er czy G-7900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat w wyborze zegarka  Casio G-shock GW-7900B-1er i G-7900. Różnica w cenie jest około 200 zł pomiędzy tymi modelami i chciałbym się dowiedzieć czy warto jest dołożyć te pieniądze na model GW? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GW masz akumulator ladowany promieniami słonecznymi i synchronizację radiową czasu i ogólnie jest ładniejszy ja bym dopłacił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Zdecydowanie GW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW o wiele ładniejszy, ale mnie wqrzają te śrubki po bokach przy mocowaniu paska ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mierzyłem GW  i na pewno dużym plusem jest proporcjonalny do ręki, niezbyt duży rozmiar nie to co przy innych popularnych G-Shockach, ale własnie te śrubki trochę szpetnie wyglądają, model G zastosował dużo lepsze rozwiązanie uważam. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oba dwa mają takie same mocowanie paska na te śrubki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi Murcinsa stałem się posiadaczem GW-7900. Pierwotnie w wersji czarnej, obecnie wykonany tzw. stormtrooper mod (biały pasek i bezel), dokładnie wyczyszczony, szkiełko polerowane. Wybrałem GW-7900 właśnie ze względu na synchronizacje czasu i ładowanie słoneczne. Wszystko fajnie działa, chodzi równiutko z GW-9200 którym też dysponuje. No i wygląda genialnie z czarną kopertą wewnątrz, ND i czarnymi elementami. Zastanawiam się nad przemalowaniem "śrubek" na czarno (bo obecnie są błyszczące) - ale nie razi mnie to jakoś.

 

Na marginesie dodam, że:

- bezele w G-7900 i GW-7900, jak również paski i skrzydełka podtrzymujące pasują pomiędzy modelami, wszystko sprowadza się do innego modułu i koperty (GW ma kopertę z panelem solarnym), z którego prąd czerpany jest przez dwie sprężynki znajdujące się z przodu modułu)

- rozbieranie GW-7900 jest proste, niestety podczas czyszczenia rozkleiłem szybkę z panelem solarnym i szkło koperty zewnętrznej, trochę musiałem się nagimnastykować żeby to równo i ładnie złożyć 

- "śrubki" bezela demontuje się od wewnątrz, wypychając je na zewnątrz (nie ma tam żadnego gwintu), jak komuś nie pasuje błyszczący to można prysnąć je sprayem czy inaczej pomalować i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czyściłem kopertę ze syfu wszelkiego płynem do elektroniki to szczodrze ją nim zlałem, trochę czyścika dostało się pomiędzy panel słoneczny a szkło koperty i musiałem to rozebrać. Na drugi raz trzeba uważać. Ogólnie są one oraz plastikowa ramka modułu sklejone takim mazidłem - go starałem się nie ścierać żeby potem wszystko razem zlepić. Po tych zabiegach jednak nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam GW790-1er i się zastanawialem dlaczego te środki są luzie i czy mi zaraz nie odpada. Ale mnie trochę uspokoiła. Zegareczek super. Polecam. Mam pytanko czy nie orietuje się ktoś jak ie montuje środkowy przycisk podświetlania bo mam jeszcze jednego g-shocka ale bez guzika. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Gdyby jakiś posiadacz G/GW-7900 i nadgarstka 17-17,5cm mógłby wrzucić fotę nadgarstkową byłbym zobowiązany.


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dokopię się już do fotki, miałem ten zegarek, jest duży, ale wyglądał dobrze na łapie ok 17,5cm, poza tym jest bardzo wygodny przez te skrzydła.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Bardzo wygodny ja mam 17.5  i posiadam takowego od trzech tygodni w wersji z negatywem. Zdjęcia nie za mieszczę bo i tak nie odda realizmu. Zegarki na nadgarstkach prawie zawsze wyglądają na większe niż są w rzeczywistości. Te skrzydełka robią dobrą robotę powinni je umieszczać w większości G-SHOCKów biorąc pod uwagę ich rozmiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za info. Podoba mi się 7900 ale trochę się go boję, bo np. gd-350 czy g-8900 wydawały mi się trochę już dużawe, po prostu jestem fanem mniejszych G. Ale chyba spróbuję tego 7900, a nuż się przyjmie... :)


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fundusz pozwala to bierz gw-7900 zamiast g-7900. Przymierzałem oba i GW wygląda lepiej i poważniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te zaślepki na bezelu g-7900 wyglądają trochę tandetnie, ale za to moduł dużo bardziej mi się podoba więc będę na tego chyba polował, chociaż GW-7900 w negatywie też wygląda super, no ale wiadomo, negatyw...


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się obawiałem negatywa. Naczytałem się że kiepska czytelność itp. Fakt że mniej czytelny od pozytywnego ale bez przesady. Mam 3 pozytywy więc chciałem coś innego. Trochę więcej używam podświetlenia ale od czego jest TOUGH SOLAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jagr proszę foto jest idealny

Nie wiem jak u innych ale ja nie widzę foty...


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotę.

Wydaje mi się że pomimo swojej wielkości nie przytłacza tak nadgarstka jak nowsze wypusty G.


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotę.

Wydaje mi się że pomimo swojej wielkości nie przytłacza tak nadgarstka jak nowsze wypusty G.

 

Przecież on nie jest duży - nieco tylko większy od GW-9200, tyle ze trochę wyższy. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że jest tylko nieco mniejszy od Romana ;) ale wygodniejszy na pewno. Tak czy siak wolałbym G-9300 i zrobić moda na GW :P


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszacie mi w głowie Panowie, ale i tak pewnie trzeba będzie się w jednego zaopatrzyć i samemu się przekonać... 


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że jest tylko nieco mniejszy od Romana ;) ale wygodniejszy na pewno. Tak czy siak wolałbym G-9300 i zrobić moda na GW :P

 

W sumie to z tym Romanem to tez racja :)

No i również bezapelacyjnie wolałbym G-9300 od 7900 niezależnie od wersji tego ostatniego, nawet jakby Mundek miał nie mieć kibelka - to świetny zegar jest.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez Crach
      Witam serdecznie,
      w mojej okolicy nie mogę znaleźć żadnego zegarmistrza bądź osoby prywatnej, dlatego też uderzam w to miejsce.
      Posiadam Casio Duro i trzeba wymienić w nim baterię, jednak chciałbym mieć pełną pewność, że zegarek po takiej wymianie nadal będzie na poziomie WR 200M, a tego raczej w warunkach domowych sprawdzić się nie da.
      Przy okazji myślę również nad zmianą szkła na szafirowe, jednak zdecyduję się dopiero jeśli uda mi się znaleźć taką osobę.
      Całość chciałbym załatwić poprzez wysyłkę kurierem/paczkomatem, których koszty oczywiście pokrywam, a usługa ma się rozumieć będzie odpłatna.
       
      Pozdrawiam
    • Przez tritium.hands
      DW-5000SP-1JR JAPAN H
      Moduł 1545, JAPAN 2003 r.
       
      Cena: 2750 zł.
      Nie zamieniam się.
       
      Stan 10/10 (New Old Stock).
      Folia na klamrze.
      Full Set.
      Ostatnia wymiana baterii: 10.2022
       
      Ten zegarek ma 20 lat. Jest to kolekcjonerskie wydanie z 2003 roku z okazji 20 rocznicy powstania pierwszego zegarka marki G-SHOCK. W 1981 roku młody inżynier Kikuo Ibe, otrzymał od firmy Casio misję stworzenia "najtwardszego" zegarka na świecie. Przedsięwzięciu nadano kryptonim "Triple Ten" (zegarek miało dać się zanurzyć w wodzie na co najmniej 10 atmosfer, zrzucić z wysokości co najmniej 10 metrów, a jego bateria miała działać przez co najmniej przez 10 lat), zaś zespół złożony z 8 inżynierów nazwano "Team Project Tough". Faceci dobrze się bawili, zrzucając prototypy zegarka z dachów budynków, przejeżdżając je samochodami ciężarowymi oraz robiąc inne dziwne rzeczy - jak to Japończycy. Wydany w kwietniu 1983 pierwszy G-SHOCK, model DW-5000, nie posiadał napisu "Team Project Tough" na tarczy. Zegarki z takim oznaczeniem otrzymali wyłącznie członkowie zespołu, a więc  było ich oryginalnie tylko 8 sztuk, zaś na dzień dzisiejszy wiadomo że przetrwały tylko 2 sztuki (w 2016 napisało o tym artykuł Hodinkee). Oferowany przeze mnie zegarek to hołd złożony Kikuo Ibe i siedmiu inżynierom, którzy wykonali swoją misję – stworzyli "najtwardszy" zegarek na świecie. Jest to również jedna z najwierniejszych kopii modelu DW-5000, które kiedykolwiek wydało Casio.
       









×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.