Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Chronos 3-2016

Reklama Tudor North Flag - Pieśkiewicz Zegarmistrz, ręce opadają! tudor north flag reklama pieśkiewicz chronos ręce opadają

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 14:03

W numerze 3-2016 wydania papierowego Chronosa zamieszczona została reklama Reklama "Tudor North Flag - Pieśkiewicz Zegarmistrz" z takim oto opisem zegarka:

chronos_3_2016.jpg

Ręce opadają do samej ziemi!
Najpierw na oficjalnym spotkaniu klubowym prelegent Tudora opowiadał banialuki o silikonowej sprężynie a teraz ta sama błędna informacja powielana jest w oficjalnej reklamie drukowanej. Pomijam już fakt, iż cały opis jest sformułowany nie stylistycznie i nielogicznie z punktu widzenia budowy i zasady działania mechanizmu zegarka.

Jest wprawdzie zapis w stopce redakcyjnej Chronosa, że redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń ale tak opublikowane ogłoszenie/reklama pod egidą Chronosa kładzie się cieniem również na samym czasopiśmie. 

Nie branie odpowiedzialności za treść ogłoszeń to jedno a brak kontroli treści i eliminowanie jawnych błędów przed puszczeniem do druku to drugie.

• 0

#2 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12631 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 14:33

Tomek, moim zdaniem -  trudno aby redakcja Chronosa zajmowała się sprawdzaniem tego czy reklamy są merytorycznie dobrze przygotowane, szczególnie że tutaj jest taki trochę "czeski" błąd tłumacza. Oczywiśćie możemy uogólnić, że Chronos wychodzi rzadko a i reklam nie ma tyle co Twoim Stylu co miesiąc, więc tego sprawdzania nie jest tak dużo, ale z drugiej strony redaktorzy mają co robić i zajmują się nie tylko jedną gazetą a wieloma jednocześnie plus portal.

• 0

#3 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 14:48

Filipie,

Chronos jakby nie patrzeć jest prasową wizytówką branży w Polsce. Pierwsze gromy spadają na niego. Nie czepiam się merytorycznej treści choć i ta kuleje ale błędu jawnego, który wywołuje uśmiech pilotowania na twarzy czytelnika. Co by dużo nie mówić Chronosa kupuje i czyta wąska grupa odbiorców, w przeważającej większości dobrze zorientowanych w temacie. 
To nie jest czeski błąd tylko brak myślenia przy redagowaniu treści reklamy - innymi słowy rutyna pogrzebała całą pracę redakcyjną.

Widać z tego, że w interesie redakcji Chronosa jest zadbanie o eliminowanie takich błędów. Ja bym przynajmniej tak do tego podszedł. 

• 0

#4 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12631 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 14:54

Jasne, rozumiem to podejście. Co do czytelników to wydaje mi się, że jednak gazeta trafia w większości do osób które nie są bardzo dobrze zorientowani w temacie, tylko są amatorami - znam bardzo wiele takich osób, kupują zegarki nawet te dosyć drogie, lubią, ale nie specjalnie siedzą w technikaliach, mechanizmach itp.

• 1

#5 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 15:03

gazeta trafia w większości do osób które nie są bardzo dobrze zorientowani w temacie, tylko są amatorami

Jeśli tak faktycznie jest jak napisałeś to jest jeszcze gorzej niż założyłem.
Czytelnik nieco zorientowany w temacie lub nieco bardziej dociekliwy rozpozna błąd, przyjmie go do wiadomości i nie będzie dalej rozpowszechniał.

Amator nieświadomie powtórzy ten błąd wiele razy zanim ktoś skieruje jego uwagę na niefortunne sformułowanie albo będzie miał przeświadczenie, że sprężyny do zegarków produkują z gumy.    

• 0

#6 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2016 - 00:14

Zawartość merytoryczna artykułów publikowanych w Chronosie pozostawia czasem wiele do życzenia. Jednakże trudno obarczać winą redakcję za treść reklamy, bo reklamodawcą jest firma zewnętrzna i to ona decyduje w jaki sposób chce promować zegarek, który produkuje lub sprzedaje. Twoje pretensje Tomek są uzasadnione tylko kierujesz je pod niewłaściwym adresem.

• 0

#7 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 09:26

To nie są pretensje tylko wyrażenie oburzenia, ze nadal po 16 latach od kiedy krzem na dobre ujrzał światło dziennne w zegarmistrzostwie powiela sie kardynalne błędy w tłumaczeniu prostych w zasadzie sformułowań.
  • 0

#8 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6090 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 10:54

Tomku, jak napisali Koledzy, troszkę przesadzasz z tym Chronosem.
Bylem ostatnio u Kolegi w Poznaniu, lazilismy po starówce, obiadek, deser itp.
Wiec w mieszkaniu odwiedziłem toaletę, patrzę a obok leży sterta Chronosow i faktycznie bardzo pomocne się okazały, ładne zdjęcia itp.(żeby nie było to papier toaletowy tez był)
  • 0

#9 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2016 - 11:57

To nie są pretensje tylko wyrażenie oburzenia, ze nadal po 16 latach od kiedy krzem na dobre ujrzał światło dziennne w zegarmistrzostwie powiela sie kardynalne błędy w tłumaczeniu prostych w zasadzie sformułowań.

Tomek, lepiej powstrzymaj swoje oburzenie. Chronos to pani Piekarska, a krytyka działań Piekarskiej na Chronos24 jest uznawana za  "niepoprawną politycznie". Jeszcze Cię Kiełtyka usunie ze składu redakcyjnego   :huh:.

Użytkownik McIntosh edytował ten post 18 wrzesień 2016 - 12:10

• 0

#10 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7874 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 12:46

Nie wnikając w meritum sprawy- pisanie o kimś per "Kiełtyka" jest mało kulturalne ... delikatnie rzecz ujmując.

Szczególnie o Koledze, z którym jest się po imieniu 

• 0

#11 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 12:46

Bez przesady koledzy, to nie żadna wielka krytyka - bez jaj ;)

Kupiłem Chronosa a nie folder reklamowy "Pieśkiewicz Zegarmistrz", zjeżyłem się jak przeczytałem reklamę i uznałem, że gdybym to ja wydawał Chronosa to nie chciałbym publikacji takich reklam i tyle.     

• 0

#12 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2016 - 13:17

Nie wnikając w meritum sprawy- pisanie o kimś per "Kiełtyka" jest mało kulturalne ... delikatnie rzecz ujmując.
Szczególnie o Koledze, z którym jest się po imieniu

Zachowanie nadredaktora w odniesieniu do mnie też eleganckie nie było, ale to nie ma znaczenia. Liczy się zawartość merytoryczna. Niestety artykuł, w którym wytknąłem błędy, pozostał bez zmian, a czytelnicy przyswajają nieprawdziwe informacje. Tomek (TeJot) oburza się na jedno sformułowanie, a w przypadku mojego sporu z portalem mamy do czynienia z sytuacją, gdzie właściwie pół opracowania jest do napisania na nowo. To niezrozumiałe dla mnie zaniechanie oceniam negatywnie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tudor, north flag, reklama, pieśkiewicz, chronos, ręce opadają

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych