Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

madej23

Longines czy Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zamierzam kupić zegarek :) i póki co wybór padł na któryś z tych dwóch .Całkiem od siebie inne czasomierze ale podobają mi się oba i stąd moje pytanie do Was ,który byście wybrali ,patrząc pod wieloma względami :wygląd,marka i nie ukrywam na którym mniej stracę przy ewentualnej kiedyś sprzedaży ;)

Aha i jak macie namiary gdzie kupie najtaniej to podajcie proszę .

 

Pierwszy to  

Longines Master Collection Retrograde Moonphase 44mm

Drugi to 

Omega Seamaster 300 M Chrono Diver  44mm

b2245ef4d655.jpg

e199e54a2ee3.jpg

 

3b23784f82f9.jpg

fb171954233f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to tylko i wyłącznie omega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to tylko i wyłącznie omega :)

 

Dzięki za odpowiedź , a dlaczego:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza marka, wygląd o stokroć lepszy, lepszy napęd, bez problemu odsprzedaż go. Długo można by wymieniać.

Longinesa możesz sobie darować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega.

Tematy Ci się zduboowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega.

Tematy Ci się zduboowały

 

Tak ,właśnie widzę :-/ Prosze mod .o usunięcie jednego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,właśnie widzę :-/ Prosze mod .o usunięcie jednego

By mod mógł usunąć trzeba użyć przycisku "zgłoś', nie wszystkie tematy są "inwigilowane".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko - Na Omedze mniej stracisz ale Longines jest o połowę tańszy. Sam bym osobiście wybrał Omegę z racji tego, że mnie bardziej przekonuje, tu wybierasz w opcji na bransolecie czyli zawsze mi zostaje bransa a dobieram paski (w Longinesie cena na bransolecie jest taka sama jak na pasku) no i mechanizm - pewnie mnie ktos poprawi ale Longines jest na ETA przypisanym tylko dla Longinesa a w Omedze masz juz własny in-House na Co-Axialu i dodatkowo 3-letnia gwarancje na niego wiec nie ma się co w sumie zastanawiać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie porownywac ani tych zegarkow ani tych marek. Longines to rownia pochyla i zjazd po niej w kazym aspekcie. Tylko omega

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia co wybierzesz.

Jedno I drugie to Swatch.

Bierz co Ci się bardziej podoba. Obejrzyj na żywo I podejmij decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie mnie ktos poprawi ale Longines jest na ETA przypisanym tylko dla Longinesa a w Omedze masz juz własny in-House na Co-Axialu i dodatkowo 3-letnia gwarancje na niego wiec nie ma się co w sumie zastanawiać :D

 

Cześć,

pewnie poprawi :)

 

w Omedze jest mechanizm, którego serduchem wciąż jest stary i poczciwy Valjoux 7750. Nie zmienia to faktu, że w wersji 3330 jest to nowoczesny kaliber z wychwytem współosiowym, krzemową sprężyną balansu i kołem kolumnowym stopera.    


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że większość będzie na TAK dla Omegi;)

To jeszcze tak zapytam.Gdyby obydwa zegarki o które pytam były tej samej marki to patrzac na wygląd który byście wybrali.To takie gdyby babcia miała wonsy ale zapytam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal omega. Jest bardziej casualowa. Nie zalozylbym np tego longinesa do t-thirta osobiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wygląd to Omega. Ten styl retro w Longines jest bardzo przytłaczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bez wahania wybrał Longinesa. No chyba że jesteś fanem Omegi i znaczek na tarczy ma dla Ciebie pierwszorzędne znaczenie. A za resztę kasy dokupiłbym takie chrono i miałbym dwa świetne zegarki na każdą okazję:

https://dolinski.pl/zegarki-longines/zegarki-meskie/the-longines-column-wheel-chronograph.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega jest droższa o 5tyś zł,zatem co do zakupu 2zegarków raczej nie ma mowy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci tylko o aspekt wizualny chodzi, to żonę/dziewczynę zapytaj, a nie d*pę na forum zegarkowym zawracasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci tylko o aspekt wizualny chodzi, to żonę/dziewczynę zapytaj, a nie d*pę na forum zegarkowym zawracasz ;)

No własńi żonie bardziej się podoba Longines i to mi nie daje spokoju;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega jest droższa o 5tyś zł,zatem co do zakupu 2zegarków raczej nie ma mowy:(

 

 

Nie wiem gdzie szukasz i jakie ceny porównujesz, ale mi wychodzi czy to porównując polskie autoryzowane salony, nie biorąc pod uwagę upustów, co najmniej ok. 10tys zł różnicy w cenie. Czyli w sam raz aby wystarczyło na chrono Longinesa i to z column wheel. I masz pięknego garniturowca z fazami, i chrono do bardziej sportowego stroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własńi żonie bardziej się podoba Longines i to mi nie daje spokoju;)

To mów ze to dla zony, i niech sama pisze, a nie Ty...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na omegę speedmaster, najładniejsze chrono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie szukasz i jakie ceny porównujesz, ale mi wychodzi czy to porównując polskie autoryzowane salony, nie biorąc pod uwagę upustów, co najmniej ok. 10tys zł różnicy w cenie. Czyli w sam raz aby wystarczyło na chrono Longinesa i to z column wheel. I masz pięknego garniturowca z fazami, i chrono do bardziej sportowego stroju.

Longines najtaniej w Polsce znalazłem za 10.600zł,natomiast Omega u kilku sprzedawców z Niemiec poniżej 16.000zł a najtanej za 14.800zł ,to nawet mnej niż 5tyś jak pisałem

A co powiesz na omegę speedmaster, najładniejsze chrono :)

Nie neguję :) ale w tej chwili powyższa podoba mi się bardziej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie porównuj w ten sposób bo to zupełnie niemiarodajne. Porównaj ceny wyjściowe w jednym sklepie, np. w Jubitomie, masz tam i Omegę która Cię interesuje i oba Longinesy. U niemieckich sprzedawców też znajdziesz Longinesy w o wiele niższej cenie niż te u nas na metkach.

Longinesa najtaniej tak jak pisałem w Polsce znalazłem za 10.600zł w Niemczech ceny podobne,natomiast Omege w Polsce najtaniej znalazłem za 17.500zł a w Niemczech tak jak tez już pisałem za niecałe 15.000zł.Różnica jest dość spora międz Omegą w Polsce a tą z Niemiec,natomiast róznica miedzy Longin "u nas" a tam jest niewielka.

Tak czy inaczej jeźeli ktoś ma jakieś namiary gdzie taniej można kupić te zegarki to bardzo proszę o ich podanie bo nie ukrywam że ma to dla mnie duźe znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale porównuj ceny w tym samym miejscu bo w ten sposób to i Longinesa dużo taniej znajdziesz niż w naszym sklepie na metce. Porównaj sobie np. ceny w Jubitomie, masz tam i Omegę i Longinesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.