Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegar72

Longines po dziadku małżonki

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ niedawno bardziej na serio zacząłem traktować temat zegarków to obok rozglądania się za nowym sprzętem sprawdziłem co też ostało się po przodkach. Poza róznego rodzaju złomem znalazłem Longinesa. Niestety jest on w kopercie od jakiegoś rosjanina, a wskazówka godzinowa jest przesunięta względem tego co pokazuje minutowa. Poza tym szkiełko i cyferblat jest sfatygowane (brud i złuszczone indeksy), za to mechanizm prezentuje sie całkiem OK. Może da się znaleźć orginalną kopertę (pewnie marzenia ściętej głowy). Średnica to 33mm. Z tego co czytalem to kaliber 706 może pochodzić z I połowy lat siedemdziesiątych czyli żaden to klasyk. Mam ochote go trochę odgruzować i używać o ile bedzie w miarę punktualny i da się naprawic to przesunięcie wskazówek. Tu parę fotek:

20160926_204851_zpsgkhn5qqs.jpg

20160926_204909_zpsqaisn22o.jpg

20160926_205041_zpsq4jwqx8y.jpg

20160926_204504_zpshjsk6zww.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w kopercie od Łucza - ciekawe że tak pod pasował 


33 ? a nie 35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówkę trzeba osadzić prawidlowo, wymienic szkielko, dokupic pasek, mechanizm umyc, naoliwić i wyregulować i hulaj dusza :)

( bo koperty oryginalnej raczej nie znajdziesz)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.