Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dvolxx

Zegarek vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nadszedł czas na drugi zegarek, dlatego znów potrzebuję Waszej pomocy. :)

Oczekiwania są chyba trochę nierealne, ale zobaczymy.

No to zaczynamy:

  • Zegarek vintage, w stanie NOS lub po renowacji, nie zależy mi na tym, żeby wszystkie części były oryginalne, najważniejszy jest dobry stan.
  • Produkcji innej niż ruska
  • Średnica dowolna, generalnie wolę większe zegarki, ale zdaję sobie sprawy, że trendy w ubiegłym wieku były trochę inne, poza tym mała koperta także ma swój urok.
  • I teraz budżet - 300zł i wolałbym go nie przekroczyć, jeżeli to niemożliwe proszę powiedzieć :)

 Na allegro sporo jest aukcji z różnego rodzaju zegarkami vintage, ale ja się na tym kompletnie nie znam, a nie chcę kupić jakiegoś szrotu. Domyślam się, że Omegi vintage za 200zł z Omegami wiele wspólnego nie mają, a takie oferty dominują. W zasadzie nie sprecyzowałem, czego 

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

EDIT: W zasadzie nie sprecyzowałem, czego od Was oczekuję - fajnie byłoby, gdybyście podesłali mi jakieś konkretne oferty, ale trochę to zbyt wygodne, dlatego wdzięczny będę także za podanie modeli jakimi mógłbym się zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa, Tissot, Certina, Delbana. W latach 50-60 były już produkowane tzw. duże linie - 38 mm, co na dzisiejsze czasy jest normalnym rozmiarem zegarka.

 

Najlepiej znaleźć oryginał, bo te "profesjonalne" renowacje niestety bardzo często są po prostu słabe. Ostatnio znalazłem na alle... Doxę po renowacji - piękna tarcza (podobno oryginalna), koperta z nową powłoką złocenia, ale ktoś pozłocił także koronkę w taki sposób, że jest ona prawie gładka...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że renowacje często nie trzymają standardów, ale dochodzi tu kolejny czynnik - zegarek nieodnawiany w większości przypadków nosi jakieś ślady poprzedniego właściciela, a takowych nie lubię. Może to być trochę dziwne biorąc pod uwagę, że szukam zegarka ponad 50letniego, ale tak po prostu mam i nic nie poradzę. Wiem, że odnowiony to wciąż zegarek noszony, ale czego oczy nie widzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.