Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Caman

Piękny i rzadki RMS z dużym mechanizmem

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno trafia się bardzo rzadko, a jeśli już jest to za wiele nie wiadomo o tej sygnaturze (takie przynajmniej informacje znalazłem na forum). Dzisiaj na giełdzie w Bytomiu udało mi się znaleźć piękny okaz tego sprężynowego zegara. Tarcza piękna kremówka z lilijkami i to o średnicy 18 cm. Werk ciężki, grube płyty, bardzo duży (wymiary płyt 11,7 cm x 11,7 cm), sygnowany RMS o numerze 9186. Mechanizm dwumłotkowy, gong spiralny podwójny. Wszystko oprócz wahadła (Kienzle) wygląda na oryginał. Brakuje mi tylko górki i nie wiem jaka tam była, ale pewnie jakaś mocno ozdobna. Z tyłu skrzyni na dole ciekawa i głęboka "skrytka" na skarby. W linku zamieszczam szczegółowe zdjęcia całego zegara: http://pokazywarka.pl/buehyk/ Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam za wiele nie wiadomo. Kiedyś zamieszczałem tu nawet artykuł o odkryciach "archeologicznych" na teranie fabryki w Mullheim.

Numery fabryczne w przypadku tego producenta nie mają ciągłości o ile się orientuję (numerowano kolejne serie - w tym przypadku 26). Jest to zapewne zegar z wymuszonym biciem kwadransów. RSM maczał w tym ręce gwoli zastrzeżonych rozwiązań około 1899 roku.

 

Dość obszerny temat o RSM i kontynuatorze jest na NAWCC:

http://mb.nawcc.org/showthread.php?29370-RSM-Rose-Logo-(Schnekenburger-M%C3%BChlheim)

 

Na stronie czwartej jest taki sam mechanizm, na kolejnych - znajdą się od biedy pasujące korony.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, zapoznam się z treścią w wolnej chwili. Tak, to jest wymuszony kwadrans. Bardzo mi się podoba, warto byłoby go doprowadzić do idealnego wyglądu i chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego cwaniaczka RSM, troszkę dłuższy jest, ale również wymuszony kwadrans, taki sam gong, na drzwiach zasłona pola wahadła u mnie w rybki jakieś... 

Korona bardzo ciekawa, jeśli nie znajdziesz właściwej, to za miesiąc wrócę do PL i prześlę fotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, gratuluję. Nie pojechałem do Bytomia tym razem, bo bym go chyba kupił przed Tobą. :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.