Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cineos

Klasyczny EDC 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zdublowałem temat z działu "ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM", gdzie nie otrzymałem żadnej pomocy, być może uderzając zbyt ambitnie do szerokiego grona. Teraz pisze tylko do odpowiednich ekspertów marki Orient.


 


Chciałbym zakupić klasyczny zegarek EDC noszony do pracy biurowej i pasujący do każdej koszuli, tej formalnej i casualowej. Wymagania:


- oczywiście automat,


- tarcza inna niż czarna (preferowana jasna),


- cena do 1000zł, im mniej tym lepiej.


W grę wchodzą używki.


 


Teraz fajnie by było jakby miał:


- giloszowana tarcza,


- widok rezerwy chodu,


- szafir,


- lumę.


 


Moje główne typy:


- Orient Sun & Moon (FET0T002S0), subiektywnie ma w sobie coś co nie pozwala oderwać wzroku,


- Orient Curator (FFD0J004W0), klasyka bez giloszowanej tarczy, ale ze wszystkim co mnie interesuje,


- Orient Senator (FFD0F003W0), mój faworyt, luma, szafir, niebieskie wskazówki i giloszowana tarcza, chyba tylko na rynku wtórnym i cenowo poza budżetem,


- Orient Millenium (FFD0E002WO), ładna tarcza, niebieskie wskazówki luma, brak szafiru, ale cena też niższa,


- Orient Cosmos (FET0K002W0), jak wyżej, tylko zamiast power reserve jest multidata, osobiście najmniej mi się podoba,


Nie mam jednak połcia odnośnie mechanizmów charakteryzujących powyższe, czy te tańsze modele maja mniej dokładny mechanizm. A może jakiś inny Japończyk lub zupełnie inny kierunek?


 


Pozdrawiam


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mechanizmy to cokolwiek ze stajni Orienta wybierzesz będzie ok. To są woły robocze, bez wodotrysków ale za to mało awaryjne i trwałe.

Z zakupem Millenium możesz mieć problem bo dostępny jest w zasadzie tylko z drugiej ręki i to niezbyt często.

Sun and moon jest fajny i w kilku wersjach, zwłaszcza limitka jest ciekawa ale to trochę wyższy budżet.

Pooglądajcie jeszcze różne wersje Bambino albo poszukaj czegoś z serii Orient Star Classic. Tyle że OS też z rynku wtórnego i pewnie nieco ponad 1000pln.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambino odpuszczam. Zbyt formal. Do OSa bym dołożył, ale tutaj to nie wiem na co patrzeć. O jakim dokładnie modelu Sun & Moon mówisz? Rozumiem Curator/Senator to można brać z zamkniętymi oczami? Coś innego z giloszowaną tarczą by się znalazło? Cosmos jest dosyć tani jak na tak ładny design, od droższych różni się tylko szafirem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma w takim zegarku nie bardzo się przydaje (mam w OS i szczerze mówiąc wolał bym nie mieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku masz Kolego dwa ładne szafirowane Orient'y Senatory - jeden czarny na bransolecie, drugi kremowy na pasku - oba w budżecie, oba ze wskaźnikami naciągu i bajerami  ;) Jak dla mnie świetne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.