Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 5 / 2016

Rekomendowane odpowiedzi

" Budowa mechanizmu zegara - samodzielny montaż "

 

Wykładowca - Damian Roncoszek

 

Sobota 5 listopada 2016r. godz 11:00

siedziba Victorinox, Warszawa ul. 17 stycznia 62

 

 

Przypominam o sobotnich zajęciach !!!  Proszę o punktualne przybycie. Jeśli to nie sprawi Wam trudności i jeśli ktoś dysponuje budzikiem Slava takim mogącym posłużyć za pomoc naukową, proszę przynieście je ze sobą. Tych budzików na "rynku" jest dużo, ale KMZiZ nie może ich pozyskać za nie wiadomo jakie pieniądze i bez faktury. 

Osoby powtarzające klasę wystąpią raczej w roli pomocników i obserwatorów / dla wszystkich może nie starczyć mechanizmów /  Pozostali studenci będą psuli budziki na żywo  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, już się cieszę. Doczekać się nie mogę.

 

hm... z tych małych zegarmistrzowskich narzędzi posiadam jedynie śrubokręciki - czy to będzie jakiś problem, że mam tylko to ?

 

 

 

------------------------------------------------

 

Wystarczy to co masz  :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem swój budzik, ale to jest Zaria niestety

 

 

Wymacane na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja pierwszy po powrocie.

Dziękuje za warsztaty było świetnie rozmontowałem i nawet zmontowałem z dobrym skutkiem mechanizm, który o dziwo nawet zaczął działać

Fajne spotkanie w miłej atmosferze.

 

 

Wymacane na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20161105_115751_001.jpg

20161105_115829_001.jpg

20161105_121211_001.jpg

20161105_121212_001.jpg

Warsztaty super :) bardzo bardzo wszystkim dziękuję :)

Mam nadzieję, ze młody zegarmistrz zrobi konserwację i przeglądy wszystkich taty zegarków :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję również. Jak zawsze duet Eugeniusz - Igor zorganizował wszystko na najwyższym poziomie. Nauczyciele "akademiccy" dzielili się wiedzą i doświadczeniem bez ograniczeń.

PS. Koledzy - syna mi proszę nie bałamucić! Bo chłopak podatny jest i lubi rozkręcić co nieco.

 

ASUS wytapa...coś...tam!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze było super! :)  a nawet tym razem mój budzik po złożeniu rozpoczął nowe życie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyżej wymieniony duet manewry budzikowe zaplanowal i zrealizowal w swietnym stylu. Pan Eugeniusz, jak na dobrego gospodarza przystało "wino" zachował do końca imprezy i po złożeniu mechanizmu nastał creme de la creme czyli p. Jan i jego "maszynka". Prowadzący tak przystępnie podali teorie , że dopiero po namowie nastała przerwa dla pochlonietych tematem pierwszakow. Wielkie dzieki dla Organizatorow Prelegentow oraz wspomagajacych Pasjonatow/Profesjonalistow. Calosc -chapeau bas ☺

 

P.s. Igor i jego energia do prezentowania modeli dopelnila całości.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że uczestnicy II tury identyfikatory na smyczach klubowych dostali :)

Gratuluję wszystkim, którym udało się obudzić mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-2678-0-16845400-1478386433_thumb.jpg

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kablować, czyje to ręce - kto będzie chciał to i tak zapewne zidentyfikuje po zegarku (chociaż sytuacja podchwytliwa, bo nie autor zdjęcia je tu wrzuca)  ;) - w każdym razie zdjęcie pt.: "dlaczego nie należy stawiać naczyń zawierających kawę* w stanie płynnym na stanowisku roboczym"  ;)

 

*prawdopodobnie dotyczy to również innych napojów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te Kobiety... nie pomyślą, że być może była to zamierzona sytuacja tylko cel nie został trafiony


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

Skupić się tam chyba nie mogłeś Staruszku ;)

 

Dziękuję również za spotkanie i za reprymendę od Eugeniusza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim za poświęcenie swojego wolnego czasu w sobotę rano. Atmosfera była jak zwykle więcej niż dobra :D  Wdzięczny jestem Jankowi za obecność i sprawdzarkę. Dzięki temu mogliśmy się przekonać co do jakości 50 czy 70 letnich zegarków i tych współczesnych. Karol, mimo niezbyt dobrej pogody też zerwał się rano aby być z nami i pomagać w demontażu i montażu budzików. Przemęczony remontem w butiku OCDC Władek, też dotarł - całe szczęście, że nie widział tej rozlanej kawy na stole  :) Byli razem z nami Jarek Durski i Władysław Małkowski, dwóch czynnych zawodowo warszawskich zegarmistrzów. Byli pomocni za co jestem Im bardzo wdzięczny. Czasami na warsztatach pojawiają się kobiety. Ale, żeby aż z Krakowa jechać do Warszawy, dotrzeć na czas z torbą pełną zegarów i czynnie uczestniczyć w przywracaniu ich do  życia - jestem pod dużym wrażeniem i pełen podziwu ! Basiu, brawo  :)

Temat mechanizmu budzika został już chyba w tym roku wyczerpany. Chociaż rysuje się jeszcze możliwość zamknięcia tego tematu  spotkaniem z osobą, która nie tyle przywraca życie mechanizmom zegarów co dba o ich kondycję zewnętrzną czyli je odbudowuje i konserwuje. Może uda się to zorganizować jeszcze w tym  roku.

 

Co do osoby Damiana Roncoszka nie mam słów uznania i podziwu dla Niego. Jego miłość do zegarów jest tak wielka, że już po raz drugi przyjechał do nas z Mysłowic aby podzielić się swoją wiedzą i pasją zegarmistrzowską. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będzie naszym gościem i wykładowcą. Może spotkamy się na wiosnę kiedy będę mógł dokończyć spacer z Damianem, Traktem Królewskim aż do Wilanowa.  Zaczęliśmy od Zamku Królewskiego ... przyjdzie pora na resztę  :)


post-24159-0-71255900-1478462882_thumb.jpgpost-24159-0-39673200-1478462941_thumb.jpgpost-24159-0-60114100-1478463008_thumb.jpgpost-24159-0-39619200-1478463045_thumb.jpg


Przedstawicielka Krakowa przy pracy  :) post-24159-0-20752800-1478463172_thumb.jpg


Wiadomo, jakiej marki zegarek jest najlepszy  :P

 

 

 


Mistrz Damian w akcji  :)


Karol jak zwykle w formie i skory do niesienia pomocy 

 

 

post-24159-0-46406000-1478463357_thumb.jpg

post-24159-0-61792800-1478463442_thumb.jpg

post-24159-0-73123000-1478463626_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja dziękuję wszystkim, by kogoś nie pominąć to tak krótko, ale NAPRAWDĘ jestem rad z takich warsztatów.

 

I by nie było... budzik "do ćwiczeń" już zakupiony  :D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.