Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eye_lip

JLC Atmos - Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny dokładnej Ci nie podam ale ten, którego obecnie mam na warsztacie, i właśnie zaczął "regulować", miał zerwany włos, uszkodzoną rolkę przerzutnika, uszkodzony górny chwyt regulacyjny tzw. "kaczy dziób", zerwaną sprężynę napędową oraz pogięte ramię kotwicy. Części sprowadzone z US kosztowały w przeliczeniu "na nasze" niecałe 900 pln.

Do tego praca by to wszystko razem poskładać i przede wszystkim wyregulować...jakieś dwa tygodnie ;)

Jeśli będziesz szukał Atmosa, zwróć uwagę by wkręty miał stalowe "niebieszczone" nie zaś mosiężne...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! Bardzo Dziekuje za odpowiedz i poradę! :)

Będę miał to na uwadze i mam nadzieje, ze uda się coś znaleźć w dobrej cenie i w dobrym stanie! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło Matko i córko!!!

Asz się bojem myśleć co u mnie tzn w moim Atmosie mogło się stanąć!

Może za bdzo wybiegam w przyszłość ale czy da się "pokleić" puszkę i czy ktoś to w IIIRP możne zrobić czy trzeba do Swajcarii albo USA wysyłać?!

I jak tamm tego gazu do środka napchać ewentualnie? :(  :blink: 

Mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszkami zajmuje się kolega Namor, ale trzeba ładnie poprosić, bo zawodowo buduje reaktory jądrowe i może nie mieć czasu... Kolega zajmuje się tymi puszkami na poziomie molekularnym...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszkami zajmuje się kolega Namor, ale trzeba ładnie poprosić, bo zawodowo buduje reaktory jądrowe i może nie mieć czasu... Kolega zajmuje się tymi puszkami na poziomie molekularnym...

..i pod dużym cisnieniem.

 

Kolego @fuga15 czy my czasem nie spotkaliśmy się jakiś czas temu w księgarni przy ul.1 Maja ? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mimozami jesień się zaczyna...

..żółty Październik...

Nie, chyba nie. Ja tylko do cukierni :D 

U P. Zbyszka TCZ "żydożercy'?

Równy gość z niego. Ciekawe pozycje czasem ma. Nie tylko o zegarkach. I pogadać z człowiekiem idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mimozami jesień się zaczyna...

..żółty Październik...

Nie, chyba nie. Ja tylko do cukierni :D 

U P. Zbyszka TCZ "żydożercy'?

Równy gość z niego. Ciekawe pozycje czasem ma. Nie tylko o zegarkach. I pogadać z człowiekiem idzie

To prawda, pozdrawiam Cię zatem....:)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie chyba zgubiłem zębatkę czy jak to zwał ale proszę o napisanie czy tam ma być. mechanizm z glashutte spazmatic  na jedną ośkę idzie wachnik a na drugiej ma coś być ?jak tak to może ktoś będzie miał taką zembateczkę z tego mechanizmu jak by co proszę o kontakt  proszę o kontakt.

post-59322-0-96192100-1476536977_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego zgubiłeś ją w temacie o Atmosie?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broadcasting news!!!

Zegar Mistsz twierdzi, że wczoraj wypił tylko dwa piwa więc jest szansa że coś dzisiej zrobi w tematcie :rolleyes: 

Z kotwicą po nakręceniu 3mywał się jak zwykle. Zdemontował kotwicę ( może gdzieś "haczyła") i podobno kręci się.

Pytanie czy naciąga sprężynę? Okaże się wieczorem.Takie mamm info na Ndz poppo

W tzw. taczu

Mar

PS.

Zębatki do Glashutte niestety w Atmosie nie znalazł. Pytałem :D  :D  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chcesz na siłę być luźny pisz normalnie bo ciężko się czyta takie łamigłówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chcesz na siłę być luźny pisz normalnie bo ciężko się czyta takie łamigłówki 

 

Drogi Paweł Bury,

Nie bądź taki ponury. Rozepnij się, rozchmurz się! Taki łandny dzień...

Nikt do czytania nie zmusza. Zawsze możesz przełączyć na TVN turbo. Albo Polsat np.

Wolny kraj

Dobrej Niedzieli

Pzdr

Mar

Przylazłeś tu zaledwie 2 lata temu i jusz się mondrzysz?! :angry:  :ph34r:  :D 

Trochę szacunku dla starszych!

Wiekiem i stażem :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: 

No!

Jednakowoż gorąco pozdrawiam

Mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem spokojny i zrelaksowany - czytam co chcę tak było i będzie choć czasem ciężko przebrnąć 

Data rejestracji, wiek i ilość postów nie mają znaczenia - ilość błędów też mnie nie rusza chodzi tylko o minimalną przejrzystość pisanego tekstu.

Nakazać nic nikomu nie mogę ale zwrócić uwagę jak najbardziej - czy odniesie to sukces zobaczymy  ;)

3rzym się  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem spokojny i zrelaksowany - czytam co chcę tak było i będzie choć czasem ciężko przebrnąć 

Data rejestracji, wiek i ilość postów nie mają znaczenia - ilość błędów też mnie nie rusza chodzi tylko o minimalną przejrzystość pisanego tekstu.

Nakazać nic nikomu nie mogę ale zwrócić uwagę jak najbardziej - czy odniesie to sukces zobaczymy  ;)

3rzym się  :)

 

W porzo!

Ty się tesz nie puszczaj :) 

Pzdr

Mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tam? Nakręcon?

 

Drogi Kiniol-u

Drodzy bracia i siostry,

Bad news!

Po nakręceniu. Ręcznym. Ze zdjętą kotwicą. Bujał się ok 24h. Potem talerz kręcił się coraz wolniej i wolniej asz w końcu.... stanął. :( 

Tzw. znowu d*pa!

Więc pewnie nieszczelna puszka jednak?! :( 

Ew. może jeszcze sprężyna?

Taka sytuacja

Mar

Popróbujemy sami ( ze znajomym Zegar Mistszem) pogrzebać jeszcze.

Jak nie, to trzeba Doktora chyba zmienić?!

Jakieś typy, wskazówki, sugestie?!

Komu to "cacko" powierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamierzam nabyć pierwszego Atmosa już od wielu lat te zegary za mną chodzą oto zdjęcia jakie posiadam wiem najtańszy ale będę z tym żył! ;)

Zegar podobno z ok 1975 roku na chodzie właściciel mówi, ze 3,5 roku chodzi u niego! Na coś mam zwrócić uwagę? Przyznam się, ze sie nie znam :P

Nr seryjny to 4307XX

Ze zdjęć myśle ze ładnie wyglada tylko troszkę C się zmyło ale to nie najważniejsze.

post-22413-0-57157900-1522149458_thumb.jpeg

 

post-22413-0-25282600-1522149468_thumb.jpeg

 

post-22413-0-66888900-1522149478_thumb.jpeg

 

post-22413-0-36901800-1522149488_thumb.jpeg

 

post-22413-0-69128700-1522149498_thumb.jpeg

 

post-22413-0-75654700-1522149508_thumb.jpeg

 

Za wszystkie rady i porady będę bardzo wdzięczny! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do właściciela i poproś żeby Ci zrobił kilka zdjęć z prawego i lewego boku zegara, takich na których będzie dobrze widać przestrzeń pomiędzy tylną płytą a obudową mieszka. 

 

Poproś go żeby Ci podesłał między innymi takie zdjęcie jak to poniżej. 

 

post-28411-0-00912700-1522152086_thumb.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK tak zrobię.

 

Wieczorkiem będą! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dostałem :)

 

post-22413-0-08654800-1522182791_thumb.jpeg

 

post-22413-0-40769800-1522182814_thumb.jpeg

 

post-22413-0-56598500-1522182843_thumb.jpeg

 

post-22413-0-69375600-1522182895_thumb.jpeg

Jeszcze takie

 

post-22413-0-70061900-1522183031_thumb.jpeg

 

Dziękuje za pomoc!

Napisz do właściciela i poproś żeby Ci zrobił kilka zdjęć z prawego i lewego boku zegara, takich na których będzie dobrze widać przestrzeń pomiędzy tylną płytą a obudową mieszka. 

 ]

Mogą być? Da się coś więcej określić?


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że moim zdaniem mieszek jest sprawny. A sprawność mieszka jest najistotniejsza w tym zegarze bo ewentualna jego wymiana jest dość kosztowna. 

Poza tym widać że zakres regulacji ''szybciej-wolniej'' też ma jeszcze pewną możliwość regulacji. Więc jeżeli zegar obecnie dobrze odmierza czas, to znaczy że zakres regulacji też jest OK.

Więc tak ogólnie, jeżeli sprzedawca świadomie nie zrobił żadnych sztuczek których celem było ukrycie jakichś niesprawności, to zegar jako całość moim zdaniem jest OK. 

To jest oczywiście tylko moje zdanie, może inni koledzy dostrzegą coś co będzie go w jakimś sensie dyskwalifikowało, ja na podstawie tych zdjęć które dołączyłeś i opisu który napisałeś uważam że wszystko w tym zegarze powinno być OK a zegar jako całość jest bardzo ładny jak na swoje 43 lata. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za udzielenie pomocy! Tak jak pisałem nie znam się i nie chciał bym zaliczyć wtopy, ze np to jakiś marny składak w rozsypujacym się stanie mi się trafił na pierwszego atmosa.

 

Sprzedawca raczej nie jest krętaczem kolekcjonuje zegarki naręczne i ma 20 letnie doświadczenie ;) ale wiadomo zawsze może coś być na rzeczy.

 

Tak wiec skuszę się na ten egzemplarz bo wydaje mi się być ładna sztuka wiadomo w chromie był by ładniejszy ale to nie ta cena.

 

Może jeszcze ktoś coś napisze od siebie np. @kiniol ale myśle, ze twoja ocena @dziadek „u” W zupełności mi wystarczy! Dziękuje


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowaliście mnie Koledzy tym zegarem. Moglibyście przybliżyć nieco zawiłości jego budowy i zasad dzałania laikowi ? Bo to i czytam o sprężynie i jakimś tajemniczym mieszku z gazem z apteki na receptę:rolleyes:

Na pewno temat by zainteresował szersze grono ciekawskich :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowaliście mnie Koledzy tym zegarem. Moglibyście przybliżyć nieco zawiłości jego budowy i zasad dzałania laikowi ? Bo to i czytam o sprężynie i jakimś tajemniczym mieszku z gazem z apteki na receptę:rolleyes:

Na pewno temat by zainteresował szersze grono ciekawskich :wub:

Masz tutaj temat (zerknij na post z 1 lipca 2007 r.).

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/93-atmos-jaeger-lecoultre/

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.