Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tin

Pytanie do fachowców

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może ktoś mi pomoże w ocenie.

 

Na mechanizmie zegarka na rotorze  zauważyłem za numerem mechanizmu naklejkę/cienką blaszkę? Wygląda trochę jak hologram lub spiłowany nit.

 

Czy to jest celowy zabieg?

 

Czy można to usunąć?

 

gallery_85229_2496_127937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zrób wyraźniejsze zdjęcie z dokładniejszym wskazaniem. Ani hologram ani "spiłowany" nit nie powinny się znaleźć w środku zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie niewyrazne , poszukam na swoich rootorach 

Dziękuję za odpowiedzi. Zegarek dałem do zegarmistrza i  się zdziwił jak to zobaczył. Stwierdził że nie powinno tego być ale "od ręki" nie mógł tego ściągnąć i czekam jak już się z tym upora to dam znać co to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się dowiedziałem o co kaman

 

Wachnik był fabrycznie dociążony. Robiono podfrezowanie i wrzucano w nie odpowiedni ciężar. Ponoć niezwykle rzadkie zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam polski zegar ścienny Metron.

Zegar ten bardzo dużo mi się późni i nie wiem co mam z tym zrobić.

Zegarmistrz mówił żeby podkręcić jakąś śrubkę pod wachadłem.

Proszę o pomoc , nie chcę nic w nim zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób to lepiej ze śrubką pod soczewką wahadła. Otwórz drzwiczki i zobaczysz o co chodzi. Należy za jej pomocą skrócić odrobinę długość wahadła. Na początek spróbuj 2 obroty (w prawo).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokręć w prawo jak Kolega powyżej radzi ustaw dokładny czas i za około pół dodziny zobacz jak trzyma czas jak dalej późni, to ponownie ze dwa obroty w prawo itd. do skutku. Jak stwierdzisz, że się zegar spieszy to odkręć o np. ćwierć obrotu w lewo i ponownie kontroluj czas. Metrony są bardzo łatwe do regulacji więc nie powinieneś mieć problemu. Pamiętaj o tym aby naciągnąć sprężynę najlepiej nie na "chama " tylko z czuciem prawie do końca. Pół dnia i masz wyregulowany sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu.. Kupiłem zegar kominkowy. Chodzi ładnie, nie kuleje, ale spieszy się. Pomyślałem, że żaden problem, odkręcę trochę nakrętkę na wahadle i będzie ok. Ale nie jest. Jeśli odkręcam nakrętkę to wahadło zaczyna zawadzać o skrzynkę. To co mi przychodzi do głowy to: 

-nieoryginalna skrzynka

-nieoryginalne wahadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz odkręcenia śrubki, obniżyć ma się też soczewka wahadła, opierając na śrubce. Ze zdjęcia wynika, że tak się nie stało. Jeżeli to nie wystarczy, zamień śrubkę na niższą, pozwoli to bardziej obniżyć soczewkę, bez ocierania się śrubki o dno skrzyni.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc, faktycznie soczewka powinna opierać się na śrubce. Mam jeszcze jedno pytanie - jaką rolę pełni ta pofalowana blaszka i czy te rurki (nie znam niestety ich nazwy:() są poprawnie w stosunku do niej ułożone? Młoteczki idealnie uderzają w te rurki. 

post-91672-0-09634800-1489172857_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurki to pręty gongu. Blaszka to element blokady transportowej. Przed transportem zegara pręty należy zablokować jej górną częścią zamocowaną na osi, w tej chwili ustawioną pionowo. Podczas silnych wstrząsów pręty gongu mogą się ułamać w miejscu mocowania do podstawy (są tam cienkie).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurki to pręty gongu. Blaszka to element blokady transportowej. Przed transportem zegara pręty należy zablokować jej górną częścią zamocowaną na osi, w tej chwili ustawioną pionowo. Podczas silnych wstrząsów pręty gongu mogą się ułamać w miejscu mocowania do podstawy (są tam cienkie).

Czy kiedy już zegar stoi wystarczy, że blokada jest otwarta tak jak na zdjęciu , czy najlepiej ją zupełnie wyjąć?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym przeszkadza? Czy zabierasz do domu podnośnik do kół z samochodu?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem się, że może jak młoteczki uderzają w pręty to pręty mogą uderzać w blokadę. Bardzo dziękuję tarant za pomoc. Przez no c zegar zrobił minutę, więc jest dobrze!:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z  polskim zegarem firmy Metron.

Problem polega na tym , że zegar nie wybija godzin ani też na 30 minut.

Próbowałem go ustawić małą dźwignia za tarczą ale to nic nie dało.

Proszę o pomoc , chciałbym zrobić to sam gdyż pierwszy zakład zegarmistrzowski znajduje się mniej więcej  100 km ode mnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz go, otwórz bęben i sprawdź czy nie pękła sprężyna od mechanizmu bicia. Jeżeli tak, to ją wymień.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje, kiedy próbujesz nakręcać mechanizm bicia?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz go, otwórz bęben i sprawdź czy nie pękła sprężyna od mechanizmu bicia. Jeżeli tak, to ją wymień

Mój zegar wybija dobrze i naciąg sprężyny który odpowiada na bicie też jest sprawny ale chodzi o to że zegar nie bije równo na godzinę ani na 30 minut i o to chodzi. Zegar był rok temu u zegarmistrza a potem sam się rozkalibrował pod względem bicia.

A co się dzieje, kiedy próbujesz nakręcać mechanizm bicia?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Mechanizm bicia i naciąg przy nakręceniu sprawny , dobrze się nakręca tylko zegar nie bije równo na godzinę i na 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zacznie bić zatrzymaj wahadło, odkręć nakrętkę trzymającą wskazówki i ustaw je na godzinę, którą wybił zegar

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zacznie bić zatrzymaj wahadło, odkręć nakrętkę trzymającą wskazówki i ustaw je na godzinę, którą wybił zegar

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

To duże wahadło które chodzi w zegarze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz precyzyjnie. O ile minut za wcześnie czy za późno bije i czy jest to stałe? Np. 9:25 pół godziny, o 9:55 bije dziesiątą itd?


Witam.

Mam problem z  polskim zegarem firmy Metron.

Problem polega na tym , że zegar nie wybija godzin ani też na 30 minut.

Próbowałem go ustawić małą dźwignia za tarczą ale to nic nie dało.

Proszę o pomoc , chciałbym zrobić to sam gdyż pierwszy zakład zegarmistrzowski znajduje się mniej więcej  100 km ode mnie.

Pozdrawiam.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.