Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ratman

seiko 5 4R36A zatrzymuje sie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jakies 2 tygodnie temu kupiłem na alledrogo Seiko 5 na werku 4R36A. Używanego

Do dzisiaj chodził bezbłędnie

W nocy stanął około 1

Rano poruszyłem nim i ruszył. Ustawiłem ok 6 godzinę i chodził dalej .. Do 15 o 16:30 zauważyłem że stoi ponownie.Poruszyłem energiczniej ruszył i po mi kilku minutach stanął ponownie.Znowu poruszyłem(pokręciłem ręką)i na razie chodź ale...

Czy może być to objaw poważnej awarii? Zużycia? Sprzedawca niby w aukcji daje 30 dni gwarancji.(pytanie na ile w to wierzyć). Ale nie wiadomo jak i u kogo zegarek naprawi... Szczerze troche nie wiem co zrobić bo zegarek sam w sobie jest super i nie chce go oddawać A z drugiej nie działa jak powinien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie po Twoim opisie to można wnioskować że za mało ruszasz ręką :) Spróbuj najpierw pomachać nim kilka dobrych minut trzymając w ręku, sprawdź która jest godzina i odłóż na półkę (ustaw też prawidłową datę) następnie jutro sprawdź czy chodzi i czy data przeskoczyła. Zmierz ile czasu minęło od Twojego machania do zatrzymania się zegarka i będzie wiadomo czy jest z nim coś nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to że rękę mam wystarczająco ruchliwą. Pomogło skrócenie bransolety (lubię bardzo luźne)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, zegarek po upadku z ok. Metra przestala dzialac szybka zmiana daty i zatrzymuje sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i temat powrócił :(

Zegarek ani nie upadł ani w nic nm nie uderzyłem

Potrząśnięty rusza an jakieś kilka- kilkanaście sekund

Nakręcony raczej jest - machałem nim aż mnie ręka rozbolała....

To że musi trafić do zegarmistrza to pewne - tylko na jakiego rzędu wydatek mam się nastawić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dodatkowych informacji

Zbieżność dat kiedy zegarek sprawiał problemy

Zegarek po poruszeniu pracuje tylko położony na szkiełku - obrócony tarcza do góry zatrzymuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Oddaj na przegląd i nie fizlozuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to ja wiem :)

Nie wiem natomiast jakiego rzędu może być to koszt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy wiedzieć jakie są koszty przeglądu zegarmistrzowskiego w Cherry Mountain :) We Wrocławiu ok. 100 złotych o ile nie będzie wymiany części.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dodatkowych informacji

Zbieżność dat kiedy zegarek sprawiał problemy

Zegarek po poruszeniu pracuje tylko położony na szkiełku - obrócony tarcza do góry zatrzymuje się.

Pewnie oś balansu uszkodzona...

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cherry Mountain to Wiśniowa Góra (taki żart) czyli praktycznie Łódź

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem motyw z Monsterem, zatrzymywał się, ruszony zaczynał pracować. Zamówiłem używany balans w http://www.speedtimerkollektion.com, śmiga aż miło, przy okazji zrobiłem mu kompletne czyszczenie. Zegarmistrz mnie rozbawił, kiedy zapytałem o samą wymianę balansu powiedział, żebym kupił drugi zegarek a nie bawił się w naprawy...ręce opadywują... Później powiedziałem, że kupie balans z osią i niech mi to zmontuje z mostkiem, to powiedział że ok, ale muszę mu dać zegarek na przegląd no i poza tym "mostka z balansem pan sam nie założy". Kiedy powiedziałem, że ma mi tylko zmontować balans to oświadczył że taka naprawa mu się "nie kalkuluje". Czyszczenie zrobiłem sam, nie zostały mi części zapasowe :)

Używany balans z Hiszpanii dotarł po 5 dniach, zegarek od dwóch na ręku, koszt 14 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.