Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamlass

Automat do 3000, najchętniej na raty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję sobie zegarka. Koniecznie mechanizm automatyczny, zegarek elegancki, najczęściej noszony do marynarki / garnituru.

Nie ukrywam, że najchętniej dokonałbym zakupu na raty. Pytanie, czy można kupić gdziekolwiek zegarek używany na raty, bo nie ukrywam, to byłoby najlepsze rozwiązanie.

 

Z nowych, w oko wpadły mi:

https://dolinski.pl/zegarki-tissot/zegarki-meskie/t-classic/chemin-des-tourelles-squelette/tissot-chemin-des-tourelles-powermatic-80-t099.407.16.447.00.html

 

ewentualnie

 

https://dolinski.pl/zegarki-frederique-constant/zegarki-meskie-pl-2-3-4-5-6/index-pl/frederique-constant-index-automatic-ref-fc-303s5b6.html

 

https://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie/ds-1-powermatic-80/certina-ds-1-powermatic-80-c029.407.16.081.00.html

 

Podałem przykłady, co mi się podoba i co chętnie bym nosił. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i sugestie. 

 

Zapomniałem dopisać - nie interesuje mnie Orient i Seiko. Po prostu, takie moje widzimisię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Coraz częściej Allegro uruchamia raty 0%, co jest świetnym rozwiązaniem. Nie upieram się przy ratach. Chciałem rozeznać możliwość zakupu używanego zegarka na raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodząc na allegro na szybko szukając

Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł (bez kredytowanych kosztów), RRSO: 22,36% - w bankach masz niższe oprocentowanie.

do tego wybierając coś używanego / sprowadzonego oszczędzisz dodatkową kasę = wyjdzie taniej niż z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o coraz częściej stosowane na Allegro raty 10x0%, które są dostępne jedynie czasowo. Wiem, że generalnie zakup nowego zegarka, to strata pieniędzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie strata pieniędzy. pytanie gdzie go kupisz. sporo zegarków możesz kupić taniej za granicą. różnica w cenie zrekompensuje Ci "nowość" zegarka + "normalne" raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla Orienta, czy Seiko oznacza w ogóle "NIE" dla Japończyków?

 

 

Japończyki odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem dzisiaj Eposa 3401. Bardzo mi leży ten zegarek, ładna tarcza, zmieniająca kolory w zależności od oświetlenia, dobry rozmiar. Mierzyłem znowu Tissota i Certinę i raczej z nich zrezygnuję. W porównaniu do Eposa, różnica jest znaczna.

 

qiyoka82sccg_t.jpg

 

Pytanie, czy w cenie tego Eposa można znaleźć coś jeszcze godnego polecenia (widziałem np. Eternę na bazarku), czy mam już nie marudzić i decydować się na Eposa. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos b. ładny. IMO ładniejszy/ciekawszy. Natomiast biorąc pod uwagę zbliżoną bądź niższa cenę Etern z bazaru to niestety nie umiałbym się zdecydować. Jednak Eterna jako firma robi swoje...a może jednak bym wybrał tą Eterne na branso z bazaru? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne przemyślenia. Eterna by ciągła jak magnes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać Eternę i nie marudzić :) Szczególnie, że na bazarku Eterna jest w cenie Eposa, a jak ma być do garnituru to zdecydowanie na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na czarnym nie widać pasów :)

 

Zależy jak leży :) 

 

Zegarek ma się podobać właścicielowi, cieszyć jego umysł i przyciągać oko :) No i jeszcze jak się kupi w super okazji to już cały komplet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czarny jest bardziej kontrastujący z wskazówkami i indeksami co jest jego zaletą :) bardziej efektownie wygląda wtedy duża sekunda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, sekunda od raza zrobiła na mnie duże wrażenie :) a do dziś jeszcze odnajduję na nim kolejne smaczki tego zegarka, naprawdę bardzo cieszy taki czarnuszek :)) A co do Eterny się nie wypowiem bo nie widziałem na żywo. Czasem między zdjęciami a "na żywo" jest duża różnica. No ale życzę udanego zakupu i czekamy na fotki nowego nabytku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, sekunda od raza zrobiła na mnie duże wrażenie :) a do dziś jeszcze odnajduję na nim kolejne smaczki tego zegarka, naprawdę bardzo cieszy taki czarnuszek :)) A co do Eterny się nie wypowiem bo nie widziałem na żywo. Czasem między zdjęciami a "na żywo" jest duża różnica. No ale życzę udanego zakupu i czekamy na fotki nowego nabytku :)

I tu sie z Tobą zgodze. Eterna na fotach pieka , ja widziałem ją na żywo i mnie nie porwała w ogóle ( co nie zmienia faktu że jest ładna).

 

Na tego eposa zachorowalem jako pierwszy automat. Na żywo jest mega.

 

U mnie padlo na OS i nie żałuję.

 

100% racji że zegar ma cieszyć oko właściciela;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.