Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

__michal__

Zegarek do 3000pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję zegarka do noszenia na codzień do koszul casualowych oraz wizytowych noszonych bez krawata, budżet max 3000 PLN.

Powiem szczerze, że świat zegarków jest mi trochę obcy dlatego nie ma dla mnie większego znaczenia czy to będzie automat czy kwarc.

Gdybym nie znalazł forum prawdopodobnie już dawno bym kupił jeden z poniższych, skłaniałem się bardziej do pierwszego, tissota.



 

Szukam zegarka w stylu trochę sportowym z okrągłą kopertą (max 44cm), ciemną tarczą, na którejś coś się dzieję, dlatego szukam z chronografem. Nie podobają mi się zegarki na bransolecie, preferuję pasek skórzany lub gumowy.

Po przewertowaniu kolejnych stron forum mam, coraz większy mętlik w głowie i totalnie nie wiem co wybrać.

Podoba mi się powyższy tissot, bardzo podoba mi się jego koperta ale naczytałem się sporo negatywnych opinie o mechanizmie, poza tym zacząłem wątpić czy nie jest zbyt drogi jak na taki mechanizm.

 

Szukając dalej zatrzymałem się jeszcze przy zegarkach:



 

Doradźcie mi pls co wybrać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Może to. Tissot Veloci T-Gent. Będziesz musiał go trochę poszukać.

 

T024.427.17.051.00_833900_GL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie czegoś w tym stylu szukam. Trochę nie podobaja mi się oznaczenia (tachymetr) na kopercie, preferuje kopertę gładką ale generalnie dobra propozycja, czegoś takiego szukam. Zastanawiam się jeszcze nad gruboscia koperty. Tutaj jest prawie 15mm co wydaje mi się dość sporo. Poza tym rzeczywiście widzę że jest problem z dostepnoscia tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest ten werk C01?

Jeśli tak, to daj mu spokój. Stary werk lemanii na 15 kamieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Z tego co wiem to tak. Czy to źle, dlatego, że na trochę plastiku w środku i jest awaryjny, czy z innych powodów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że obecnie panuje nowomoda pod względem wielkości zegarków do koszuli i popularne są duże modele, jednakże nie wyobrażam sobie, żeby do koszuli wizytowej pasował zegarek na gumowym pasku. Skóra to klasyka, bransoleta jeszcze ujdzie, ale guma???

Co do wielkości do zależy jaką masz wielkość nadgarstka, ważne jest żeby zegarek mieścił się pod mankietem i dobrze leżał. W tej cenie warto polować na okazje zwłaszcza Alpiny, Hamiltona, czy Glicyne, które to często są w promocjach na zachodmoch portalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za przesłane propozycje!

Napiszę co mi się podoba bądź nie w proponowanych zegarkach. Oceniam tylko wygląd, na pozostałych kwestiach zdaję się na Was.

Tissot Veloci T-Gent - ciekawy, ale tak jak jak pisałem wcześniej nie do końca podobają mi się oznaczenia (tachymetr) na kopercie, dodatkowo problem z dostępnością i ten skrytykowany werk :),

Eterna - przede wszystkim za drogi, poza tym nie podoba mi się ciemna koperta i te kreski dookoła,

Glycine - nie podoba mi się ta "ząbkowana" koperta, oraz oznaczenia na kopercie

OrientStar - jakoś nie przypadł mi do gustu, ciężko przyczepić się do czegoś konkretnie ale nie podoba mi się, może jest zbyt mało sportowy...

 

Wydaje mi się, że w ciągu dnia była propozycja CItizena AT8060-09E, ta propozycja wydaje mi się najciekawsza, trochę dużo oznaczeń na kopercie, może trochę zbyt sportowy i może być problem z dopasowaniem do koszuli wizytowej ale ogólnie mi się podoba. Wiecie czy jest możliwość zobaczenia gdzieś w Warszawie tego zegarka na żywo zanim zdecyduję się na ewentualny zakup?

 

Obwód mojego nadgarstka to 18cm. Kiedyś miałem okazję przymierzyć pierwsze dwa zegarki z mojego postu, poniżej wrzucam zdjęcia żeby zobrazować wielkość tych zegarków na mojej ręce.



IMAG0812

IMAG0811



IMAG0839

IMAG0837


 

A co myślicie o poniższych?

 zegarek-meski-citizen-eco-drive-radio-cozegarek-meski-citizen-eco-drive-at8011-0

 

 


Jeszcze raz dzięki za Wasze propozycje i komentarze i liczę na dalsze ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Zdecydowanie certinka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eterna - przede wszystkim za drogi, poza tym nie podoba mi się ciemna koperta i te kreski dookoła,

 

jeśli głównym powodem jest cena to zamówię Ci ją w Twoim budżecie (3000zł) ;) jak się nie podoba to wybierając między Certiną, Citizenem wziąłbym jakiegoś fajnego Citka z Radio Control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwarce, to citizne jest strzałem w dziesiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro podoba Ci się Tissot i Certina, to tego się trzymaj. A mechanizmem się nie przejmuj w ogóle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne dalsze komentarze oraz pw.

Wczoraj miałem okazję przymierzyć powyższego CItizena z białą tarczą i powiem szczerze, że jest bardzo ładny. Kształt i wielkość koperty super, elementy na tarczy piekne, ale niestety sam kolor tarczy jest bardzo jasny, śnieżnbiały przez co zbytnio rzuca się w oczy.

 

Póki co wygrywa Certina, jaka podejmę ostateczną decyzję oczywiście dam znać.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne propozycje.

Te Hamiltony nie przypadły mi do gustu, ciekawie wygląda pierwszy z powyższych dziurawców OrientStara, szkoda tylko że jest na bransolecie.

 

Poniżej zegarek który bardzo mi się podoba, szkoda tylko że poza moim budżetem.

pt6008_ss001_331_3c8122f50f_0.png

Coś podobnego, ale oczywiście tańszego przychodzi Wam do głowy?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Citizen AT4010-50E może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś od citizena podobnego znajdziesz. Tylko oczywiście nie automat.

A pasek to nie problem. Zawsze można założyć jaki się chcę.

W myśl forumowej zasady. Lepiej kupić na kajdanie i założyć pasek, niż na pasku i dokupić kajdan gdyby naszła ochota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli głównym powodem jest cena to zamówię Ci ją w Twoim budżecie (3000zł) ;) jak się nie podoba to wybierając między Certiną, Citizenem wziąłbym jakiegoś fajnego Citka z Radio Control

sorry ze sie wtrącę ... gdzie takie super oferty na eterny są? u Dolińskiego prawie 7, a Ty mówisz za 3! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne propozycje.

Te Hamiltony nie przypadły mi do gustu, ciekawie wygląda pierwszy z powyższych dziurawców OrientStara, szkoda tylko że jest na bransolecie.

 

Poniżej zegarek który bardzo mi się podoba, szkoda tylko że poza moim budżetem.

 

Coś podobnego, ale oczywiście tańszego przychodzi Wam do głowy?

pzdr

Casio-EDIFICE-EQB600.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze sie wtrącę ... gdzie takie super oferty na eterny są? u Dolińskiego prawie 7, a Ty mówisz za 3! :o

wysłałem Ci PW. przejrzyj nasz bazarek. Doliński po prostu przesadza z cenami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.