Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcco

Prosba o identyfikacje zegara kominkowego

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowym uzytkownikiem forum choc zegarki ale nareczne zbieram od wielu wielu lat

teraz kupiłem swój pierwszy zegar kominkowy

wielkośc 64 cm

waga 9 kg

sygnowany znakiem lecacej jaskółki z robakiem w dziobie i literkami MR, badz VO

nie umiem dokładnie ich odczytac

ponadto mniej więcej na srodku mechanizmu jest litera J bądz T też zaleznie od interpretacji

zegar odremontowałem, mechanizm przeszedł generalny remont  i chodzi pięknie

wskazówki niestety zamontowałem nie oryginalne bo na dzień dzisiejszy innych nie posiadam

Uprzejmie bym prosił o jego identyfikacje , chciałbym znac producenta i mniej więcej okres jego powstania

zdjęcia starałem się zrobić mozliwie najdokładniej

pozdrawiam wszystkich

i bede wdzięczny za jakiekolwiek informacje

 

 

 

post-93769-0-99110500-1477477403_thumb.jpg

post-93769-0-23929400-1477477412_thumb.jpg

post-93769-0-41399900-1477477417_thumb.jpg

post-93769-0-03047100-1477477709_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest MB. Manufacture d'Horlogerie de Bethune, początek XX wieku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest MB. Manufacture d'Horlogerie de Bethune, początek XX wieku.

Jest MB. Manufacture d'Horlogerie de Bethune, początek XX wieku.

prosiłbym o link, ewentualnie więcej szczegółow , tak krótka odpowiedz nic mi nie mówi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znak firmowy jest na stronie mikrolisk.de. O firmie nie wiem nic więcej odnośnie produkcji zegarów. Niestety, publikacje o francuskim przemyśle zegarowym tak książkowe jak internetowe są skromne i zwykle po francusku :( . Niemniej po wrzuceniu nazwy w wyszukiwarkę to i owo się pokazuje. Kolega ma równe szanse jak ja coś się dowiedzieć :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znak firmowy jest na stronie mikrolisk.de. O firmie nie wiem nic więcej odnośnie produkcji zegarów. Niestety, publikacje o francuskim przemyśle zegarowym tak książkowe jak internetowe są skromne i zwykle po francusku :( . Niemniej po wrzuceniu nazwy w wyszukiwarkę to i owo się pokazuje. Kolega ma równe szanse jak ja coś się dowiedzieć :)

dziekuje za info choc skromne , a link podany do strony nie działa.

Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto udzieli mi informacji zarówno o sygnaturach jak i o samym zegarku.

Przepraszam za może zbyt błache pytania...ale jako poczatkujacy nic nie moge znaleśc i zaspokoic swoja ciekawośc o tym modelu zegara

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem linku, tylko nazwę strony. Trzeba znaleźć stroną o podanej nazwie i w wyszukiwarce wpisać po niemiecku ptak :) Informacji o sygnaturze jest tyle, ile podałem.

Werk jest mizerny, jak widać. Sama figura wykonana zapewne z jakiegoś stopu cyny, cynku, mosiądzowana, patynowana. Do takiej klasy zegarów nie stosowano brązu.

 

http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=Bethune&searchWhere=all#sucheMarker


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem linku, tylko nazwę strony. Trzeba znaleźć stroną o podanej nazwie i w wyszukiwarce wpisać po niemiecku ptak :) Informacji o sygnaturze jest tyle, ile podałem.

Werk jest mizerny, jak widać. Sama figura wykonana zapewne z jakiegoś stopu cyny, cynku, mosiądzowana, patynowana. Do takiej klasy zegarów nie stosowano brązu.

 

http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=Bethune&searchWhere=all#sucheMarker

dla mnie dziwna sprawa...niby jak piszecie zegarek mizerny,,,a nigdzie nie ma podobnego, choćby o drobinę...ja sie na tym nie znam .

Liczyłem na wiedze Kolegów...a tutaj rozczarowanie, oprócz nazwy wytwórni nikt mi więcej nic nie napisał.

Mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto napisze tak aby sprawe wyjasnić

Przepraszam Kolegów ale liczyłem na wiedze . oczytanie i dokładne odpowiedzi...takich sam sobie dawno udzieliłem

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie dziwna sprawa...niby jak piszecie zegarek mizerny,,,a nigdzie nie ma podobnego, choćby o drobinę...ja sie na tym nie znam .

Liczyłem na wiedze Kolegów...a tutaj rozczarowanie, oprócz nazwy wytwórni nikt mi więcej nic nie napisał.

Mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto napisze tak aby sprawe wyjasnić

Przepraszam Kolegów ale liczyłem na wiedze . oczytanie i dokładne odpowiedzi...takich sam sobie dawno udzieliłem

pozdrawiam wszystkich

 

Przykro mi.

Nieoczytany głupek niedouk.

Znasz kawał o szczycie bezczelności? Ten z awanturą o braku papieru toaletowego?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi.

Nieoczytany głupek niedouk.

Znasz kawał o szczycie bezczelności? Ten z awanturą o braku papieru toaletowego?

liczyłem na znajomosc w temacie...ja o zegarkach narecznych moge rozmawiac godzinami, o kominkowych nie wiem nic i miałem nadzieje na pomoć na tym forum

nie na zagadki o papierze toaletowym

zegarek ma motyw , dwie postacie nie wyjete z czyjejs wyobrazni tylko przedstawiające konkretna sytuacje

sygnatury juz wiem jakie dzieki uprzejmosci jednego z Kolegów...ale dalej o firmie i o tym konkretnym modelu zegarka nie wiem nic.

jezeli to forum służy jedynie do zadawania pytań o tym Jak Kolega napisał Papierze toaletowym...to chyba sie pomyliłem logujac się i oczekujac wsparcia

pozdrawiam wszystkich dalej liczac ze znajdzie sie ktos kto mi pomoze rozwiazac ta zagadkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 500 złoty wszystko Ci powiem o tym zegarze, kolega ( ten co Ci wczesniej odpowiadał) jest poczatkujacy, wiec i wiedze ma nikłą....

Pytaj....!

Najlepiej w punktach, bedzie mi latwiej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie wielu zagadek ...

 

Może nikt nie chciał robić przykrości  oceniając jakość mechanizmu ?

Sztancowane płyty - pomyśl jaka musiała być wartość mechanizmu skoro walczyli o zbicie kosztów wycinając kawałki mosiądzu z płyt, żeby było taniej.

I ile tego musieli robić by to stanowiło sensowny koszt .


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokaż zegar nie od du.py strony to może coś o historyjce da się opowiedzieć. Wygląda na anielice stróżkę wskazującą drogę rybakowi lub innemu maryniarzowi... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie wielu zagadek ...

 

Może nikt nie chciał robić przykrości  oceniając jakość mechanizmu ?

Sztancowane płyty - pomyśl jaka musiała być wartość mechanizmu skoro walczyli o zbicie kosztów wycinając kawałki mosiądzu z płyt, żeby było taniej.

I ile tego musieli robić by to stanowiło sensowny koszt .

nigdy i nawet w myslach mi nie przyszło zeby kogokolwiek obrażać...poprostu oczekiwalem wsparcia i informacji aby móc wiedziec dokładnie wszystko o tym zegarku

jak widze nikt nie potrafi mi pomóc...ok...rozumiem ...bark wiedzy to nie jest wstyd....i rozumiem ze wiedza kosztuje..

wiem że zegarek posiada zwykły prosty mechanizm...ale ok...byłbym wszystkim bardzo wdzięczny za pokazanie mi chocby jednego podobnego zebym mógł cokolwiek porównać...

jeżeli nie ma nikogo kto pomógłby mi to rozwikłac ...to dziekuje za dotychczasowe informacje .....łatwo jest pisac o masowych produkcjach a jezeli jest jakas zagadka chocby mała....to moim skromnym zaniem warto poznac jej rozwiazanie...ale jak widze nie z tymi osobami które do mnie pisza/oczywiście pełen szacun że kktokolwiek napisał/

/

witam

jestem nowym uzytkownikiem forum choc zegarki ale nareczne zbieram od wielu wielu lat

teraz kupiłem swój pierwszy zegar kominkowy

wielkośc 64 cm

waga 9 kg

sygnowany znakiem lecacej jaskółki z robakiem w dziobie i literkami MR, badz VO

nie umiem dokładnie ich odczytac

ponadto mniej więcej na srodku mechanizmu jest litera J bądz T też zaleznie od interpretacji

zegar odremontowałem, mechanizm przeszedł generalny remont  i chodzi pięknie

wskazówki niestety zamontowałem nie oryginalne bo na dzień dzisiejszy innych nie posiadam

Uprzejmie bym prosił o jego identyfikacje , chciałbym znac producenta i mniej więcej okres jego powstania

zdjęcia starałem się zrobić mozliwie najdokładniej

pozdrawiam wszystkich

i bede wdzięczny za jakiekolwiek informacje

podsyłam na zapytanie jednego z Kolegów fotke od tyłu

dodaje dodatkowe fotki mechanizmu zegara

post-93769-0-70214100-1477513948_thumb.jpg

post-93769-0-53278700-1477514054_thumb.jpg

post-93769-0-18341500-1477514064_thumb.jpg

post-93769-0-70049100-1477514075_thumb.jpg

post-93769-0-66602800-1477514087_thumb.jpg

post-93769-0-00363200-1477514133_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnej zagadki.. znana jest proweniencja, czas powstania, lata produkcji, materiał z jakiego został wykonany. Nie ma zbyt wiele podobnych egzemplarzy gdyż jako ultra tania produkcja mająca na celu zaspokojenie chęci ludzi mniej majętnych by posiadać zegar tzw. kominkowy, po dość szybkim zużyciu się prostego i nie trwałego mechanizmu lądował na złomie lub śmietniku. Zegar Twój jest więc unikatem gdyż uniknął swej mechanicznej śmierci w w/w miejscach... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnej zagadki.. znana jest proweniencja, czas powstania, lata produkcji, materiał z jakiego został wykonany. Nie ma zbyt wiele podobnych egzemplarzy gdyż jako ultra tania produkcja mająca na celu zaspokojenie chęci ludzi mniej majętnych by posiadać zegar tzw. kominkowy, po dość szybkim zużyciu się prostego i nie trwałego mechanizmu lądował na złomie lub śmietniku. Zegar Twój jest więc unikatem gdyż uniknął swej mechanicznej śmierci w w/w miejscach...

dziekuje za odpowiedz.....a może ktos mi przesle jakiekolwiek info o takim smietniku.choćby zdjęcie.lub aukcje skoro to taki kawał złomu...nie mozna go przeciez porównac do zegarków z cynkalu , przynajmniej dla mnie się tak wydaje....może jest ktoś jeszcze kto ...napisze ze to złom i śmiec...lub moze cokolwiek więcej

jak zawsze z szacunkeim pozdrawiam

dziekuje za odpowiedz.....a może ktos mi przesle jakiekolwiek info o takim smietniku.choćby zdjęcie.lub aukcje skoro to taki kawał złomu...nie mozna go przeciez porównac do zegarków z cynkalu , przynajmniej dla mnie się tak wydaje....może jest ktoś jeszcze kto ...napisze ze to złom i śmiec...lub moze cokolwiek więcej

jak zawsze z szacunkeim pozdrawiam

na maryginesie po 2 tygodniowym grzebaniu w interenacie znalazłem jedynie sama postac rybaka z kołem do sprzedania i to za duże pieniądze...nie bede tu pisał o cenie bo ten server nie słuzy do tego

JEZELI JEST KTOS KTO UDOSTEPNI MI LINK LUB FOTKI TAKIEGO ZEGARA BEDE OGROMNIE WDZIĘCZNY...ROZWIĄZANIE ZAGADKI TO NIE SŁOWA ... ALE FAKTY ..ZDJĘCIA...OPISY ...RECENZJE

Z NIECIERPLIWOSCIĄ CZEKAM NA CHOCBY COKOLWIEK W FOTKACH.DOKUMENTACH A NIE SŁOWACH.....MAM ZBYT DUZO LAT I 30 LAT ZBIERAM ZEGARKI NARĘCZNE I SAM WIEM JAK MOZNA POPEŁNIC GAFĘ

POZD WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.....a może ktos mi przesle jakiekolwiek info o takim smietniku.choćby zdjęcie.lub aukcje skoro to taki kawał złomu...nie mozna go przeciez porównac do zegarków z cynkalu , przynajmniej dla mnie się tak wydaje....może jest ktoś jeszcze kto ...napisze ze to złom i śmiec...lub moze cokolwiek więcejjak zawsze z szacunkeim pozdrawiamna maryginesie po 2 tygodniowym grzebaniu w interenacie znalazłem jedynie sama postac rybaka z kołem do sprzedania i to za duże pieniądze...nie bede tu pisał o cenie bo ten server nie słuzy do tegoJEZELI JEST KTOS KTO UDOSTEPNI MI LINK LUB FOTKI TAKIEGO ZEGARA BEDE OGROMNIE WDZIĘCZNY...ROZWIĄZANIE ZAGADKI TO NIE SŁOWA ... ALE FAKTY ..ZDJĘCIA...OPISY ...RECENZJEZ NIECIERPLIWOSCIĄ CZEKAM NA CHOCBY COKOLWIEK W FOTKACH.DOKUMENTACH A NIE SŁOWACH.....MAM ZBYT DUZO LAT I 30 LAT ZBIERAM ZEGARKI NARĘCZNE I SAM WIEM JAK MOZNA POPEŁNIC GAFĘPOZD WSZYSTKICH

post-48316-0-33855800-1477515452_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego kolega na nas krzyczy i nie czyta ze zrozumieniem...? Kiedyś, kiedyś wyrzucano, nie teraz, bo teraz już nie ma gdyż je kiedyś wyrzucono... :)

 

On miał udawać coś takiego:

 

s-l1600.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego kolega na nas krzyczy i nie czyta ze zrozumieniem...? Kiedyś, kiedyś wyrzucano, nie teraz, bo teraz już nie ma gdyż je kiedyś wyrzucono... :)

PYTAŁEM TYLKO GRZECZNIE..A SKORO BRAK ODPOWIEDZI ....TAKICH O KTÓRE PROSIŁEM ...DRUGI TAKI SAM...ZDJĘCIA FOTKI.ITP...TO WSZYSTKIM TYM KTÓRZY DO TEJ PORY POSWIĘCILI SWÓJ CZAS DZIEKUJE

OSTATNIE PYTANIE

JEZELI TO TAKI ZŁOM I SMIEĆ ...TO ALBO WYPRODUKOWANY BYŁ JEDEN...ALBO ....KTOS NIE MA RACJI....CHYLE CZOŁA ZAPEWNE TO JA....I ROZUMIEM ZE PODOBNEGO NIKT Z KOLEGÓW MI NIE JEST W STANIE POKAZAĆ

DZIEKUJE I CHYBA TO WSZYSTKO.....POZD I DZIEKUJE ZA ZAJĘCIE CZASU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryka zajmowała się produkcją tanich wyrobów, głównie budzików na rynek południowoamerykański, indyjski itp. To też jest do granic technologicznych możliwości tani werk, zamontowany w taniej (aczkolwiek ładnej) obudowie. Mała jest szansa na spotkanie identycznego, bo miały werki kiepskiej jakości i nietrwałe obudowy. Nie ma ich na tej samej zasadzie, na której rzadkością są obecnie na ulicach Fiaty 126P. Rdza je zeżarła, mechanika się rozleciała. Szlag je trafił.

 

Zaś budynek fabryki, zamkniętej w 1968 roku, ocalał.

post-6402-0-67966900-1477516999_thumb.jpg

post-6402-0-95082500-1477516813_thumb.jpeg

post-6402-0-23292800-1477516859_thumb.jpg

post-6402-0-57092000-1477516832_thumb.jpg

 

 

http://forumamontres.forumactif.com/t187445p600-un-post-qui-reference-les-montres-de-brocante-tome-iii

 

 

Na koniec kolejny unikat z tej firmy. Niewykluczone, że też ocalał tylko ten jeden.

post-6402-0-93768600-1477519260_thumb.jpgpost-6402-0-61681700-1477519273_thumb.jpg

 

 

 

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie, mi to wygląda na zwykłą prowokację albo zaburzenia psychiczne u autora tematu, bez urazy.

 

Ja rozumiem, że ktoś się nie zna i chce poznać odpowiedź, ale jak można do każdego rzucać się z nożem do gardła i sugerować, że gówno zna się na ten temat? Do kompletu przedstawię swoją opinię:

 

Zegar tak jak koledzy napisali początek XX wieku, obudowa wykonana z cynkalu, do tego bardzo brzydki (tzn. mało detaliczny, szczegółowy) odlew. Mechanizm najprostszy i najtańszy jaki można było montować w tego typu zegarach z tego okresu. Nijak ma się do francuskich produkcji z XIX wieku, bo właśnie takie zegary miał ten Twój imitować. Zegar przeznaczony niegdyś dla biedniejszego społeczeństwa, dzisiaj dla początkujących kolekcjonerów. Wiem, że nie rozmawiamy na forum o pieniądzach, ale autor sądzi że ma prawdziwe unikalne dzieło sztuki, tak więc postanowiłem zahaczyć i o ten wątek. Na giełdach staroci pełno takich zegarów, a ich wartość nie przekracza 300 zł, gdzie prawdziwe kominkowe, francuskie zegary z XIX wieku w podobnej formie warte są w granicach tysiąca złotych.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek zagadka nadal nie została rozwiązana :P ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mgła, mgła, (...).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom dyskusji rzeczywiście spada i spadać będzie.. Ogólnie światowa tendencja. Jedyne pocieszenie,że dzieje się tak w każdej dziedzinie. Pozdrawiam cierpliwych kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryka zajmowała się produkcją tanich wyrobów, głównie budzików na rynek południowoamerykański, indyjski itp. To też jest do granic technologicznych możliwości tani werk, zamontowany w taniej (aczkolwiek ładnej) obudowie. Mała jest szansa na spotkanie identycznego, bo miały werki kiepskiej jakości i nietrwałe obudowy. Nie ma ich na tej samej zasadzie, na której rzadkością są obecnie na ulicach Fiaty 126P. Rdza je zeżarła, mechanika się rozleciała. Szlag je trafił.

 

Zaś budynek fabryki, zamkniętej w 1968 roku, ocalał.

attachicon.gifmanufa12.jpg

attachicon.gif1447873080_manufacture_dhorlogerie_de_Bethune_reveil_horloge_1909.jpeg

attachicon.gifmanufa10.jpg

attachicon.gif447_001.jpg

 

 

http://forumamontres.forumactif.com/t187445p600-un-post-qui-reference-les-montres-de-brocante-tome-iii

 

 

Na koniec kolejny unikat z tej firmy. Niewykluczone, że też ocalał tylko ten jeden.

attachicon.gifart deco 1.jpgattachicon.gifart deco 2.jpg

Dziękuje Koledze za konkretna odpowiedz , jesten zadowolony.

dla mnie osobiście istotą kolekcjonerstwa jest fakt że posiada sie rzecz unikatową, niespotykana a moze nawet jedyną na swiecie.

a że nie jest ze złota czy srebra nie ma znaczenia.

zbierajac zegarki naręczne wielokrotnie dałem szanse tym zniszczonym, zepsutym, "śmietnikowy" jak nazwał to jeden z Kolegów na drugie zycie. zostały odremontowane i teraz znowu bije im serce.

Podobnie zrobiłem z tym zegarem. cieszy moje oko i w jego mechanizmach znowu "krąży krew".Jest w stanie idealnym.

Moze jestem głupcem , niedouczonym frajerem, ale takie włąśnie rzeczy mnie interesują. Zegar który ocalał i jest w takim stanie ma dla mnie o wiele większa wartośc sentymentalna , historyczna a nawet finansowa niz setki innych takich samych chocby ze złota .

Pozdrawiam raz jeszcze .Dalej bede szukał takich "złomów śmietnikowych" i przywracał im drugą młodość.

Dla mnie to własnie jest najpiekniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.