Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jacus

Zegarmistrz godny polecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję temat "Zegarmistrz godny polecenia" a w nim wpisywalibyśmy sprawdzonych zegarmistrzów u których byliśmy i jesteśmy zadowoleni z ich usług.

 

Myślę, że ten temat może się okazać bardzo przydatny dla wszystkich Klubowiczów.

 

Zdaję sobie sprawę, że pytanie o zegrmistrza w danym mieście xxx przewijało się na forum - ale tutaj każdy wpisywałby swoje pozytywane doświadczenia z miejsca swojego zamieszkania i może okazałoby się że z miasta x nie koniecznie musimy jechać np. do Krakowa żeby zrobić przegląd naszego ulubieńca.

 

Natomiast nie chciałbym aby pisać o negatywnych doświadczeniach żeby z góry nikogo nie dyskryminować ponieważ mógł to być jednostkowy incydent.

 

Jeżeli temat był już proszę umieścić go tam gdzie jego miejsce - kosz


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszków (miasto powiatowe 30 - 35 km od Częstochowy):

 

ŻAK KRZYSZTOF (Firma Żakpol) ul. Kościuszki 27 u

 

Częstochowa:

 

JANAS MAREK al. Pokoju 2

 

Obaj zegamistrzowie jak najbardziej godni polecenia. Jestem w 100% zadowolony z ich usług.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że ktoś miał pozytywne doświadczenia bo przyznam, że byłem już bliski załamania, że prawdziwi zegramistrzowie wyginęli :wink:


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

To ja bardzo uprzejmie proszę :) o podanie namiarów na dobrego i uczciwego (a miło by było gdyby był w miarę niedrogi) zegarmistrza w Warszawie lub bliskiej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

Proszę bardzo - Józef i Helena Krawczyk, Zielonka pod W-wą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracia Głowaccy na ulicy Złotej :wink:


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
To ja bardzo uprzejmie proszę :) o podanie namiarów na dobrego i uczciwego (a miło by było gdyby był w miarę niedrogi) zegarmistrza w Warszawie lub bliskiej okolicy.

 

No koledzy wstyd.

Mirosław Rawiński, W-wa Nowogrodzka 16 :)

Po regulacji u Niego moja Adriatica chodzi jak kwarc. Oczywiście tak dokładnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznan.

 

Serwis Zegarkow Szwajcarskich - Jacek Skąpski

Ul. 28 Czerwca 1956 nr 123

 

Tel +61 8334550

 

Naprawial Roamera mojego staruszka. Udalo sie. Odchylki dobowe rzedu 2s, na robote jest rok gwarancji. Sympatyczna obsluga, mi zegarki reguluja za "dziekuje".


Seiko SNM011

...w codziennej pogoni za dokładnością, w powietrzu, na lądzie, po wodą.

 

PMy nie dochodza (czasem), kontakt via email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Run Małgorzata. Usługi zegarmistrzowskie

tel. 0 503 01 07 15

 

21-040 Świdnik,ul. Kardynała Wyszyńskiego 14

 

Firma rodzinna, latwiejsze rzeczy Pani, bardziej zaawansowane Mąż. Czyli jak to zwykle w zyciu :)

Kilka bardzo dobrych doswiadczen, lacznie z dzisiajszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

Dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Kraków

 

p. Piotr Kowal

ul Basztowa, kolo Lot-u.

 

Bardzo dobre usługi i przystepna cena.

Szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz Władysław Stokowski ul. Marszałkowska 140

00-061 Warszawa

tel: 0 505 995 284

czynne:

pon-pt 11:00 - 19:00

sobota 11:00 - 14:00

 

Bardzo mily czlowiek, a przede wszystkim solidny. Mozna u niego dostac paski marki K.Reda.


...Dominic

_________________

Tempus Fugit jak jasna cholera!

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraków

 

p. Piotr Kowal

ul Basztowa, kolo Lot-u.

 

Bardzo dobre usługi i przystępna cena.

Szczerze polecam.

 

Dokładnie Basztowa 17 w bramie (ta sam kamienica co IV Prywatne LO)

 

Również go polecam :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sosnowiec:

 

ul. Targowa - 5/5.

Gosciu wszystko robi tak jak powinien, a robi to od 15 czy 25 lat. Widac ze juz ma swoje lata, ale jednak fachowosc tez ma. Jak pogadalismy to jeszcze wsadzil Bałtyka na "EKG" i wyszlo jak naprawil zegarmistrz z tychow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sosnowiec:

 

ul. Targowa - 5/5.

Gosciu wszystko robi tak jak powinien, a robi to od 15 czy 25 lat. Widac ze juz ma swoje lata, ale jednak fachowosc tez ma.

 

To co mają powiedzieć moi zegarmistrzowie?

Jeden siedzi w zawodzie prawie 30 lat, drugi ponad 30 lat i obaj staro nie wyglądją i co najważniejsze czują się młodo i mają chęć i zapał do dlaszej pracy z zegarkami, a ponadto są mistrzami w swoim fachu, z usług obu jestem w 100% zadowolony :P

(ich nazwiska i adresy są wyżej - drugi post w tym temacie)


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Gniezno ul.Lecha (budynek PZ-MOT) .Zegarmistrz z dawnego Jubilera.Swietny fachman.

1) specjalista od Glashutte

2) specjalizacja -szwajcarskie werki bo w koncu w nich zwykle grzebał

3) stara sie naprawic kazdy zegarek nie mowiac ze sie nie opłaca bo za tani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

E tam, bajki opowiadacie i tyle. Ciekawe ilu zegarmistrzów, których tutaj polecacie byłoby w stanie wykonać naprawę albo chociaż konserwację skomplikowanego mechanizmu Jaeger-LeCoultre czy Audemars Piguet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11
E tam, bajki opowiadacie i tyle. Ciekawe ilu zegarmistrzów, których tutaj polecacie byłoby w stanie wykonać naprawę albo chociaż konserwację skomplikowanego mechanizmu Jaeger-LeCoultre czy Audemars Piguet.

 

A Ty później masz pretensje do ludzi, że traktują cię tak jak traktują.

Życzę zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
A Ty później masz pretensje do ludzi, że traktują cię tak jak traktują.

Życzę zdrowia.

 

Ludzie, którzy znają mnie osobiście, odbierają mnie bardzo dobrze - nie mam z tym problemów. Natomiast faktem jest, że na tym Forum (jak na żadnym) miewam nie najlepsze relacje. Dlatego piszę coraz mniej. I ja życzę Tobie zdrowia.

 

Poza tym, od kiedy nie można na tym Forum wyrażać wątpliwości :?:. Wiem o czym piszę i uważam, że zegarmistrzów NAPRAWDĘ znających się na rzeczy można w Polsce policzyć na palcach jednej ręki. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ilu zegarmistrzów, których tutaj polecacie byłoby w stanie wykonać naprawę albo chociaż konserwację skomplikowanego mechanizmu Jaeger-LeCoultre czy Audemars Piguet.

 

A Ty później masz pretensje do ludzi

 

Chłopaki, a może po prostu obok polecenia dla konkretnego zegarmistrza, pisać jeszcze, co konkretnie zrobił i dlaczego go polecamy? Nie każdy musi umieć wszystko, a to, że ktoś nie miał w ręku Patka, nie musi oznaczać, że konserwacji prostego Ruska nie zrobi z największą starannością.

 

Mariuszu, masz absolutną rację (popartą doświadczeniem) że wielu "fachowców" w naszym kraju albo nie ma dostatecznej wiedzy, albo nie wykazuje się dbałością i starannością tak przecież konieczną w tej branży. Ale odrzucanie a priori wszystkich pozytywnych wypowiedzi brzmi jednak arogancko i nie miej pretensji do Pawła za zwrócenie na to uwagi. Po to jest ten temat, żeby dzielić się POZYTYWNYMI doświadczeniami, a nawet jeśli negatywnymi, to nie uogólniajmy, bo możemy kogoś skrzywdzić.

 

Dlatego obok opinii o zegarmistrzu proponuję pisać za co.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11
Ludzie, którzy znają mnie osobiście, odbierają mnie bardzo dobrze - nie mam z tym problemów. Natomiast faktem jest, że na tym Forum (jak na żadnym) miewam nie najlepsze relacje. Dlatego piszę coraz mniej. I ja życzę Tobie zdrowia.

 

Mariusz

Nie neguję tego że osobiście możesz być "równym gościem" i dać się lubić.

Uważam że Masz w miarę duży zasób wiedzy "zegarkowej". Cóż z tego.

Przypominasz mi na forum smerfa Ważniaka. I z tego co widzę reakcja na Twoją osobę jest bardzo podobna jak na niego.

Nie chodzi o to żebyś pisał coraz mniej, tylko inaczej.

 

 

Poza tym, od kiedy nie można na tym Forum wyrażać wątpliwości :?:. Wiem o czym piszę i uważam, że zegarmistrzów NAPRAWDĘ znających się na rzeczy można w Polsce policzyć na palcach jednej ręki. Tyle.

 

 

Można. Tylko że ja osobiście odebrałem to jako pogardę w stosunku do naszych zegarmistrzów.

Faktem jest że nie ma u nas "prawdziwych" zegarmistrzów, a jeżeli są to można ich policzyć na palcach jednej ręki.

Z drugiej jednak strony, powiedz mi gdzie mieli się nauczyć naprawy zegarków o skomplikowanych mechanizmach.

Przez cały czas trwania komuny uczyli się i naprawiali głównie ruskie zegarki. Sporadycznie trafiały do nich szwajcary. Tyle że były to proste modele. Niestety takie to były czasy, kiedy Delbana czy Atlantic był luksusem a prosta Omega rzucała na kolana.

Później przyszedł okres kwarców, i ich praca polegała głównie na wymianie baterii i pasków.

Przykro mi ale, obecny stan naszego zegarmistrzostwa jest wynikiem historii, i jej następstw.

Odradzanie się tej sztuki jest bardzo powolne. Być może uległoby przyspieszeniu gdyby nasze społeczeństwo kupowało więcej zegarków mechanicznych. Niestety tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Structural,

może faktycznie powinienem wykazać się dyplomacją w swojej wypowiedzi jednak zdania nie zmieniam, że wysokiej klasy zegarmistrzów u nas niestety brakuje. W zakresie naprawy mechanizmów mógłbym polecić serwis OdCzasu DoCzasu (Złote Tarasy) i Pracownię Czasu (Warszawa, Bracka). Jeżeli chodzi o odnawianie koperty, to nie spotkałem się jeszcze w Polsce z dobrze wykonaną tego typu usługą jeżeli trzeba było satynować powierzchnię. Z samym polerowaniem na połysk nie ma już takich problemów.

 

Tylko że ja osobiście odebrałem to jako pogardę w stosunku do naszych zegarmistrzów.

Faktem jest że nie ma u nas "prawdziwych" zegarmistrzów, a jeżeli są to można ich policzyć na palcach jednej ręki.

Z drugiej jednak strony, powiedz mi gdzie mieli się nauczyć naprawy zegarków o skomplikowanych mechanizmach.

Przez cały czas trwania komuny uczyli się i naprawiali głównie ruskie zegarki. Sporadycznie trafiały do nich szwajcary. Tyle że były to proste modele. Niestety takie to były czasy, kiedy Delbana czy Atlantic był luksusem a prosta Omega rzucała na kolana.

 

Co mam powiedzieć. Nikim nie gardzę, ale jeżeli już polecamy na Forum zegarmistrza, to powinna to być osoba na tyle kompetentna, że jak dostanie walnięty kalendarz w Da Vinci, to będzie wiedziała jak się do tematu zabrać. No ale jak słyszy się, że któryś zegarmistrz wpadł na pomysły rozwiercania koperty w zegarku firmy Zenith (bo coś mu tam nie pasowało), to naprawdę ręce opadają. Co do zdobywania zegarmistrzowskiej wiedzy za czasów komuny, to trudno jest mi się na ten temat wypowiadać, bo ja tych czasów po prostu nie pamiętam. Jak był w Polsce wprowadzany stan wojenny (1981 rok), to miałem wtedy 4 lata.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie o to nam chodzi żeby znaleźć zegarmistrza który poradzi sobie z wiecznym kalendarzem (ale jeżeli taki jest to dawajcie tu go :P )

 

Nie każdy ma VC, JLC czy IWC DaVinci dla mnie jak i zapewne dla większości kolegów ważne jest żeby zegarmistrz z sercem podszedł do Nazszego Zegarka, bez względu czy to będzie rusek, japończyk czy szwajcar.

A sukces jak poradzi sobie z ETĄ 2892 -A2 z modułem DD, Valjoux 7751


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baum & Baum

Gdańsk, ul. Waryńskiego 40, tel. 058 3419882

 

Dorabiał mi szkła do kilku zegarków.

Naprawiał mi tarcze (ubytki tła)

kilkanasci regulacji.

Nigdy nie wracałem na poprawkę.

 

Jak nie było to opłacalne , czy sensu to mówił od razu.

Nigdy nie powiedział, ze coś jest za tanie itp.

 

Prowadzi to ojciec z synem. Bardzo stary zegarmistrz.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11
Uważam, że nie o to nam chodzi żeby znaleźć zegarmistrza który poradzi sobie z wiecznym kalendarzem (ale jeżeli taki jest to dawajcie tu go :P )

 

Nie każdy ma VC, JLC czy IWC DaVinci dla mnie jak i zapewne dla większości kolegów ważne jest żeby zegarmistrz z sercem podszedł do Nazszego Zegarka, bez względu czy to będzie rusek, japończyk czy szwajcar.

A sukces jak poradzi sobie z ETĄ 2892 -A2 z modułem DD, Valjoux 7751

 

No i o to mi chodziło. Dzięki Jacku że wyraziłeś to szybciej niż ja.

Oszczędziłeś mi pisania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.