Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lordpinki

KWESTIA CZASU - NOWY SERWIS ZEGARKOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Bravo! Co do oleju którego nie znasz nazwy, pierwsza linijka - to produkt chiński, druga linijka olej do zegarów, jak podeślesz zdjęcie w lepszej rozdzielczości to dojdziemy  co te krzaki piszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa superowa :) mogę wspomóc skromnym dorobkiem w stylu jtz :) dzisiaj doszła kolejna naprawa wostoka 2414 gdy sekunda działa natomiast godzinowa i minutowa już nie :)

 

Byłoby super! Zdaję sobie sprawę, że porady to wartościowa i unikalna treść, której próżno szukać na innych serwisach. Od początku miał to być wyróżnik! :-) Zdzwonimy się kolego zegarniku!

Bravo! Co do oleju którego nie znasz nazwy, pierwsza linijka - to produkt chiński, druga linijka olej do zegarów, jak podeślesz zdjęcie w lepszej rozdzielczości to dojdziemy  co te krzaki piszą :)

 

Dzięki! Szacun za tłumaczenie :-)))) Coś takiego znalazłem: -font-b-Watch-b-font-tools-colck-font-b-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa i świetna nazwa! Chętnie będę zaglądał.

 

dzisiaj doszła kolejna naprawa wostoka 2414 gdy sekunda działa natomiast godzinowa i minutowa już nie :)

 

Mam ten problem w Slavie - cóż to jest?
Przy otwieraniu zegarka wypadł ukruszony fragmencik mechanizmu i trochę nie mogę zlokalizować tego ubytku...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa i świetna nazwa! Chętnie będę zaglądał.

 

 

Mam ten problem w Slavie - cóż to jest?

Przy otwieraniu zegarka wypadł ukruszony fragmencik mechanizmu i trochę nie mogę zlokalizować tego ubytku...

 

standard w sławach. Jeśli chcesz zobaczyć graficznie to w dziale technicznym jest mój opis jak to naprawić. ćwiertnik wyskoczył z przekładni na której jest osadzony lub połamał się. Naprawa polega na demontażu tarczy, wskazówek, kalendarza. i dopiero wtedy widać co jest nie tak.

co do serwisu Twojego to brakuje np: wizualizacji jak zwolnić sprężynę. Nie każdy zaczynający będzie od razu wiedział co jak zrobić. Jakiś filmik instruktażowy czy coś :) nie ma też info jak wyjąć wałek z koronką, że trzeba tiret lekko docisnąć lub przy starszych werkach śrubkę odkręcić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz opis tego co jest na buteleczce, jedziemy od góry;

 

w kółku nazwa firmy "dżonchua"

niżej powtórzona nazwa firmy +zrobiono w Chinach

duże krzaki olej do zegarków

poniżej pojemność 30ml

4 linijka wartości fizykochemiczne: tu ewentualnie spece od olejów mogą poprawić nazewnictwo branżowe

lepkość przy 50stopniach

zawartość chyba wodorotlenku KOH 3mg

lotność nie więcej niż 3%

rozproszenie/rozchodzenie się oleju w ciągu 24 godzin w normalnej temp nie więcej niż 10%

tężenie oleju przy -30

ostatnia linijka , spełnia jakieś tam standardy/normy

 

na żółtym tle napis firma z Szanghaju producent wyrobów olejowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz opis tego co jest na buteleczce, jedziemy od góry;

 

w kółku nazwa firmy "dżonchua"

niżej powtórzona nazwa firmy +zrobiono w Chinach

duże krzaki olej do zegarków

poniżej pojemność 30ml

4 linijka wartości fizykochemiczne: tu ewentualnie spece od olejów mogą poprawić nazewnictwo branżowe

lepkość przy 50stopniach

zawartość chyba wodorotlenku KOH 3mg

lotność nie więcej niż 3%

rozproszenie/rozchodzenie się oleju w ciągu 24 godzin w normalnej temp nie więcej niż 10%

tężenie oleju przy -30

ostatnia linijka , spełnia jakieś tam standardy/normy

 

na żółtym tle napis firma z Szanghaju producent wyrobów olejowych

 

Wielkie dzięki za tłumaczenie. Wartość dodana jest taka, że patrząc na parametry to jest bardzo dobry olej za taką kasę! :-) Gracias!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że 4 lata nauki nie poszło jak "krew w piach" :) i się przydaje na forum zegarkowym. To nie ja tłumaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nową stronę - brawo ten Pan, ambitnie :)

.

 

Myślę że jakieś kompendium wiedzy na temat budowy i zasad działania + do tego czyszczenie i konserwacja mechanizmów w formie fotorelacji albo nawet filmiku - takich artykułów mi brakuje na tego typu stronach.

 

Życzę powodzenia w redagowaniu kolejnych, ciekawych artykułów i nieustannego rozwijania strony.

 

Ed

Wątek trochę od strony www do chińskiego oleju uciekł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja naprowadzę wątek na właściwe tory - super pomysł! Zwłaszcza ten dział z samodzielnymi naprawami i konserwacjami. Fajnie byłoby jeszcze dorzucic tam podstawy typu otwieranie różnych rodzaji dekli, tirety i wyciąganie wałka, zmiana brans jak są niekiedy te durne maskownice utrudniające wszystko, wymiana samodzielna koronki. Dzięki temu nie narobiłbym w przeszłości X szkód ucząc się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja naprowadzę wątek na właściwe tory - super pomysł! Zwłaszcza ten dział z samodzielnymi naprawami i konserwacjami. Fajnie byłoby jeszcze dorzucic tam podstawy typu otwieranie różnych rodzaji dekli, tirety i wyciąganie wałka, zmiana brans jak są niekiedy te durne maskownice utrudniające wszystko, wymiana samodzielna koronki. Dzięki temu nie narobiłbym w przeszłości X szkód ucząc się :)

ale ktoś w przeszłości popełnił te błędy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja naprowadzę wątek na właściwe tory - super pomysł! Zwłaszcza ten dział z samodzielnymi naprawami i konserwacjami. Fajnie byłoby jeszcze dorzucic tam podstawy typu otwieranie różnych rodzaji dekli, tirety i wyciąganie wałka, zmiana brans jak są niekiedy te durne maskownice utrudniające wszystko, wymiana samodzielna koronki. Dzięki temu nie narobiłbym w przeszłości X szkód ucząc się :)

Dużo myślałem o tym, nawet dzisiaj z kolegą Sebolskim odbyliśmy dłuższą rozmowę... Bez filmów nie da rady tego dobrze wytłumaczyć. Pomyślę o kanale na YT i spróbuję to zintegrować z artykułami na stronie. Małymi kroczkami do przodu... :-)

Jeżeli chodzi o nową stronę - brawo ten Pan, ambitnie :)

.

 

Myślę że jakieś kompendium wiedzy na temat budowy i zasad działania + do tego czyszczenie i konserwacja mechanizmów w formie fotorelacji albo nawet filmiku - takich artykułów mi brakuje na tego typu stronach.

 

Życzę powodzenia w redagowaniu kolejnych, ciekawych artykułów i nieustannego rozwijania strony.

 

Ed

Wątek trochę od strony www do chińskiego oleju uciekł.

 

Listę artykułów obowiązkowych dla serwisu mam gotową. Będzie o narzędziach prostych i pro, zasadach działania, komplikacjach, sporo technicznych tematów. Co do filmów to muszę to technicznie ogarnąć... najwyżej puszczę tutaj próbkę i ocenicie, czy ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne popełnił każdy nowy adept zegarkowy ;) jak to mówią, nauka nie poszła w las i teraz jakieś podstawowe rzeczy ogarne sam. Ale np takiego rozebrania zegarka na częsci i wyczyszczenia w życiu bym się jeszcze nie podjął. Tekst z instruktażem, mimo że fajny i ciekawy, wciąż jest jak dla mnie za mało łopatologiczny i potrzebowałbym zdjęć krop po kroku albo najlepiej filmiku. I to jest wlaśnie ta super nisza! Nigdzie w necie nie mogłem znaleźć zaawansowanych instrukcji prócz filmiku jak wyciągnąć koronkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne popełnił każdy nowy adept zegarkowy ;) jak to mówią, nauka nie poszła w las i teraz jakieś podstawowe rzeczy ogarne sam. Ale np takiego rozebrania zegarka na częsci i wyczyszczenia w życiu bym się jeszcze nie podjął. Tekst z instruktażem, mimo że fajny i ciekawy, wciąż jest jak dla mnie za mało łopatologiczny i potrzebowałbym zdjęć krop po kroku albo najlepiej filmiku. I to jest wlaśnie ta super nisza! Nigdzie w necie nie mogłem znaleźć zaawansowanych instrukcji prócz filmiku jak wyciągnąć koronkę :)

A tam, dalbys rade:) tez tak sobie mówiłem :) wpisz na tubie poljot dissasembly a pozniej assembly i zobaczysz filmiki goscia. Zacznij od molni 3602. Ja zaczynalem w ten sposob. Duze czesci. I tak jakos poszlo, zostalo i nie chce sie odczepic;)

 

wypassortowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, dalbys rade:) tez tak sobie mówiłem :) wpisz na tubie poljot dissasembly a pozniej assembly i zobaczysz filmiki goscia. Zacznij od molni 3602. Ja zaczynalem w ten sposob. Duze czesci. I tak jakos poszlo, zostalo i nie chce sie odczepic;)

 

wypassortowane z tapatalka

 

@Sebolski dobrze gada! Ten gość  (Ratfaced Git) jest bardzo fajny, robi trochę błędów, ale i tak to wielka dawka wiedzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy zegarnicy! Uruchomiłem wersję beta nowego serwisu o tematyce zegarkowej: http://kwestiaczasu.pl/

To dopiero początki, ale obiecuję systematyczność :-)

 

PS Jeśli ktoś chciałby pomóc w jego tworzeniu byłoby super!

 

Super strona - bardzo fajnie się czyta :)

Jeśli będzie taka potrzeba, to oczywiście mogę wspomóc Cię swoją skromną wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super strona - bardzo fajnie się czyta :)

Jeśli będzie taka potrzeba, to oczywiście mogę wspomóc Cię swoją skromną wiedzą.

Super. Odezwę się na priv.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard w sławach. Jeśli chcesz zobaczyć graficznie to w dziale technicznym jest mój opis jak to naprawić. ćwiertnik wyskoczył z przekładni na której jest osadzony lub połamał się. Naprawa polega na demontażu tarczy, wskazówek, kalendarza. i dopiero wtedy widać co jest nie tak.

 

 

Dzięki za informację! Poszukam Twojego poradnika. Muszę nabyć bardziej profesjonalny sprzęt, bo te moje śrubokręciki...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebolski dobrze gada! Ten gość (Ratfaced Git) jest bardzo fajny, robi trochę błędów, ale i tak to wielka dawka wiedzy!

Nooo, to jakbyś zrobił coś takiego-łopatologicznego na przykładzie kilku popularnych, radzieckich mechów, to bym Cię na rękach nosił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wystarczające, tylko jakieś lepsze światło dać i do instruktażu super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna strona. Dużo pracy w nią włożyłeś. Jeśli dojdą jeszcze filmy instruktażowe to bajka - lubię takie oglądać i podglądać jak inni to robią - dzięki takim filmom jestem w stanie dziś samodzielnie amatorsko wyczyścić zegarek. Wielkie brawa dla Ciebie.

 

Edit: Film w super jakości - to wystarczy do kręcenia instruktaży.


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna strona. Dużo pracy w nią włożyłeś. Jeśli dojdą jeszcze filmy instruktażowe to bajka - lubię takie oglądać i podglądać jak inni to robią - dzięki takim filmom jestem w stanie dziś samodzielnie amatorsko wyczyścić zegarek. Wielkie brawa dla Ciebie.

 

Edit: Film w super jakości - to wystarczy do kręcenia instruktaży.

 

Dziękuję - pracy na start było sporo. Tym bardziej, że wszystko robiłem sam. Szczerze przyznam, że z filmami mam pewien problem... Co innego napisać o tym, a co innego pokazać prawie "live". Nie jestem zawodowcem i wiem, że część rzeczy robię pewnie niezgodnie ze sztuką i czasem np. muszę się zatrzymać, albo cofnąć z czymś. No zobaczymy. Może się odważę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to możesz nawet nie tyle film robić jeden, tylko podzielić całość na kilka krótkich sesji lub nawet porobić gify - nie obciążą znacznie strony i nie będzie konieczności odpalania filmików, bo same ruszą. Wplecione w tekst powinno całkiem nieźle wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez zibi2008
      Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.
      Chcialbym sluzyc pomoca oraz otrzymywac pomoc oraz rady.
      Mysle ze naucze sie czegos nowego.
       
      Pozdrawiam I zycze milego wieczoru.
      Tomasz.

    • Przez stanley_zeg
      Witam
      Mam do zaoferownia zegary produkcji niemieckiej z lat 1938-56 oraz nowe zegarki firm Timex,Casio, Adriatica i inne.Wszelkie informacje o mnie na stronie internetowej :www.zegarybrzozow.wp.pl
      Pozdrawiam miłośników klubu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.