Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotr.a

Dobra jakościowo i młoda marka w świecie zegarków. Oxymoron?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy znana jest wam młoda firma która weszła na rynek zegarków, powiedzmy w XXI wieku, i zrobiła to z powodzeniem, oferując dobry jakościowo towar? Czy to możliwe? 

W innych dziedzinach zarezerwowanych dla stałych graczy na rynku co jakiś czas pojawiają się jednak perełki, które rynku może nie podbijają ale gdzieś tam w dolnych częściach statystyk potrafią się rozepchać.

Przykładem są Tesla w świecie motoryzacji, Japońska whisky w świecie setek lat tradycji złotego trunku, czy chociażby nasza rodzima 4F w sportowym światku dawno podzielonego już rynku pomiędzy dużymi misiami. Pewnie znacie wiele więcej przykładów ?

Tak mnie dzisiaj naszło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, dobry przykład.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisell pasowałby mi do tego stwierdzenia 

 

 

 

W innych dziedzinach zarezerwowanych dla stałych graczy na rynku co jakiś czas pojawiają się jednak perełki, które rynku może nie podbijają ale gdzieś tam w dolnych częściach statystyk potrafią się rozepchać.

 

A na poważnie to na szybko nic mi do głowy nie przychodzi - powyższy to żart oczywiście  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poważnie to jest masa marek z górnej półki, ale najtrudniej jest na dole - tutaj wskazalbym Vostok Europe.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie XXI wiek ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

christopher ward? wydaje mi się że przekroczyli już znacznie poziom mikro-brandu, ciężko złe recenzje czy opinie o nich znaleźć, może się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a nasze rodzime ? Chyba kryteria spełniają? :huh:    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom microbrandu na pewno przekroczył deep blue.

I ostatnio (powiedzmy, że od 2 lat) mają naprawdę dobrze zrobione zegarki za niewielką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czy znana jest wam młoda firma która weszła na rynek zegarków, powiedzmy w XXI wieku, i zrobiła to z powodzeniem, oferując dobry jakościowo towar?

 

 Laurent Ferrier, piękne zegarki i nietuzinkowe mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To prawda , tylko czy pytamy o sukces zegarmistrzowski ,którym LF bezapelacyjnie jest czy o komercyjny tzn finansowy ? :)

Słuszna uwaga :). Ja skoncentrowałem się na zegarmistrzostwie. Trzeba by mieć wgląd do danych księgowych żeby merytorycznie ocenić finanse firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odebrałem w sensie sukcesu komercyjnego w rozumieniu powszechności sprzedaży i stałości oferty, LF ze sprzętem po 40-60k$ nigdy tego nie osiągnie, zupełnie nie komentując zegarmistrzostwa ani przychodów firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że założona w 2001 - Steinhart kwalifikuje się tu idealnie wg mnie. ;)

Jeżeli chodzi o wybitne jakościowo divery, które w tej chwili są już znane na rynku, to również Helson, Aramar, Prometheus, Borealis i Armida też by wpadły w kryteria.

Są to jednak firmy, które nic nie wniosły do zegarmistrzostwa - korzystają albo z werków ETA, albo Seiko (najczęściej odpowiednio 2824-2 lub NH35). Niemniej jakość pozostałych komponentów i kontrola jakości są generalnie na dobrym poziomie.

Z bardziej ekskluzywnych i innowacyjnych to już wcześniej wspomniany Frederique Constant tylko przychodzi mi do głowy (chociaż, bądźmy precyzyjni - 2000 to jeszcze nie XXI wiek ;) , więc de facto się nie kwalifikuje :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie XXI wiek, ale z młodych marek które odniosły sukces to najlepszym dla mnie przykładem jest Hublot (złożony w 1980 r.) 
Możemy tutaj mówić zarówno o sukcesie komercyjnym jaki i zegarmistrzowskim. 

 

Kolejny chociaż bardziej niszowy przykład to Richard Mille (założony w 1999 r.)

 

Obie firmy chociaż nie należą do najpopularniejszych moim zdaniem trwale zaznaczyły swoją obecność. 

 

Myślę, że jeszcze warto wspomnieć Linde Werdelin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stosunkowo młodych firm można jeszcze wymienić - Franck Muller (1983), Harry Winston (1989), Roger Dubuis (1995), Urwerk (1997) czy Parmigiani (1996)...


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, lata 80.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balticus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w końcówce XX w. to ja dorzucę manufakturę Graham. Firma z 1998 a jakość i materiały powalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.