Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mirek 1969

Nowy Sinn U1

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Sinn U1.Podoba się bo mnie tak.

 

i co? jaki tor postępowania? będzie zakup?  :D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co? jaki tor postępowania? będzie zakup?  :D

he he nie tak prędko ,aczkolwiek zegarek jest w moim guście i to bardzo  same plusy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężki klocek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężki klocek.

Wcale nie.Miałem już U1 i super leżał na łapie i wbrew pozorom i wymiarom 44mm  jest bardzo dobrze wszystko wyprofilowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że źle leży, tylko że to ciężki klocek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho , stary raczej .


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selita rządzi..

Tragedia ...oczywiscie moim zdaniem.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami fajny zegarek,nie tani ,a w środku najprostsze z prostych i to w chińskiej wersji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym eta jest lepsza od sellity? Niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się trzymajcie i kupujcie zegarki na sellitach :) ja nie zrobię tego nigdy, podobnie jak nigdy nie kupię żadnego chińskiego żeby nie wiem jakiej pseudo produkcji był :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa. Każdy robi to, co chce. A nikt jakoś nie udowodnił rzekomej wyższości ety nad selitą. Oba to budżetowce tej samej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym eta jest lepsza od sellity? Niczym.

Generalnie kupowanie zegarków po 20 tys z werkami klasy ety 2824 mija się z sensem.Całe szczęście powoli firmy sięgają po wyższej klasy mechanizmy.Przykładem jest iwc,które powoli zarzuca aplikowanie obcych werków so swoich nietanich zegarków..Breitling też jw swoich chono nie stosuje VJ7750 mimo,że to solidny werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Breitling Etą stoi, IWC też nie lepszy, bo zarówno ETY, jak i Selity pcha do swoich budżetowych modeli aż huczy. Od wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu z wypowiadających się w temacie miało U1?

 

Ja miałem- zegarek bdb, w szczególności za pieniądze, które zapłaciłem, koperta przez 3 lata nie złapała rys, SW 200 chodziła bardzo dokładnie- kilkanaście sekund/ miesiąc. Złego słowa nie napiszę, a naczytałem się wątków, że to zegarek z Chin tylko za grube pieniądze itp, głupoty i tyle.

 

Przeglądałem chrono24 w przedziale 8-15k pln większośc to eta/ sellita, tak że bądź mądry i pisz wiersze o konkretnym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka sinnow ,U2,UX i inne w kopertach utwardzanych.Akurat w U2 miałem etę 2892,UX to kwarc ,a w modelu z koronką po lewej stronie nie mam pojęcia jaki był mechanizm.Świadomość kupujących zegarki jest coraz większa dlatego firmy wprowadzają swoje lub wyprodukowane na ich zlecenie werki.Przykładem jest choćby tudor..

Akurat Breitling Etą stoi, IWC też nie lepszy, bo zarówno ETY, jak i Selity pcha do swoich budżetowych modeli aż huczy. Od wielu lat.

Bidżetowe modele w IWC to kwoty rzędu 25 tys :) Od kilku lat firma aplikuje swoje werki chrono,podobnie jak breitek.Tylko do niewielkich kopert są zmuszeni używać etę lub selitę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off top. Bardzo zaciekawiła mnie Wasza rozmowa dot. budżetowych mechanizmów. Jaki w takim razie mechanizm wg. Was aspiruje do roli najlepszego woła roboczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w zegarku jakiej produkcji. Szwajcary, japończyki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chrono sprawdzony VJ 7750. , w bez chrono Eta 2892 ..Mówimy o dobrej relacji jakość-cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam na limitowanego balticusa na miyocie 9015 wtedy zabiorę głos na temat mechaniki,a potem pomyślę coś o U1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka sinnow ,U2,UX i inne w kopertach utwardzanych.Akurat w U2 miałem etę 2892,UX to kwarc ,a w modelu z koronką po lewej stronie nie mam pojęcia jaki był mechanizm.Świadomość kupujących zegarki jest coraz większa dlatego firmy wprowadzają swoje lub wyprodukowane na ich zlecenie werki.Przykładem jest choćby tudor..

 

Bidżetowe modele w IWC to kwoty rzędu 25 tys :) Od kilku lat firma aplikuje swoje werki chrono,podobnie jak breitek.Tylko do niewielkich kopert są zmuszeni używać etę lub selitę..

Akurat. IWC w Markach, Inżynierach, Portofino wsadzał od zawsze i wsadza Etę, teraz również Selitę. Pilot Chronograf IWC był zawsze na VJ.

Brajtka wszystkie werki od zawsze też były oparte na Etach, w chronografach na VJ. 

Przepraszam za off top. Bardzo zaciekawiła mnie Wasza rozmowa dot. budżetowych mechanizmów. Jaki w takim razie mechanizm wg. Was aspiruje do roli najlepszego woła roboczego?

 

 

Dla mnie dwa: VJ 7750, wół roboczy produkowany od 1974 roku i 2892-A2. Dwa najlepsze mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.