Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kiniol

Rekonstrukcja...

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie udało mi się uruchomić mechanizm Mannhardta spod Torunia. Zrekonstruowałem cały wychwyt, tj zawiesie wahadła, koło wychwytowe oraz palety. Było już niewesoło gdyż myślałem, że polegnę... Ktoś wiele lat temu po prostu zabrał sobie te elementy na pamiątkę...

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

Wreszcie udało mi się uruchomić mechanizm Mannhardta spod Torunia.

A można wiedzieć skąd dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papowo Toruńskie


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest coś w rodzaju grasshoppera?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest wariacja na temat wychwytu Amanta, zwanego też nożycowym. Średnica podziałowa koła wychwytowego wynosi 204 mm. Wahadło sekundowe, czyli częstotliwość drgań 3600, przekładnia i=20, ilość zębów koła wychwytowego 90 sztuk... Kołki wykonałem tak, by można było indywidualnie regulować pochylenie płaszczyzny każdego z nich... Sam nie wierzę, że to hula :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos  takiego? Jak  obliczyłeś  koło ?

post-27388-0-83307400-1478288898.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość zębów koła wychwytowego to czętotliwość drgań regulatora podzielona przez przekładnie raz dwa i gotowe. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Amant_escapement.gif


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka fotorelacja z remontu zegara Mannhardt'a z Papowa Toruńskiego:

 

post-27317-0-87140100-1482063232_thumb.jpg

post-27317-0-47355100-1482063249_thumb.jpg

post-27317-0-24810400-1482063284_thumb.jpg

post-27317-0-30086500-1482063307_thumb.jpg

post-27317-0-25467400-1482063320_thumb.jpg

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie wygląda i do tego jeszcze działa :D naciągi też robiłeś?te wyłączniki krańcowe są bardzo zawodne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąg zrobiłem, włączniki stosuję od lat i jeszcze chodzą... Mam zamontowane termiki z bardzo niskim zakresem, więc jak przeleci to i tak wyłączy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąg zrobiłem, włączniki stosuję od lat i jeszcze chodzą... Mam zamontowane termiki z bardzo niskim zakresem, więc jak przeleci to i tak wyłączy...

Zadam glupie  pytanie,myslales o  zastosowaniu czujnikow  zblizeniowych  indukcyjnych zamiast  krancowek,reaguja  na metale,duza  niezawodnosc,pracowalem z  nimi  kiedys  na linii  produkcyjnej.Sa  bezkontaktowe.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że waga lubi się kołysać, a one potrzebują dość sporej precyzji...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te  czujniki maja  regulacje czulosci,uzywa  sie  ich  wszedzie  w  automatyce  i sterowaniu  procesami  produkcyjnymi..krancowki  nam  wysiadaly  przez  kurz ,oleje itp,indukcyjne  dzialaly   dluzej...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale regulacja czujników indukcyjnych to rząd 3-5mm powyżej to już hazard,więc jak silniki są zabezpieczone dokładnymi termikami to OK nic się nie powinno złego zadziać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



  • Korpus z niklowanego mosiądzu, powierzchnia aktywna z tworzywa sztucznego





IM0045335.png


Rodzina produktów IQL

Wykonania w korpusie prostopadłościennym o dużych rozmiarach do zastosowań w środowisku przemysłowym


  • Wymiary: 80 mm x 80 mm
  • Większe zasięgi: od 50 mm do 60 mm
  • Wykonanie elektryczne: DC 3-/4-przewodowe lub AC/DC 2-przewodowe
  • Stopień ochrony IP 65 lub IP 67
  • Zakres temperatur: od –25 °C do +80 °C
  • Korpus z tworzywa sztucznego
  • Możliwość zaprogramowania funkcji styku normalnie otwartego lub styku normalnie zamkniętego
  • Zasięg ustawiany potencjometrem



Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,oczywiście są o większym zasięgu :) ale mówimy o standardowych i w rozsądnych pieniądzach żeby Krzyśkowi coś zostało z rachunku za remont :D używam ich sporo w sterowaniu i są doskonałą alternatywą wyłączników mechanicznych a jeszcze lepszą są czujniki ultradzwiekowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo to, Panie, wiadomo co się z ultradźwiękowymi czujnikami może porobić na wieży? Przylecą nietoperze i będzie dym ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję takie Lovato wraz ze stycznikami:

przekaznik-termiczny-2-33a-serii-bg-lova


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest wariacja na temat wychwytu Amanta, zwanego też nożycowym. Średnica podziałowa koła wychwytowego wynosi 204 mm. Wahadło sekundowe, czyli częstotliwość drgań 3600, przekładnia i=20, ilość zębów koła wychwytowego 90 sztuk... Kołki wykonałem tak, by można było indywidualnie regulować pochylenie płaszczyzny każdego z nich... Sam nie wierzę, że to hula :P

Gratulacje z racji zrobienia porządnej i mądrej roboty! Przyczepię się tu tylko do często wystepującej pomyłki. Jakoś sie tak utarło że o wahadle o długości około 1 metra mówi sie że jest sekundowe,    ( no bo cyknięcie jest co sekundę!) - nieprawda bo jest dwusekundowe czyli że jeden okres (dwa wychylenia - w tą i z powrotem, [Zegarmistrzostwo cz.6 str. 500])  wahań wynosi dwie sekundy. A że częstotliwość określa się jako ilość okresów w jednostce czasu, więc w tym przypadku (przy b.dobrze wyliczonym kole wychwytowym,) częstotliwość wynosi 1800 okresów na godzinę. (20 x 90 zębów = 1800).

Krzysiu ja wiem że Ty to dobrze wiesz, i tak w pospiechu wyszło, a czepiam się tak "pro publico bono" by zwrócic uwage na czesto wystepujący błąd.

Pozdrawiam! Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A długość zredukowana tego wahadła mierzona z natury ;)  wynosi circa 944 i tyż działa... :rolleyes: Dokładność chodu "na dzień dzisiejszy" uzyskaliśmy +10sek/ 24h...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol! Ja chyba Twojego poziomu w tym wcieleniu nie dam rady osiągnąć! Chylę czoła! Brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.