Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bert69

Kradzież zdjęć Alpiny?

Rekomendowane odpowiedzi

Głupia sprawa!

 

Jakiś czas temu opublikowałem na naszym forum zdjęcie mojej Alpiny. Oprócz tego forum zamieściłem je jeszcze na CW i w grupie na FB.

Dzisiaj ze zdziwieniem stwierdziłem, że Alpina używa go do reklamowania się i swojego fanpage na FB.

 

Czy takie rzeczy bez mojej zgody są legalne?

 

Chodzi o poniższe zdjęcie:

 

051116_alpiner_1_1.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A piszą kto jest autorem zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nielegalne,powinni poprosić o pozwolenie wykorzystania foty do celów komercyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie aż tak , ale czy pod zdjęciem nie powinno być napisane

"Zdjęcie stanowi wartość prywatna i wszelakie rozpowszechnianie używanie bez zgody właściciela jest zabronione etc"

Myśle ze wtedy byłbyś kryty. Z drugiej strony miło ze docenili twoja twórczość :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„W przypadku treści objętych prawem własności intelektualnej, takich jak zdjęcia i filmy, użytkownik przyznaje nam poniższe uprawnienia zgodnie z wprowadzonymi przez siebie ustawieniami prywatności i ustawieniami aplikacji: użytkownik przyznaje nam niewyłączną, zbywalną, obejmującą prawo do udzielania sublicencji, bezpłatną, światową licencję zezwalającą na wykorzystanie wszelkich treści objętych prawem własności intelektualnej publikowanych przez niego w ramach serwisu Facebook lub w związku z nim.

 

Jeśli rozumiem ten zapis o przyznaniu sublicencji to wygląda na to, że mogli uzyskać zgodę od serwisu. Ale możliwe, że nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Proszę o dokładną informację, co i jak dokładnie. Ja prowadzę profil Alpiny na FB i nie wrzucałem Twoich zdjęć. Widziałem tylko, że na Instagramie profil KMZiZ wrzucił Twoje zdjęcie, a Alpina go udostępniła, ale to jest zgodne z regulaminem Instagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba nic nie trzeba dodawać :(

Szkoda, że nie dostałem info, że zdjęcie na Instagrama leci :(


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

§ 10 Prawa autorskie
1. Wypowiedzi użytkowników są ich prywatną opinią , w związku z czym Stowarzyszenie KMIZiZ nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników , za wyjątkiem przypadków kiedy zostały one prawidłowo zaraportowane i nie usunięte przez zespół administracyjne w ciągu 7 dni od zaraportowania.
2. Wszelkie materiały i zdjęcia opublikowane na forum, można kopiować, drukować oraz przechowywać wyłącznie na użytek prywatny,
3. Użytkownik, zamieszczając na łamach Forum treści i zdjęcia, których jest autorem, automatycznie zezwala na wykorzystanie i cytowanie ich w celu wykonania publikacji o KMZiZ bądź klubowych pamiątek, takich kroniki, albumy, foldery, ulotki informacyjne lub kalendarze.

 

Wygląda, że punkt 3 to uwzględnia, strona na Instagramie należy do KMZiZ. Toomek! Wróć!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wojtku, już widziałem. Zdjęcie jest na profilu Alpina Watches, ja prowadzę Alpina Polska. Stąd zaskoczenie. Jeśli chodzi o Twoje zdjęcie na Instagramie wrzucone przez profil KMZiZ to jest ono podpisane że jest Twoje więc myślę że jest ok. Moje też tam są i wielu innych kolegów. W tej materii był już wątek i chyba wszystko zostało wyjaśnione. Alpina na Instagramie też to zdjęcie udostępniła z profilu KMZiZ o też jest podpisane. Robi się to legalnie aplikacja RepostApp wtedy widać cały Twój opis i że to Twoje. To samo zdjęcie znalazło się na profilu FB ale już bez podpisu. Myślę że do jutra wszystko wyjaśnią, bo nie wyszło najlepiej.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

3. Użytkownik, zamieszczając na łamach Forum treści i zdjęcia, których jest autorem, automatycznie zezwala na wykorzystanie i cytowanie ich w celu wykonania publikacji o KMZiZ bądź klubowych pamiątek, takich kroniki, albumy, foldery, ulotki informacyjne lub kalendarze.

 

Wygląda, że punkt 3 to uwzględnia, strona na Instagramie należy do KMZiZ. Toomek! Wróć!

Idąc dalej, insta jest własnością FB, a zdjęcie pojawiające się na tym portalu jest ich własnością.

Czyli fajnie, że zrobiłeś zdjęcie, ale jest już "ich"...

 

Kiedyś nawet ludzie dopisywali taką formułę do zdjęć publikowanych na facebook'u, ale podobno to i tak nie działa. 

 

"W odpowiedzi na nową politykę FB informuję, że wszystkie moje dane personalne, ilustracje, rysunki, artykuły, muzyka, obrazki, fotografie, filmy itd. są obiektami moich praw autorskich. W celu komercyjnego wykorzystania wszystkich wyżej wymienionych obiektów praw autorskich w każdym konkretnym przypadku wymagana jest moja pisemna zgoda"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej, insta jest własnością FB, a zdjęcie pojawiające się na tym portalu jest ich własnością.

Czyli fajnie, że zrobiłeś zdjęcie, ale jest już "ich"...

 

Kiedyś nawet ludzie dopisywali taką formułę do zdjęć publikowanych na facebook'u, ale podobno to i tak nie działa. 

 

"W odpowiedzi na nową politykę FB informuję, że wszystkie moje dane personalne, ilustracje, rysunki, artykuły, muzyka, obrazki, fotografie, filmy itd. są obiektami moich praw autorskich. W celu komercyjnego wykorzystania wszystkich wyżej wymienionych obiektów praw autorskich w każdym konkretnym przypadku wymagana jest moja pisemna zgoda"

dokładnie

 

jak fota wylądowała na fb to jest już "wszystkich". Są 2 wyjścia - pogodzić się z tym albo wywalić wszystkie foty i nie wrzucać więcej. Swoją drogą to na fb Alpiny zrobiła się niezła krucjata 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli dobrze zrozumiałem pierwszego posta, to sam zamieściłeś zdjęcie na facebooku, więc i tak oodałeś je serwisowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dales forke na fb to udzielules tez fb praw do dysponowania fotą.

 

Pozdrawiam Piotr,

wyslane z Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Swoją drogą to na fb Alpiny zrobiła się niezła krucjata 

Bardzo dobrze, a dla autora zdjęcia powinien być zegarek od Alpiny w ramach zadość uczynienia. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina na pewno już projektuje specjalny "przeprośny" model  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

dokładnie

 

jak fota wylądowała na fb to jest już "wszystkich". Są 2 wyjścia - pogodzić się z tym albo wywalić wszystkie foty i nie wrzucać więcej. Swoją drogą to na fb Alpiny zrobiła się niezła krucjata

Typowo polskie podejście. Zamiast załatwiać sprawę normalnie, pojawia się milion adwokatów i leje się fala polskiego hejtu.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiocha na fb jak nie wiem  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Just by mistake.

 

Ten poziom tłumaczenia utwierdza mnie w przekonaniu że world is going to the dogs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale już w komentarzach jedna osoba pisała, że najpierw wypadałoby zapoznać się z regulaminem fb (tylko to było po polsku, więc tak nie niosło) a później krzyczeć "złodzieje". No ale jak to mówią, dostrzeżesz drzazgę w eye swojego brothera, a we własnym eye nie dostrzeżesz belka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila od przedstawiciela Alpiny i sprawa została załatwiona w sposób satysfakcjonujący. Zdjęcie nie poszło z FB tylko z Instagrama z konta KMZiZ. Tam była informacja, kto jest autorem zdjęcia. Na FB jej zabrakło.


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dostałem maila od przedstawiciela Alpiny i sprawa została załatwiona w sposób satysfakcjonujący. 

Pochwal się zegarkiem jak przyjdzie  ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się zegarkiem jak przyjdzie ;):D

:D

I zaraz zaczną sie docinki :D

 

Ps.

Fajne zdjęcie!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Marek8484
      Witam, zwracam się do forumowiczów, którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat posiadanego przeze mnie zegarka. Zegarek Alpina po dziadku, który otrzymał na jubileusz 25lat pracy jako urzędnik w zakładach Borsig - tyle internet w tym temacie. Sam nie jestem pasjonatem i nie mam pojęcia, czy posiadam przedmiot wartościowy?, kolekcjonerski?, a może jest on dość pospolity. Z góry dziękuję za przybliżenie mi tematu, pozdrawiam








    • Przez Seler
      1. Alpina Alpiner Extreme w edycji Freeride World Tour 2023
      Model AL-525FWT4AE6
      Stan 9/10
      Dystrybucja DE, 2023
      Pełen komplet z dokumentami i pudełkiem
       
      4900zł
       
      2. Steinhart Ocean One Vintage Chronograph
      Stan 9/10
      Polska dystrybucja
      Oryginalna bransoleta + pasek skórzany Hirsch Rally
      Komplet z pudełkiem i papierami
       
      3500zł
       




















    • Przez Pontifex
      Dobry Wieczór, czy zegarek ze zdjęć jest oryginalny?  Jest wystawiony w atrakcyjnej cenie… może nawet zbyt atrakcyjnej. A serducho do niego strasznie ciągnie, wolałbym nie utopić gdyż zakup jedynie online
       
      pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelkie uwagi
      dp




    • Przez Rezi
      Alpina Alpiner 4  AL-860GRS5AQ6 - zielona tarcza
      Nowa piękna referencja z 2021 od Alpiny, zegarek na  żywo robi wrażenie.
      Zegarek naprawdę bardzo dobrze prezentujący się na żywo. Kontrast białego aluminium z zielenią tarczy naprawdę wygląda rewelacyjnie.
       

      Stan 10/10 ( folie) - zegarek wyjęty do zdjęć (bransoleta w foliach)
      Zegarek w limitowany 3 szt. w ramach Community Watch ( pierwsze zrealizowane sztuki w ramach produkcji)
      Komplet tzn.  pudełka+instrukcja+karta gwarancyjna, karta limitacji 3/3
      Gwarancja międzynarodowa do kwietnia 2024.

      Podstawowe technikalia
      Alpina - Alpiner 4 Chronograph Automatic Limited Edition
      Referencja AL-860GRS5AQ6 CW (Community Watch)
      Średnica 44 mm bez koronki
      Wysokość 15,7mm
      Szczelność: 10 atm / 100m
      Rezerwa chodu: około 55h, 28 kamieni
      Tarcza: zielona, szlif słoneczny - pięknie wygląda naturalnym oświetleniu
      SuperLuminova na wskazówkach i indeksach
      Bransoleta 22/18 ze stali nierdzewnej ( oryginalna w foliach, nie skracana)
      Zakręcana koronka
      Szkło szafirowe + antyrefleks
      Bezel stalowy obrotowy w 2- kierunkach,

      Zegarek kupiony do własnej kolekcji - sprzedaje bo pojawił się inny cel na horyzoncie.

      Odbiór osobisty Poznań lub przelew + wysyłka ubezpieczona kurier DHL
      Tylko sprzedaż, bez zamiany
      Oferta będzie  'wisiała" do czasu dostępności innego zegarka na który poluję.
       
      7.650,00 zł   7.400,00 zł

       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

    • Przez Robredo
      Witam.
      Na sprzedaż Alpina Startimer Heritage Automatic AL-555DGS4H6.
      Zegarek nowy. Posiadam sam zegarek z zawieszką.
      Poproszę 2800zl z wysyłką paczkomatem lub dpd. 
      Zamianowo 3000, dopłaty w obie strony mozliwe.
       

       

       

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.