Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Koperty pokrywane czarną warstwą ładnie wyglądają na początku, po jakimś czasie niestety mają tendencje do ścierania się i wtedy czar pryska. Wkrótce mam zamiar wystawić na bazarku Deep Blue Legend 200M (szafirowe szkiełko). Na razie jest na popularnym serwisie aukcyjnym za 749 zł, tu będzie 50 zł taniej, czyli 699 + wysyłka. Wygląd wzorowany na Submarinerze. Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na PW, jeżeli nie to i tak raczej odpuść sobie czarne koperty. :)

Jeszcze jedno nurki są raczej do noszenia na co dzień, a ten Citizen ma jeszcze jedną wrażliwą na zużycie cechę - szkiełko mineralne, bardziej podatne na zarysowania.

 

To jeszcze jedna opcja z Citizena, którą biorę pod uwagę to Promaster NY0040 ze względu na szczotkowany bezel. Jaki kolor tarczy masz tego Deep Blue Legend?

Edytowane przez Piother

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NY0040 to bardzo wdzięczny, godny polecenia zegarek, w niczym nie ustępuje SKX przy czym obciążony jest podobnymi wadami... słaby mechanizm bez wodotrysków, brak szafiru, aluminiowy bezel. Ciekawy Deep Blue z szafirem, stop sekundą i dokręcaniem, a może i ceramiką kupi się za nieznacznie większe pieniądze. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna opcja z Citizena, którą biorę pod uwagę to Promaster NY0040 ze względu na szczotkowany bezel. Jaki kolor tarczy masz tego Deep Blue Legend?

Kolor jest czarny, wygląda tak jak na zdjęciu poglądowym:

 

post-102388-0-19799300-1525081640_thumb.jpg

 

Jak chcesz mogę dosłać na maila rzeczywiste zdjęcia (zbyt duże by tu mogły wejść). Oczywiście zegarek jest nowy, jeszcze w foliach na całej powierzchni (bransoleta, szkiełko i dekiel).

 

Co do promastera to jest na pewno lepszym wyborem niż ten pierwszy, koperta nie będzie taka podatna na ścieranie, ale szkiełko nadal mineralne.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na bazarek. Udało się zmniejszyć fotki i tam jest wszystko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zniknęła moja oferta z Deep Blue Legend 200M. Zegarek ciągle dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wspomnienie w tekście o podobieństwie do innego modelu spowodowało interwencję cenzora forum. Oferta wystawiona ponownie w brzmieniu nie raniącym niczyich uczuć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zniknęła moja oferta z Deep Blue Legend 200M. Zegarek ciągle dostępny.

Pewnie dlatego że to nie jest Deep Blue ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oupsss. :huh: 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynikło to z niewiedzy. Określenie tego oszustwem przez jednego z forumowiczów uważam za obraźliwe.

Wszystko można było wyjaśnić bez inwektyw, ale chyba nie wszyscy tak potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewnie dlatego że to nie jest Deep Blue ;)

Fejka wystawił? :o Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Legend Deep Blue zamiast Deep Blue Legend. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Legend Deep Blue zamiast Deep Blue Legend. ;)

Na tym polegało moje "oszustwo". Po zwróceniu uwagi na moją pomyłkę, zmieniłem opis na odpowiadający prawdzie, ale aukcja została usunięta i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fejka wystawił? :o

 

Fejka to może nie - nazwa mikrobrandu z nazwą modelu pomylona była, do tego historia marki Deep Blue do trzeciego pokolenia włącznie... znaczy z chińskiego podrzędnego homage średniej jakości,  markowy profesjonalny diver z historią się zrobił ;)

 

Wynikło to z niewiedzy. Określenie tego oszustwem przez jednego z forumowiczów uważam za obraźliwe.

Wszystko można było wyjaśnić bez inwektyw, ale chyba nie wszyscy tak potrafią.

Powiem Ci tak - jeśli Twoja niewiedza spowodowała błędny opis; to niewiedza innego użytkownika mogła spowodować że poczułby się oszukany...

Po wtóre - poświęciłeś sporo czasu żeby znaleźć i skopiować "wzmianki historyczne oraz osiągnięcia" Deep Blue watches, zakładam że ja zdecydowanie szybciej znalazłem przesłany Ci link do zegarka Legend z którego jasno wynikało że nie jest to zegarek marki Deep Blue... Nie wiesz jaki zegarek masz?

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój pierwszy Automat Citizen NH8389

 

Gratulacje, przyglądałem mu się na równi z NH8380 (ten drugi ma fajniejsze moim zdaniem indeksy, ale jest bez bransolety), oba mają natomiast przyciężkawe moim zdaniem wskazówki, więc na razie odpuściłem. Jak się sprawuje, jak z dokładnością chodu? 

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie wskazówka godzinowa jest także wg. mnie zbyt wielka.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy vintage:

 

whbm1.jpg

 

Zakupiłem go już jakiś czas temu, ale nie było czasu żeby wrzucić foto. Zegarek jest na chodzie, ale muszę go jeszcze podpolerować i koniecznie wymienić szkiełko na jakieś porządne bo teraz jest stare, akrylowe, porysowane g***o. Zostaje mi tez dobór paska - myślałem o jakimś brązowym lizardzie, ale nie jestem na 100% pewien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem dzisiaj w Swiss ten zegarek: http://www.watches88.com/pd-citizen-promaster-marine-automatic-100m-nh8380-15e.cfm

I jestem zakochany!!! To zdecydowanie mój następny zegarek! Ma wszystko co potrzebuje, co prawda 46mm na nadgarstek 16,5mm (co prawda płaski) to dość dużo, no ale jest tak śliczny że nie mogę się powstrzymać od kupna Tylko dlaczego wszędzie znajduje go w wersji na gumie, a w Swiss był na bransolecie? Zastanawia mnie to, wolałbym bransolete ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, też mu się przyglądałem i wszędzie widziałem go na gumie, zaś wersję NH8389 na bransolecie. Aż podejdę do SWISSa w tygodniu i zapytam. Co do zegara. to zwrócił moją uwagę, fajnie kontynuują styl zapoczątkowany przez BN0150/51, nie podobają mi się natomiast wskazówki, są niezgrabne, grubo ciosane, zbyt "ciężkie".    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem dzisiaj w Swiss ten zegarek: http://www.watches88.com/pd-citizen-promaster-marine-automatic-100m-nh8380-15e.cfm

I jestem zakochany!!! To zdecydowanie mój następny zegarek! Ma wszystko co potrzebuje, co prawda 46mm na nadgarstek 16,5mm (co prawda płaski) to dość dużo, no ale jest tak śliczny że nie mogę się powstrzymać od kupna Tylko dlaczego wszędzie znajduje go w wersji na gumie, a w Swiss był na bransolecie? Zastanawia mnie to, wolałbym bransolete ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

W ramach wykorzystywania wolnego czasu spenetrowałem wzdłuż i wszerz internetową przestrzeń i wszędzie były tylko z paskami gumowymi. Nie pozostaje Ci nic innego jak dokupić oryginalną (tzn. Citizena) za spore pieniądze, bądź jakąś zastępczą. Taniego mesha z Chin można mieć za około 40 zł, ale uprzedzam jakości jeszcze nie sprawdzałem.

Mierzylem dzisiaj w Swiss ten zegarek: http://www.watches88.com/pd-citizen-promaster-marine-automatic-100m-nh8380-15e.cfm

I jestem zakochany!!! To zdecydowanie mój następny zegarek! Ma wszystko co potrzebuje, co prawda 46mm na nadgarstek 16,5mm (co prawda płaski) to dość dużo, no ale jest tak śliczny że nie mogę się powstrzymać od kupna Tylko dlaczego wszędzie znajduje go w wersji na gumie, a w Swiss był na bransolecie? Zastanawia mnie to, wolałbym bransolete ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

W ramach wykorzystywania wolnego czasu spenetrowałem wzdłuż i wszerz internetową przestrzeń i wszędzie były tylko z paskami gumowymi. Nie pozostaje Ci nic innego jak dokupić oryginalną (tzn. Citizena) za spore pieniądze, bądź jakąś zastępczą. Taniego mesha z Chin można mieć za około 40 zł, ale uprzedzam jakości jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, też mu się przyglądałem i wszędzie widziałem go na gumie, zaś wersję NH8389 na bransolecie. Aż podejdę do SWISSa w tygodniu i zapytam. Co do zegara. to zwrócił moją uwagę, fajnie kontynuują styl zapoczątkowany przez BN0150/51, nie podobają mi się natomiast wskazówki, są niezgrabne, grubo ciosane, zbyt "ciężkie".    

No bo wersja NH8380-15E jest na gumie a NH8388-81E jest na bransolecie i inaczej nie będzie, chyba że ktoś przełożył bransoletę z jednego do drugiego ;)

 

 

https://www.longislandwatch.com/Citizen_NH8389_88L_Watch_p/nh8389-88l.htm

https://www.longislandwatch.com/Citizen_NH8388_81E_Watch_p/nh8388-81e.htm


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tyle że jestem pewien, że oglądałem ten zegarek, tylko z bransoleta. Ten sam datownik, te same indeksy, wr100, koronka w tym samym miejscu, wszystko się zgadza, a wszędzie znajduje tylko na gumie :o A mi zależy na bransolecie, tyle że w Swiss kosztuje on niecałe 900 zł, a wolałbym znaleźć taniej/kupić używke :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

0acba1be5652bf696359219afb9f762d.jpg

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wersja NH8380-15E jest na gumie a NH8388-81E jest na bransolecie i inaczej nie będzie, chyba że ktoś przełożył bransoletę z jednego do drugiego ;)

 

 

https://www.longislandwatch.com/Citizen_NH8389_88L_Watch_p/nh8389-88l.htm

https://www.longislandwatch.com/Citizen_NH8388_81E_Watch_p/nh8388-81e.htm

 

W sklepie SWISS? Ciekawe porządki. :P

Tyle że jestem pewien, że oglądałem ten zegarek, tylko z bransoleta. Ten sam datownik, te same indeksy, wr100, koronka w tym samym miejscu, wszystko się zgadza, a wszędzie znajduje tylko na gumie :o A mi zależy na bransolecie, tyle że w Swiss kosztuje on niecałe 900 zł, a wolałbym znaleźć taniej/kupić używke :/

 

 

To weź jeszcze pod uwagę, że on ma 24mm w uszach. Owszem, są meshe i nato w tym wymiarze, ale asortyment wzorów jest jednak ograniczony.

 

Co do rynku wtórnego, to widuję ten model na grupach i na portalach aukcyjnych za kwoty rzędu 500-600 złotych, w rekordowo niskiej cenie był tu na bazarku jakiś czas temu, bodajże 350?   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie SWISS? Ciekawe porządki.

 

 

To weź jeszcze pod uwagę, że on ma 24mm w uszach. Owszem, są meshe i nato w tym wymiarze, ale asortyment wzorów jest jednak ograniczony.

 

Co do rynku wtórnego, to widuję ten model na grupach i na portalach aukcyjnych za kwoty rzędu 500-600 złotych, w rekordowo niskiej cenie był tu na bazarku jakiś czas temu, bodajże 350?

Więc pozostaje mi zrobić tak:

Kupić używke na gumie, przemeczyc się na niej jakiś czas i kupić bransolete.

Problem w tym, że tak jak mówiłem mam malutki nadgarstek 16,5 cm, a sam zegarek ma 46, a co najgorsze guma ma na górze takie "fałdy", które jeszcze optycznie powiększają zegarek :o

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.