Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków Vacheron Constantin

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam takie małe pytanie dotyczące VC - postanowiłem stopniowo wdrażać się w nową kategorię zegarków. Vacheron Constantin generalnie urzekł mnie już dawno, ale przez wzgląd, że do niedawna byłem jeszcze studentem - marka była nie osiągalna. Z racji wykonywanej profesji, zwracam uwagę na wzornictwo na co dzień i w sumie nie jestem w stanie przekonać się do znacznej większości zegarków - pośród nowych wyrobów, nawet prestiżowych manufaktur jest mi tym trudniej znaleźć coś dla siebie. Wiekowe zegarki VC, w swojej minimalistycznej i modernistycznej formie są zwyczajnie urzekające - nie chcę iść na kompromis z samym sobą i postanowiłem przekopać wątek Vacherona i za jakiś rok kupić sobie pierwszy, upatrzony egzemplarz.

Mam tu więc pytanie o Wasze doświadczenia, w pozyskiwaniu zegarków już wiekowych (interesują mnie linie z lat 50-60, wyłącznie w złotych kopertach typu krab). Czy warto w ogóle brać pod uwagę zakupy na ebay, przez internet używanego zegarka, o znacznej wartości? Odpowiedź z racjonalnego punktu widzenia, jest oczywista, jednak nie znam wielu miejsc, w których można byłoby choćby pooglądać na żywo jakieś Vacherony.

 

Warto dodać, że przez ostatnie siedem lat zbierałem określony "brand" zegarków radzieckich. Zbliżam się do skompletowania wszystkiego, co tylko zostało wyprodukowane pod nazwą "Kirowskije" i ten rozdział zostanie zamknięty. Przyjmijmy, że była to rozgrzewka.

 

Łukasz

 

aeb4d79ce2be8d10.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przymierzyć starszą referencje Overseasa chrono i teraz siedzi strasznie w głowie. Na tyle że już myśle co by tu sprzedać żeby zebrać budżet. Ktoś z kolegów miał okazje użytkować ten model ? Co o nim sądzicie ?

 

 

8d80fbca23651.jpg

 

192e7f69c18be.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mierzylem ten sam model z czarna tarcza i zrobil na mnie rownie pozytywne wrazenie. Jednak fakt, ze mechanizm nie inchausowy (m.in. krotka rezerwa chodu) jak i brak przeszklonego dekla spowodowaly, ze wybor padl na AP RO.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakies zboczenie jezeli chodzi o chrono, stanowią 90% moich zegarków :)

Stalowy dekiel mi nie przeszkadza bo ma super grawer, na plus też spora wodoszczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ja mam jakies zboczenie jezeli chodzi o chrono, stanowią 90% moich zegarków :)

Skoro jesteś fanem funkcji stopera w zegarku, to czy nie lepiej wybrać TAG Heuer Mikrograph?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie aż takim żeby płacić 100k za Tag Heuera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Nie aż takim żeby płacić 100k za Tag Heuera...

 

Zaskoczyła mnie Twoja odpowiedź, bo Mikrograph ma bardzo dobrą relację zawartości koperty do ceny. Mimo wszystko życzę zadowolenia z zakupu.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie kieruje się przy zakupie tylko zawartościa koperty... liczy się dla mnie historia marki, jej osiągnięcia, pozycjonowanie i co za tym idzie też trzymanie wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie kieruje się przy zakupie tylko zawartościa koperty... liczy się dla mnie historia marki, jej osiągnięcia, pozycjonowanie i co za tym idzie też trzymanie wartosci.

Czyli kierunek Daytona ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze zapisow nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Tylko, ze zapisow nie ma ;)

 

Zapisy niepotrzebne.  ;)  Na Chrono24 jest 75 stron z zegarkami Daytona. Do wyboru, do koloru, nowe, używane, co kto lubi. Są też modele które można potraktować w kategorii lokaty kapitału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapisy niepotrzebne.  ;)

No a konie , "inwestorzy" i nagonieni entuzjaści gdzie mieliby się podziać.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eeee tam, już Cię nie lubię!!!!

A na serio to naprawdę petarda. Gratulacje :)

 

Drugie zdjęcie najlepsze :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, genialny jest, Michał. Wielkie gratulacje!

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegar, a kolekcja twoja Michał Marzenie.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, choć GP był ładniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Laureato przestał mi się podobać właśnie bezpośrednio po przymiarce tego Overseasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Muzzy, nieczęsto spotykana marka w klubie. Jak wrażenia, jak się nosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak wczoraj się zastanawiałem (zresztą już nie po raz pierwszy) czy nie sprzedać wszystkiego i zostać jednozegarkowcem :) I jako ten jeden jedyny brałem pod uwagę GP Laureato albo VC Overseas. Ja tu się zastanawiam, a kolega Muzzy realizuje :)

 

Gratulację ! Można prosić o jakieś porównanie GP z VC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.