Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków Vacheron Constantin

Rekomendowane odpowiedzi

Najtańszy czyli ile? Z 80k zl?

Pytam z czystej ciekawości.

Edytowane przez maariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

¬50k zl na chrono sa nawet taniej 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy czyli ile? Z 80k zl?

Pytam z czystej ciekawości.

Vacheron podaje na stronie ceny. Retail price jest 11500 euro, pewnie można liczyć na rabaty:

http://www.vacheron-constantin.com/en2/watches/fiftysix.html#tab=0

 

Mechanizm już bez pieczęci genewskiej.

 

tutaj masz przykładową reckę:

https://ch24.pl/recenzja-vacheron-constantin-fiftysix-self-winding-zdjecia-live-cena/

 

takie opinie się pojawiają:

Z kolei inną perspektywę na temat ma Robert-Jan Broer, założyciel Fratellowatches: „Kiedy zobaczyłem materiał prasowy o nowym Vacheronie Constantin Fiftysix, z niecierpliwością czekałem by zobaczyć ten zegarek na żywo. Niestety spotkało mnie rozczarowanie. Wykończenie i ogólna jakość nie idą w parze z jakością pozostałej kolekcji manufaktury. Vacheron zapewne celował w nowego, młodego klienta i umożliwienie mu posiadania zegarka tej legendarnej marki za bardzo atrakcyjną cenę – niestety kosztem zbyt wielu ustępstw. Cała idea posiadania zegarka Vacheron Constantin powinna jednak polegać na braku wyrzeczeń w kwestii jakości i wykończenia”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego modelu jest bardzo dobra, bez problemu można kupić nowy egzemplarz z pełną gwarancją producenta w okolicach 40k.

Sam jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem, jednak wydaje mi się że byłby dla mnie minimalnie za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego modelu jest bardzo dobra, bez problemu można kupić nowy egzemplarz z pełną gwarancją producenta w okolicach 40k.

Sam jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem, jednak wydaje mi się że byłby dla mnie minimalnie za mały.

Michał, na moim nadgarstku leżał bardzo dobrze jako zwykły casual, bo jak na rasowego garniturowca jest troszkę za duży i za gruby. Na chrono24 pokazały się nówki w okolicach 35k - cena jakby nie na Vacherona ;)  

https://www.chrono24.pl/vacheronconstantin/tradition-4600e000a-b442--id9373630.htm

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena świetna! Bardzo mi się podoba, niestety dla mnie za mały jako zegarek casualowy, a w garniturach nie chodzę zbyt często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Michał, na moim nadgarstku leżał bardzo dobrze jako zwykły casual, bo jak na rasowego garniturowca jest troszkę za duży i za gruby. Na chrono24 pokazały się nówki w okolicach 35k - cena jakby nie na Vacherona ;)  

https://www.chrono24.pl/vacheronconstantin/tradition-4600e000a-b442--id9373630.htm

 

Bo to jest wyrób "czekoladopodobny". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bo to jest wyrób "czekoladopodobny". :)

Czekoladopodobny bo cena z kilograma zbyt niska? :wacko:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, na moim nadgarstku leżał bardzo dobrze jako zwykły casual, bo jak na rasowego garniturowca jest troszkę za duży i za gruby. Na chrono24 pokazały się nówki w okolicach 35k - cena jakby nie na Vacherona ;)  

https://www.chrono24.pl/vacheronconstantin/tradition-4600e000a-b442--id9373630.htm

 

Do Monaco nie trzeba VAT doliczyć jak dla Szwajcarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Monaco nie trzeba VAT doliczyć jak dla Szwajcarii?

Jak ostatnio pytałem w Urzędzie Celnym to ponoć nie. Monaco ma jakieś porozumienie z UE w tej sprawie...

 

Edit: w razie czego za m36k masz z GB https://www.chrono24.pl/vacheronconstantin/tradition-4600e000a-b442--id9382885.htm

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "D" ale to niczego nie zmienia ;)

 

Podoba mi się ten model, wizualnie konkurencja Calatravy  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czekoladopodobny bo cena z kilograma zbyt niska? :wacko:

Czekoladopodobny, bo nie oferuje jakości charakterystycznej dla Vacheron Constantin. Przygodę z genewską manufakturę zacząłbym od Quai de l'Ile jeżeli cena ma kluczowe znaczenie.

Podoba mi się ten model, wizualnie konkurencja Calatravy  :ph34r:

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio pytałem w Urzędzie Celnym to ponoć nie. Monaco ma jakieś porozumienie z UE w tej sprawie...

 

Edit: w razie czego za m36k masz z GB https://www.chrono24.pl/vacheronconstantin/tradition-4600e000a-b442--id9382885.htm

polinkowałes z DE, to jeszcze lepiej. Czyli generalnie 8345 euro (patrząc na oryginalną walutę). Katalogowo 11500 euro, więc 28% off.

 

Biorąc pod uwagę, że wszystko co w stali, ciekawszego schodzi dziś na pniu za retail albo drożej, a początkowa cena jak za Vacherona wydawała się i tak niska, to jednak rynek zweryfikował i nie ma ssania na taniego vacherona, a firma, moim zdaniem przez takie modele, oddala się od Patka, czy Lange. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladopodobny, bo nie oferuje jakości charakterystycznej dla Vacheron Constantin. Przygodę z genewską manufakturę zacząłbym od Quai de l'Ile jeżeli cena ma kluczowe znaczenie.

 

:)

 

 

Możesz to rozwinąć ? w jakim sensie nie oferuje jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "D" ale to niczego nie zmienia ;)

 

Faktycznie, źle kliknąłem ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladopodobny, bo nie oferuje jakości charakterystycznej dla Vacheron Constantin. Przygodę z genewską manufakturę zacząłbym od Quai de l'Ile jeżeli cena ma kluczowe znaczenie.

 

:)

 

Aaa, to ten co z kolei nie ma stop sekundy, bo zapmnieli dodac?

Też wielkiego z ssania nie ma, katalogowo 15600 euro, oferty w sieci w UE po 11000, czyli - 30% off. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polinkowałes z DE, to jeszcze lepiej. Czyli generalnie 8345 euro (patrząc na oryginalną walutę). Katalogowo 11500 euro, więc 28% off.

 

Biorąc pod uwagę, że wszystko co w stali, ciekawszego schodzi dziś na pniu za retail albo drożej, a początkowa cena jak za Vacherona wydawała się i tak niska, to jednak rynek zweryfikował i nie ma ssania na taniego vacherona, a firma, moim zdaniem przez takie modele, oddala się od Patka, czy Lange. 

Faktycznie, link z DE. W GB jest praktycznie ta sama cena sprzedaży ;)

Aaa, to ten co z kolei nie ma stop sekundy, bo zapmnieli dodac?

Też wielkiego z ssania nie ma, katalogowo 15600 euro, oferty w sieci w UE po 11000, czyli - 30% off. 

Ten podlinkowany przeze mnie Fiftysix ma stop sekundę. Przymierzałem go osobiście i sprawdzałem - stop sekunda działa! Nawet jest szybka zmiana daty, choć tylko do przodu :)  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, link z DE. W GB jest praktycznie ta sama cena sprzedaży ;)

Ten podlinkowany przeze mnie Fiftysix ma stop sekundę. Przymierzałem go osobiście i sprawdzałem - stop sekunda działa! Nawet jest szybka zmiana daty, choć tylko do przodu :)  

tak bo to inny mechanizm, Quai de l'Ile  nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bo to inny mechanizm, Quai de l'Ile  nie ma.

Nie ma, bo to już droższy model ze stajni VC :wacko:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, bo to już droższy model ze stajni VC :wacko:

"wół roboczy" patka 324 SC też nie ma. Może Mariusz wyjaśni za jakiś czas, obiecał, że zwróci się z oficjalnym zapytaniem do Patka, dlaczego w wielu mechanizmach nie stosują stop sekundy, a w nielicznych jednak tak. 

 

Przy okazji tego tematu dyskutowaliśmy:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169916-recenzja-vacheron-constantin-fiftysix-self-winding-zdj%C4%99cia-live-cena/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wół roboczy" patka 324 SC też nie ma. Może Mariusz wyjaśni za jakiś czas, obiecał, że zwróci się z oficjalnym zapytaniem do Patka, dlaczego w wielu mechanizmach nie stosują stop sekundy, a w nielicznych jednak tak. 

 

Przy okazji tego tematu dyskutowaliśmy:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169916-recenzja-vacheron-constantin-fiftysix-self-winding-zdj%C4%99cia-live-cena/

Nie no jakaś chryja. Zapomnieli przy projektowaniu o stop sekundzie? To chyba jakiś fake news bo raczej niemożliwe wytłumaczenie przez tak zacnego producenta zegarków.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamietam to z tym VC chodzi o to, ze mechanizm nie ma pieczeci genewskiej. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek trochę sie rozruszał, aż sobie wrzuciłem Overseasa na rękę :)

 

 

57a19cb0eb4c4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest - tylko bym braku przeszklonego dekla zalowal ;)

 

A jak z chodem - daje rade Rolkowi czy wieksze odchylki? :rolleyes:

 

ps

czy data jak w L&S kiedy jednocyfrowa, to pierwsze pole puste czy np. 01 pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel daje rade, mi sie bardzo podoba. Odchylka ok 5s na dobę wiec przyzwoicie, ale do Rolexa nie ma startu. W dacie wskakuje 0 jak w Lange.

b160fcaf1de99.jpg

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.