Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekvintage

Omegi vintage, kilka uwag przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Prośba o ocenę kolegów czy z ta tarcza było coś kiedyś robione czy nie. Rocznik zegarka to 1960. Tylko bez hejtu proszę.

c9144b1edf3700a52d52e3a65874e055.jpg8078a6db88927d930d01e5e8b56146a3.jpg

Edytowane przez radekvintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A co mówi sprzedawca?

Moim zdaniem tarcza robiona. To S jakieś takie koślawe.

 

Ale warto poczekać co powiedzą bardziej doświadczeni Koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet była to zrobiona tak że w powiększeniu 100 X wielu ma wątpliwości - po co więc roztrząsać temat ? 

Piękna omega nosić i się cieszyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej-moim zdaniem tarcza poddana renowacji.

I jak dodałem na pw-odgadłem kraj pochodzenia, Szwecja.

Co do reszty zegarka, profesjonalnie ( to nic zlego jesli jest to dobrze zrobione) przygotowana do sprzedaży, werk wymyty, oczyszczone wskazówki, wypolerowana koperta.

Ponizej zdjęcie tarczy nie poddanej renowacjipost-48316-0-36525100-1480496934.jpg

Jeśli nawet była to zrobiona tak że w powiększeniu 100 X wielu ma wątpliwości - po co więc roztrząsać temat ?

Piękna omega nosić i się cieszyć

 

Piszesz serio?

Z odległości metra zwraca uwagę, tarcza.

Przypomne tylko ze zegarek niemal 60 lat, a Omega w tym czasie nie słynela ze szczelnosci kopert...

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej zrobione ze smakiem. Nosiłbym.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomne tylko ze pytanie kolegi brzmiało-'czy tarcza jest poddana renowacji', a nie by zaopiniować-'fajna, cieszyć się, nosić...'


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jestem zdziwiony, poznalem 'szkołę oświęcimską"-kolega @kono32 który ma w swojej ofercie mnostwo ciekawych,w pełni oryginalnych modeli, posiada też takie po renowacji, to pisałem koledze @radekvintage,i ze ta mi wyglada na tą wlasnie ....od tego samego renowatora.

Zródło pozyskania też się zgadza.

Ponizej nabyta od kolegi @kono32 piękna, oryginalna "30"

post-48316-0-03762800-1480510312_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odszukać taką samą z czarną tarczą. Niestety bez powodzenia.

Były tylko 2 "białe" , w tym jedna po renowacji.

Pytanie jest więc takie, czy oryginalnie była to czarna tarcza?

Kolor/odcień napisów to kolejny temat do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam srebrną tarczę

czarne raczej były starsze

 

gdybyśmy chociaż znali referencję...


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega nie produkowała w tym okresie tarcz matowych ( satynowych) tylko lakierowane-mowa oczywiście o kolorze czarnym.
Ta to typowa współczesna renowacja.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie produkowała, to to jest malowanka a nie renowacja. Coś jak podróba i replika.

 

 

 

Nie rozpedzaj się :)

 

Moim zdaniem tarcza robiona. Zobacz jak wygląda napis. Widać na nim czas. A tarcza idealna.

Podczas renowacji indeksy, cyfry są usuwane, na pomalowaną tarczę nanoszone są nowe napisy i nowe( wypolerowane) indeksy, cyfry.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wiem jak wygląda renowacja. Tylko wtedy napisy są też piekne. Moje zdanie jest takie - tarcza robiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wiem jak wygląda renowacja. Tylko wtedy napisy są też piekne. Moje zdanie jest takie - tarcza robiona.

Napisy są takie jak się uda zrobić, a nie 'piękne'

 

Pozwolilem sobie zacytować zdjęcie kolegi @radekvintage, plus drugie z tarczą po renowacji, technika coś przypomina?

(Ten sam zaklad renowacji?:) )

post-48316-0-05928600-1480525776_thumb.jpgpost-48316-0-18571500-1480525819_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :), rozmawiałem dziś z gosciem ktory na 99,9% robił tą czarną tarcze, 0,1 procenta na bład statystyczny.

P.S Dekielek pięknie wypolerowany, generalnie caly zegarek wyglada na nowiutki....a otwory na klucz wyrąbane jak by ktoś dziesiatki razy otwierał i zamykał....

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/141034-omega-seamaster-1960r-cal268/

co przeczy idealnie 'zachowanej tarczy'

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie na pierwszy rzut oka przy tak dokladnych zdjeciach widac odnawianie zegarka.

Jak polerka tak i tarcza widac byly robione.

Przy robieniu tarczy sub sekundy jakby sie komus reka omsknela i matryca przesunela sie lekko w prawo.

Tak jak pisze kolega wyzej- dekiel byl otwierany wiele razy i nawet mocna polerka nie zlikwidowala rys.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Bardzo Wam dziekuje za rzeczowa pomoc. Wasze uwagi byly dla mnie cenne w podjęciu decyzji o rezygnacji jednak z tego zakupu. Kolega, ktory ten zegarek mi sprzedawal tez nie ma z tym żadnego problemu. A konkluzja chyba jest taka, ze dla wielu z nas jest to piękna Omega Seamaster z czarna tarcza, ktory byc moze nigdy wczesniej czarna nie byla tylko na przyklad srebrna ale mozna ja nosić i sie z niej cieszyć a dla innych vintage to 100% oryginal przy którym przez 60 lat nikt nic nie mogl robil. Ale takich 60-cio letnich "bialych kruków" to chyba jednak jest niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze te zegarki nie byly wodoszczelne i tarcze wygladaja jak wygladaja.

Ten kto kupuje dobity zegarek i chce na nim zarobic wykonuje renowacje bez zastanawiania sie nad tym jak zegarek powinien wygladac.

 

Kiedys byla firma lemrich ktora robila tarcze do zegarkow rolex i omega. Tarcze te byly bardzo wysokiej jakosci a teraz jest jakis dziwny trend typu prysnac czarnego baranka to dodamy mu eleganckosci patrz sopockie antyki.

 

Niestety trafienie takiego zegarka w stanie fabrycznym graniczy z cudem.

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajacy sam prawdopodobnie był przekonany o oryginalnosci...

 

Przerabianie starych zegarkow to biznes, jak samochody, powstają modele ktorych nigdy nie było...

"Targają' złom ze skandynawi, bo jest sporo i tanio relatywnie, szpachla, dobre foty i all....

"Niemiec jezdził do kosciola jak sprzedal to plakał i do granicy mnie gonił bo chciał zrezygnować....':)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 takich 60-cio letnich "bialych kruków" to chyba jednak jest niewiele.

no jasne, że niewiele. i stąd swoje muszą kosztować. to z kolei powoduje wysyp zegarków, które takie "białe kruki" udają. to się opłaca i tyle. można kupić trupka za parę stówek, za kolejne parę zrobić "renowację" i puścić na popularnym serwisie aukcyjnym jako promowaną ofertę. ludzie się o takie cuda zabijają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zmieniono tytuł na kosz? Temat jest użyteczny także dla przyszłych użytkowników, wypowiedziało się w nim wiele osób. I co? Dowiedziałem się, pocałujcie mnie w...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.