Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rado s

Roczniak Koma - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś podpowiecie. Kupiłem w ostatnich dniach trzy niedrogie roczniaki w celu potrenowania przed zakupem czegoś droższego. Przyznam się ze skruchą, że po szybkim, bezproblemowym remoncie dwóch pierwszych, poczułem się guru roczniakowym :D . Poprzednio, przed rozebraniem werków, robiłem zdjęcia werków aby w razie potrzeby coś podejrzeć. Rozbierając Komę, stwierdziłem, że jest bardzo podobna do poprzedników, więc jako doświadczony już zegarmistrz :P , rozebrałem, umyłem, złożyłem i nasmarowałem. Obeszło się bez niespodzianek, ale w czyszczarce znalazłem dwie podkładki. Wydaje mi się, że były zamontowane w rejonie kół zębatych napędzających wskazówki.

Werk po złożeniu ma tendencję do "terkotania", czyli przeskakiwania po kilka zębów. Wysokością wychwytu nie mogę tego zlikwidować. Wydaje mi się, że ktoś pisał na forum, że miał takie objawy spowodowane za dużym luzem na kołach napędzających wskazówki. U mnie, po lekkim przyhamowaniu palcem tych zębatek, wychwyt pracuje prawidłowo.

 

 

p1130033.jpg

 

p1130031.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Zegar okazał się totalnie zgrzebany. Wszystko, co mogło być źle zrobione, to było. Przy okazji opanowałem szlifowanie palet przy pomocy małego patentu, jaki sobie na szybko wymyśliłem. Od wczoraj zegar chodzi równiutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.